bildirgec.org

k2 hakkında tüm yazılar

WordPress K2’de son rötuşlar

ytsejam81 | 27 Kasım 2007 07:54

K2 release candidate 3 duyurulalı bir ay kadar oldu ancak takip edemeyenlerin de bilgilendirilmesi gerekir bence.

Wordpress dünyasının en meşhur ve hakkını veren teması K2 son hızla geliştirilmeye devam ediyor. ilk stabil sürümünün duyurulmasına az kala, aday versiyonlarla takipçiler besleniyor.

indirip, wordpress themes klasörünüze yerleştirdiğiniz anda (admin arayüzünden aktive ederek) kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

K2’nin WordPress 2.2’de Çalışmama Sorununa Çözüm

gKAANs | 30 Mayıs 2007 19:58

Wordpress 2.2 ile gelen sidebar widget özelliği K2′nin mevcut teması ile çakışıyor. Bunun için K2 geliştiricileri kolay bir yolla bundan kurtulmuş:

K2 geliştiricileri basit bir eklenti yaparak Wordpress‘le gelen Sidebar Widget eklentisini kapatıyor ve bunun sayesinde K2’nin widget’ini kullanmanıza olanak sağlıyor. İşlem çok basit..

Bir metin editörünü açıp bu kodları içine yazın:

Dağcıların kirlettiği zirveler….

oci | 01 Ağustos 2006 07:49

Dağcıların zirvelerde bıraktığı çöplerin giderek artmasından dolayı İtalyan yenilenebilir enerji firması Actelios ve Ulusal Araştırma Konseyi’nin Himalayalar’dan sorumlu Everest-K2 Komitesi (EV-K2-CNR) tarafından geliştirilen Earth isimli alet, yüksek zirvelerde ki az oksijenli ortamlarda ve sert çevresel faktörden etkilenmeden çalışabiliyor. Çalışması için elektriğe ihtiyaç duymayan alet dağlarda ki kirliği %97 oranında azaltacağını öngörülüyor. Haberin detayları burada…