bildirgec.org

isviçre saati hakkında tüm yazılar

İsviçre’den yok edilmez saat

omeroguz | 16 October 2009 17:35

İsviçre’nin ilk olarak çikolatası sonra çakısı daha sonra da saati meşhurdur. Belki birazcık da şarabı diyelim. Bu sefer yaptığı saat tam bir ordu saati. (Ordusunun sayısı bando sayısından az olan bir ülke olduğunu da belirtmek lazım).

Switchital Clock – Mıknatıslı Saat

hkmt | 10 September 2009 09:35

Daha önce puzzle saat başlığıyla bu tasarımı çağrıştıran bir saat uygulamasını tanıtmıştım. Bu saat ise alt tarafta bulunan mıknatıs parçaların yardımı ile kadran üzerindeki ilgili küçük metalik çubuk parçaları ucuca getirerek o anki saat ve dakikayı sayısal olarak gösteriyor. Saniyeler dakikayı bulunca saat üzerindeki metalik parçalar harekete başlayarak yeni saat ve/veya dakikayı oluştururken ayrılan bazı parçalar ise daha sonraki hareket için diğer parçaların bulunduğu kısımda uygun yerlere yerleşir.

Romain Jerome Saatleri

iMania | 09 March 2009 15:17

Romain Jerome bir İsviçre Saat firması. Saatleri eBay‘de 10 binlerce dolara alıcı buluyor. Yukarıda gördüğünüz Moon Dust DNA (Ay tozu DNA) koleksiyonundan, bu örnek sadece 9 adet üretilmiş, fiyatını öğrenmek için firma ile temasa geçmek gerekiyor. Moon Gold (Altın Ay) ismini verdikleri modeli de aşağıda aktarıyorum.

Kaynak