bildirgec.org

jennifer garner hakkında tüm yazılar

Pearl Harbor (2001)

queennothing | 24 May 2011 10:16

Transformers serisi ile bilim-kurgu hayranlarının gönüllerine taht kuran Amerikan yönetmen Michael Bay‘ın yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Pearl Harbor“, 2001 senesinde gösterime girdi. Senaryosu Randall Wallace tarafından yazılan filmde Oscar Ödüllü Amerikan aktör Ben Affleck, İngiliz aktris Kate Beckinsale, Amerikan aktör Josh Hartnett, Oscar Ödüllü aktör Jon Voight, usta aktör Alec Baldwin, Cuba Gooding Jr., Ewen Bremner, Michael Shannon, Greg Zola, aktris Jennifer Garner, Catherine Kellner, Jaime King, William Lee Scott ve Tom Sizemore gibi isimler rol alıyor. En İyi Görsel Efekt, En İyi Müzik ve En İyi Ses dallarında Oscar’a aday gösterilen “Pearl Harbor”, En İyi Ses Düzenleme Oscarı’nı kazandı. İki sıkı dostun görevleri gereği ayrı düşmesinin getirdiği felaketten sonra bir kadın yüzünden karşı karşıya gelmesi ve değişen hayatları anlatan yapım, 140 Milyon Dolar ile çekildi.

Daredevil (2003)

queennothing | 09 February 2010 14:48

Ghost Rider“in yönetmeni Mark Steven Johnson‘un yönetmenliğini yaptığı 2003 çıkışlı sinema filmi “DareDevil“, heyecansız bir Marvel uyarlaması. Oscar Ödüllü Amerikan aktör Ben Affleck‘in başrolünde yer aldığı yapımda Altın Küre Ödüllü Amerikan aktris Jennifer Garner, Altın Küre Ödüllü irlandalı aktör Colin Farrell, Amerikan aktör Michael Clarke Duncan ve Emmy adaylığı bulunan Amerikan aktör Jon Favreau rol alıyor.
Matt, babasıyla birlikte yaşayan, içine kapanık bir çocuktur. Küçük yaşta maruz kaldığı kimyasal madde sebebiyle görme yeetisini kaybeden küçük çocuğun kulakları, aşırı derecede iyi duyar hale gelmiştir.
Seneler sonra, başarılı bir avukat olarak karşımıza çıkan Matt Murdock, mahkeme salonunda kanunların arkasında dursa da, gece olunca iyi niyetiyle, kendi adaletini sağlamaktadır.
Gece yaptığı bu çok özel görevi yüzünden oldukça güçlü bir rakip edinen Matt, kendisi için planlanan suikast planından henüz habersizdir. Şehrin hakimiyetini ele geçirmek isteyen Wilson Fisk, nam-ı diğer ‘Kingpin’, profesyonel katil, bıçak kullanma ustası Bullseye’yi kiralar. Hızlı ve işinde en iyisi olan Bullseye’nin tek amacı, Matt’i öldürmektir.