bildirgec.org

jet hakkında tüm yazılar

ŞEFFAF UÇAK

admin | 07 Ocak 2011 13:06

Artık gelişen teknolojiye ayak uyduramıyoruz.daha rahat bir yaşam ve olanakların daha iyi hale getirilmesi için yapılan çalışmalar ve araştırmalar devamlı bizlerle paylaşılıyor.

Domainli şakalaşırdık, onlar reklam yaptılar. Gerçekten!

pcwer1 | 21 Eylül 2010 15:59

Avea’nın .com ile biten cümlelerle reklam yaptığını görmüş müydünüz? Peki ya reklamdaki sitelerin gerçekten de bir bağlantıya yönlendirilmiş olduğunu düşündünüz mü?

Ben düşünüp girdim ve gerçekten de bu adrese yönlendirildim. Bütün sayfaları buraya yönlendirmişler. Şaşırdım doğrusu. 🙂

Arada arkadaşlarınızla konuşurken .com’a bağlıyorsanız siz de site almayı düşünür müydünüz?

Rusya & Hindistan Savaş uçağı: PAK FA

a caglar | 25 Kasım 2009 14:47

PAK FA; Amerikanın üretimini yaptığı F-22 ve F-35 uçaklarına muadil olması için Rusya ve Hindistan’ın ortaklaşa geliştirdiği 5. nesil (*) jet, avcı, savaş uçağıdır.

Rusların MiG-29 ve Su-27 uçaklarının yerini alması planlanan ve 90’ların sonunda iptal aşamasına gelen Rusya’nın yeni nesil savaş uçağı projesini yeniden isimlendirilmiş hali de denilebilir.

2007 yılında çalışmalarına başlanan projenin bu sene ilk uçuşu yapılması planlanıyordu fakat

iPhone Rakipsiz Değil : Samsung Jet

geceyazankedi | 24 Haziran 2009 15:45

Samsung Jet henüz piyasaya çıkmadan açıklamalar gelmeye başladı. iPhone’un en yakın rakibi olarak görülen Koreli Samsung şirketinin 2 milyon adet ön sipariş aldığı haberi piyasada açıklanan en yüsek rakam oldu. Apple ise yeni iPhone için satış rakamlarını henüz açıklamadı.

İşte iPhone 3g s’nin en yakın rakibi Samsung Jet’in Teknik karnesi :

  • 3.1-inç WVGA AMOLED dokunmatik ekran, 16M renk
  • 800MHz işlemci
  • TouchWiz 2.0 kullanıcı arayüzü
  • Dolfin Web Tarayıcısı
  • 5 megapiksel kamera
  • GPS
  • DNSe & SRS Ses Efekti Teknolojisi
  • DivX ve XviD Video Desteği

Samsng Jet’in bu adeta bilgisayara konfigurasyonuna sahip telefonu piyasayı sallayacak gibi gözüküyor.

türk jetleri kandil’e uçmadan hedefleri vuracak

dbergerac | 01 Mayıs 2009 18:32

tübitak savunma sanayi araştırma geliştirme enstitüsü (sage) uçaktan atılan bombalara güdüm etkisi oluşturan güdüm kiti geliştirdi. terör örgütü ile etkili mücadele sağlayacak olan sistem sayesinde jetlerimiz hedefe 45 kilometre mesafeden havadan atılan füzelerle hedefi vurabilecek.

f16
f16

tübitak’tan yapılan açıklamaya göre geliştirilen kit’le ilgili şu bilgiler verildi:

Hassas güdüm kiti, 2000 ib Mk-84 genel maksat bombalarını akıllı bombalara dönüştürüyor. Böylece mevcut bombalar, her türlü hava koşulunda, uzak bir mesafeden atıldığında bile yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazanıyor. Bu da uçakların tehlikeli bölgeye yaklaşmadan, güvenli bir şekilde görevlerini tamamlamalarını sağlayacak

Devlet Başkanlarının Uçakları ve Jetleri

beyrek | 13 Nisan 2009 22:36

Bu uçak ülkemizin, devlet başkanlarına ait.

türkiye
türkiye

bu da yeni alınan jet

türkiye
türkiye

boeing 747
boeing 747

yukarıda resmini gördüğünüz uçak ise amerika’ya ait başkanlık uçağı. diğer ülkelerin devlet başkanlarının kullandığı uçakların en büyüğü.

diğer devletlerin uçakları, uçaklarının özellikleri burada.
resim galerisi.

İnce Laptoplar Yolda!

hattisas | 06 Kasım 2008 01:36

intel ultra thin laptop cooling
intel ultra ince laptop soğutması
Intel demonstrated laminar jet cooling
Intel katmanlı jet soğutmasını gösterdi

Birçok fonksiyonu gerçekleştirebilen, aynı zamanda bu işleri yaparken gerekli soğutmayı sağlayan ince bir laptop yapabilmek, baş edilmesi zor bir mesele. Geçtiğimiz ay Intel, laptoplar için kullanılabilecek yeni soğutma teknolojisini tanıttı. İntel dizayn ettiği bu sistemde, jet motorlarının çalışma prensibinden yola çıkmış. Jet motorlarının sıcaklığı çok yüksek değerlere çıkmasına rağmen, dıştaki katmanlı hava akış teknolojisiyle sıcaklığın yakıt tanklarına ulaşması önlenmiş oluyor. İşte bu örnekten yola çıkarak intel firması, laptopların yüzeyleri için tasarlanmış yeni sistemini sundu. Böylelikle üretici firmalar kendi “MacBook Air” üretimlerini gerçekleştirebilecekler.