bildirgec.org

karaoke hakkında tüm yazılar

Yerinde duramayan gençlerin festivali FiesTTa!

bluelake | 05 May 2011 17:22

Festival’de neler var?
TTallstars: Büyük Turnuva Başlıyor! Basketbol benim için aşk diyorsan işte sana fırsat, TTallstars Basketbol Turnuvası. Takımını oluştur, hemen başvur!
Ödüller:
-Türkiye birincisine NBA All Star maç bileti ve Amerika seyahati
-Türkiye ikincisine Londra’da dil eğitimi
-Kampüs birincilerine Türkiye’de dil eğitimi
-Kampüs ikincilerine DVD Player, sözlük ve İngilizce eğitim seti
Futbol: Avea Uni Football Challenge’da kazanan takım Barcelona’ya gidiyor!
Konser: Mirkelam ile yerinde duramayacaksın!
Karaoke: Kendine ve sesine güveniyorsan yarışmaya katıl. Kazanan dünyanın en iyi müzik festivali olarak kabul edilen Sziget Müzik Festivali için Budapeşte’ya uçuyor!
CampusCam: Sabah okurları festivalin en iyi fotoğrafını seçiyor. Yarışma birincisine Apple iPad, kampüs birincisine Canon’un en yeni dijital fotoğraf makinesi!
Daha fazla bilgi için tık tık!
Twitter’dan takip etmek için şuraya tık tık!
Festival videoları için buraya tık tık!

Boombox lar geri geldi!

Beacool | 12 March 2010 09:38

Görünümü gayet hoş
Görünümü gayet hoş

Sevdiğiniz eski dostlarınızı görmek insana nasıl bir mutluluk verirse bir teknoloji meraklısı için eskiden severek kullandığı ürünlerin yenilenmiş hallerini görmek de öyle bir haz demektir. Seksenlerde çocukluk ya da gençlik yıllarını yaşamış arkadaşlar Boombox’ları iyi hatırlayacaklardır. Bu omuzda taşınan eğlenceli gürültü makineleri çağımıza ayak uydurmaya geldiler.

Tabii ki çağımızın mottosu “hepsi bir arada” olunca bir boombox’ı sadece geliştirilmiş müzik çalar olarak piyasaya sürmek hatalı olacağından üzerinde ekstra özellikleri görmek beni şaşırtmadı. Boomboxlarımız artık tam anlamıyla birer eğlence üstü oldular.

Haydi arkadaşlar maça!
Ben öğrenciyken bu alet neden yoktu?!

Gelişmiş dahili kaliteli stereo hoparlörleri, 5.1 çıkışı (ya da kulaklıkla dinleme olanağı), ses (ipod vb gibi) ve mikrofon girişi, usb desteği, sd kart desteği, (resimleriniz, videolarınızı, müziklerinizi okuyabilmekte) Mp3 – Cd – Dvd player, uzaktan kumanda, dahili DVB-T tuner ve anten ve 75″ lik ekrana denk 180 derece dönen ve ayarlanabilen (10.000 saat ömürlü) led projektörüyle bu Boombox atalarının çok önünde yer alıyor.

TubeOke: YouTube Karaoke

filezza | 08 March 2010 19:27

TubeOke: YouTube Karaoke
TubeOke: YouTube Karaoke

TubeOke, youtube‘da yer alan videoları (müzik,film vs.) karaoke olarak karşımıza sunmayı amaçlayan, kayıt olmayı gerektirmeyen, ücretsiz bir çevrimiçi servistir.

Sanatçı adı veya bir şarkının başlığı yazılarak arama yapılabilen servisin şu an için eksik olan tarafı, aranılanların tümü için tam sonuç verememesidir. Kaldırılan filmler ve müzikler ‘de buna en büyük etkendir.

Eğlenceli bir şeyler ile zamanını harcamak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olabilir.

Tubeoke’ye gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

who the fuck is valentine?

kimonofight | 09 February 2010 16:34

türkiye’de daha önce denenmemiş, türünün ilk örneği ilginç konsept’e sahip partinin adı: who the fuck is valentine?
http://qaraoke.com/valentine/ adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 14 şubat’ta sevgilisi olmayan herkes bir yere toplanıyor, eşit sayıda kız erkek eğleniyor, çoşuyor.. üstelik giriş ücretsiz!

Aegisub İle Videolu Karaoke Dersleri

Max27 | 02 December 2009 12:37

Videolara karaoke yapımı bir çok arkadaşın büyük ihtimal ilgisini çekmektedir. Karaoke yapılan videolar, filmler ve klipler daha çekici ve güzel görünmesinin yanında daha da etkili oluyor. Şimdi bu güzel karaokeleri yapmanıza yardımcı bir program ile videolu dersleri size sunmak istiyorum.

Programımızın ismi aegisub‘dur. Benim ve bir çok karaokecinin seçtiği kaliteli bu programın Windows ile uyumlu halini buradan, diğer sürümlerini de buradaki resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Biri’nin Karaoke Dünyası

mecburkalanlar | 11 November 2009 10:10

Mplay, biri firması tarafından yapılmış bir kareoke yarışma sitesi. Kazananlara biri adsl abonelik paketi ve 1 ay boyunca en çok oyu toplayan kişiye laptop veriyorlar.
Yarışmaya katılmak ise son derece basit webcam ve mikrofonunuzun olması yeterli. Biri bize yeni internet starlarının cıkma ihtimali yüksek güzel bir proje hazırlamış.
Videolar aynı zaman da popüler video paylaşım sitesi olan dailymotionda da yayınlanıyor. Yarışmaya katılan videolardan birini şuradan izleyebilirsiniz.
Biri, biri artık atlasın da olduğu gibi internet hayatımıza renk katacak projelere devam ediyor. Teşekkürler.

Beatles’la şarkı söyleyin

espere | 09 September 2009 16:44

“Arkadaşlar aranızda rock müzik sevmeyen var mı?”
Peki Beatles dinlemeyen var mı?
Peki Beatles’la beraber şarkı söyleyen var mı?
Rockband sayesinde artık olacak.BU bir video oyunu ve Beatles şarkı söylerken sizin de onlara eşlik etmenizi sağlıyor.Bir nevi karaoke gibi.Oyunu oynamadım ama izlediğim demoda çok daha fazlasını yapabiliyormuşuz gibi geldi.Mesela enstrümanları değiştirip kendi zevkimizi katabiliyoruz.
Buradan demoyu izleyebilirsiniz.Söylediğimiz şarkıları tabi ki de kaydedebiliyoruz.
Müzikseverler ve Beatles severlerin bilgi ve ilgisine.

Aegisub – Renkli Altyazılar Hazırlayın

dextarus | 21 May 2009 14:04

Aegisub
Aegisub

Aegisub dizilere, filmlere ve özellikle animelere altyazı hazırlamayı, hazırladığınız altyazılara özel efektler vermenizi ve kolayca senkron yapmanızı sağlayan bir program.

Aegisub’ta altyazı hazırlayacağınız videoyu görebiliyorsunuz. Ve istediğiniz zaman videonun seslerini duyarak altyazılarınızda videoyla tam bir senkron sağlayabiliyorsunuz.

Aegisub’ta ayrıca şarkı kliplerine veya dizi, film ve anime videolarının başlarında ve sonlarında bulunan jenerik müziklerine karaoke hazırlayabiliyor ve bunlara aşağıdaki resimde görülebildiği gibi efekt verebiliyorsunuz.

karaoke efekt
karaoke efekt