bildirgec.org

kapsül hakkında tüm yazılar

spirulina

admin | 28 Aralık 2010 16:22

zengin besin içeriği,bağışıklık sistemini güçlendirici özelliğiyle spirulina geç farkedilmiş ve üzerine çok sayıda araştırma yapılmış bir bitki,yosun türü

Keşke Tüm Bombalar Böyle Olsa

xerre | 17 Mayıs 2009 02:23

Bomba deyince insanın aklına kötü şeylerin gelmesi doğaldır. Bir de bunun türlü türlüsünü (canlısı, fünyelisi, lokumlusu, uzaktan tesirlisi vb.) her gün haber kanallarında izlerken.

seedbomb
seedbomb

Ama bu bomba (yeşil tesirli bomba da diyebiliriz sanırım), onlardan biri olmayacak kadar güzel etkilere, çevreci sonuçlara sahip. Bunlar yeşil bir dünya için savaşan ve çölleşmeye karşı olan tohum bombaları.

Küresel çölleşmeye karşı geliştirilen bu tohum bombaları, çevreye zarar vermeden toprakta çözünebilen bir dış kabuk ve bu dış kabuk içinde de zenginleştirilmiş toprak içinde dikili tohumdan meydana geliyor. Çevre dostu tohum bombaları, tabiattaki insan eliyle yapılan (ağaç kesimi vb.) tahribatların veya çölleşmenin meydana geldiği alanlara uçaktan atma şeklinde kullanılması düşünülerek tasarlanmış.

Biber hapı

| 16 Ocak 2009 19:12

http://www.biberhapizayiflama.com/

Endoskopi Tarihe Karışıyor

g.ascioglu | 12 Kasım 2008 17:56

İsrailli Given Imaging firmasının geliştirdiği Capsule Endoscopy teknolojisyle endoskopi yöntemine artık gerek kalmayacak.

PillCam
PillCam

Büyükçe bir vitamin hapı boyutlarındaki PillCam aynı bir ilaç gibi yutuluyor. İçinde minyatür bir kamera taşıyan hap hastanın sindirim sisteminde yol alırken çektiği renki fotoğrafları kablosuz olarak yayınlıyor.

Hastanın karın bölgesine konulan bir kayıt cihazıyla kaydedilen bu fotoğraflar daha sonra hastalığın teşhisinde kullanılıyor.

Otomobilinizi Korumanın Yeni Yolu

zabun | 01 Temmuz 2008 18:26

Harika bir klasik araba sahibisiniz veya güzel bir motorunuz var. Kullanmağınız zamanlarda aracınıza yeteri kadar alaka göstermeye zamanınız olmayabilir. Artık fazla zaman harcamadan güzel aracınızı dış etkilerden

yalıtacak ama seyretmenize engel olmayacak bir çözüm var. “Car Capsule” aracınızı çepeçevre saran, şeffaf ama sağlam vinil bir kapsül. Küflenmeyi ve tutuşmayı geciktiren kapsül, arabanızın boyasını yağmur, yağ ve antifrizden koruyor. Kapsül içerisine sürekli filtre edilmiş hava sağlayan bir fan, hem arabanın kızışmasını engelliyor, hem içeriye sinek, toz gibi yabancı maddelerin geçişine engel oluyor. İki kez cilalanmış PVC’den üretilen kapsül, anti-statik özelliğinden ötürü tozları üzerine çekmiyor. Kapalı ve açık alanlarda kullanılmak üzere 8″-12″ motorsiklet, 14″-16″-18″-20″-22″ büyüklüklerinde çeşitleri mevcut. [patent]

kapsül büyüklüğünde alarmlı saat

| 27 Mayıs 2008 17:26

oldukça basit olan bu saat tasarımı, küçük olmasına rağmen uykuları hafif olanlar için birebir. farklı renklere sahip olan bu saatlerin alarmları radyo cızırtısı şeklinde duyuluyor.

10 BİN DOLARA AY’A KÜL SERVİSİ

d o g u h a n | 04 Nisan 2008 16:32

10 BİN DOLARA AY’A KÜL SERVİSİ
Artık öldükten sonra kişi küllerini Ay’a gönderilebilecek. CELESTİS firması tarafından yaratılan bu ilginç fikirde kişi mezarını Ay’a dikebilecek. Küller sıkıştırılıp kapsüllere yerleştirilerek araştırma robotlarıyla Ay’a ulaştırılacak.
İsteyenlerin 1 gram kül için 10 bin dolar ödemesi gerekecek.

nescafé dolce gusto

schizophrenia13 | 20 Aralık 2006 10:43

dolce gusto
dolce gusto

nescafé dolce gusto krups tarafından üretilmiş. 1,3lt büyüklüğünde bir tanka ve diğer ev makinelerinden farklı olarak 14bar basınç uygulama yetisine sahip makine kapsül kahve kullanıyor. siyah beyaz ve kırmızı renklerle üretilen ürün şimdilik isviçre, ingiltere ve almanya’da satılıyor.