bildirgec.org

iş başvurusu hakkında tüm yazılar

Gelmiş Geçmiş En İyi İş Başvurusu: “Twitter Dahisi”

beCko | 01 January 2010 11:42

140 karakterlik limitiyle, Twitter yaratıcılığımızı konuşturmamızı sağlıyor. Görünüşe göre birileri de bunu kullanmaya karar vermiş ve Craigslist’e bununla ilgili bir ilan vermiş. Dikkat çeken “Twitter Genious” başlığıyla Greenvich kasabasından bir şirket belirlediği özelliklere uyan kişiyi seçip reklam piyasasına uzman olarak çalıştırmayı amaçlıyor. “Anneler gününde annesini bile aramadan önce durumunu güncelleyen birilerini arıyorum”la başlayan ilan, gittikçe daha iyginç bir hal alıyor.

Üniversite Öğrencisi İş Arıyor

beynimdekihortum | 28 October 2009 11:48

Bu ilk makalemde üniversite okumak için memleketinden uzakta kalan üniversite öğrencilerinin yaşadığı maddi sıkıntıları dile getirmek istiyorum. Ülkemizde her ailenin yaşam şartları farklılık taşımakta, kişi başına düşen gelirin değişkenliği gerçeğini kabul etsek de ben daha çok orta gelire sahip memur, işçi ya da emekli bir babanın birkaç çocuğunu şehir dışında okumaya göndermesiyle verdiği geçim savaşına vurgu yapmak istiyorum.Bir üniversite öğrencisi şayet devletten karşılıksız burs alamıyorsa genellikle öğrenim kredisi almaktadır. Bununla birlikte aynı şekilde harç kredisi de almaktadır. Bunların elbette ki onun küçük bütçesi için önemi tartışılmaz, ama hele de kendisi gibi öğrenci kardeşlerinin de bulunduğunu varsayarsak ailesi için oluşturacağı külfeti, öğrenim masrafları maliyeti, okuduğu şehirdeki geçim şartlarına, şehrin büyüklüğüne göre oldukça yüksek bir meblağ olmakta.Böyle orta kesime dahil bir ailenin çocuğu olan üniversite öğrencileri onlar için makul ek işlerle bütçelerini denkleştirmeye çalışmaktadır. Birinci sınıfta masraflarını gelirleriyle denkleştirebilseler de ikinci sınıftan itibaren bir üniversite öğrencisi olarak ve haklı olarak ekstra masraflarının ortaya çıkmasıyla kendileri için mevcut ek iş imkanlarını araştırmaya koyulmaktadırlar. İşte bu andan itibaren para kazanma ve hayatını idare ettirme savaşının bilfiil içinde bulunurlar. Üniversite öğrencileri için iş imkanları part time olarak dönemsel stand elemanları, anketörlük, tanıtım elemanı gibi pozisyonlarla büyük şehirlerdeki büyük şirketlerin geçici eleman istihdamına dayalı olmaktadır. Okul masraflarına ek olarak kendini geliştirmeye ve örneğin İngilizce kursu ya da başka mesleğe yönelik kurslara devam etme zorunluluğu içerisindeki üniversite öğrencileri bu iş imkanlarına yönelerek bütçelerini finanse edebildikleri oranda rahat ederler. Ancak özellikle son sınıf öğrencilerinin masraflarının artması ve vakitlerinin kısıtlı olması neticesinde tam zamanlı satış eleman, office boy gibi mağaza ve perakende sektörlerinde iş imkanlarına yönelemezler. Bu pozisyonlar daha çok okulu uzatan öğrenciler için söz konusu olur. Boş vakitlerinin daha çok olması ve öğrencilere yönelik dağıtılan kredi kartlarının borçlarını ödeyebilmek için.

KKK subay alımı yapacak

guney01 | 28 October 2009 10:50

subay alımı
subay alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 138 adet subay alımı yapacaktır. bir bölümü muazzaf olarak alınacak subayların 100 den fazlası 4 yıllık lisans mezunu alımı ile gerçekleşecek. 1 kasıma kadar sınav başvurusu yapan adaylar 4 kasımda subaylık yazılı sınavına girebilecekler. detaylar ve başvuru koşulları için buraya tıklayınız.

Trt 180 kişi alacak

guney01 | 20 October 2009 13:01

TRT personel alacak
TRT personel alacak

Türkiye radyo televizyon kurumu yaptığı açıklama ile 180 adet personel alacağını duyurdu.Sınav ile;

10 Stajyer Spiker, 40 Stajyer Muhabir, 60 prodüksiyon hizmetleri ağırlıklı çalışmak üzere Yapım ve Yayın Görevlisi, 15 kurgu ağırlıklı çalışacak Yapım ve Yayın Görevlisi, 15 ses ağırlıklı görev yapacak Yapım ve Yayın Görevlisi, 20 ışık ağırlıklı iş yapacak Yapım ve Yayın Görevlisi ve 20 resim seçici ağırlıklı görevde bulunacak Yapım ve Yayın Görevlisi

alınacak.9 ekim son başvuru tarihi olan sınav için 2008 kpss sınavına girmiş olmanız gerekmekte. ve yine her zaman olduğu gibi sınava girebilmemiz için 50 tl sınav ücretini gözden çıkarmamız gerekmekte. sınav ile ilgili detaylı bilgilere buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bursa Anatolium Avm açılıyor

guney01 | 19 October 2009 13:01

Bursa Anatolium Avm - Leroy Merlin
Bursa Anatolium Avm – Leroy Merlin

Ama ne açılış, daha açılmadan 6000 kişiye iş imkanı sağlayabileceğini duyuran Bursa antolium avm yetkilileri 2010 yılı başında açılacak alışveriş merkezi için çok iddialı konuştu. 84bin metrekare alana sahip olacak avm inşaat süresince 500 kişiye istihdam sağlanmış, açıldıktan sonrada tüm iş alanları ile 6000 kişiye istihdam sağlayacak.Tüm Dünyada 300 mağazasında 58 bin kişiye iş imkanı sağlayan Leroy merlin firması Romanya ve Ülkemizdede mağaza açıyor.Eğer sizde şu sıralar işsizlik yükü altında bulunuyorsanız Bursanın en büyük avm’sinde şansınızı deneyebilir, kariyerinizi Leroy merlin şirketinde daha üst seviyelere yukseltebilirsiniz. leroy merlin iş başvurusu için yada daha anlaşılır dil ile Bursa anatolium eleman alımı için buradaki bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilir online olarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bursa Anatolium Avm - Leroy Merlin
Bursa Anatolium Avm – Leroy Merlin

Yararlı bağlantılarımız:
Ülker kariyer – ülker iş başvuru
Teknosa iş başvurusu

Adalet Bakanlığı yeni personel alımı yolda

guney01 | 15 October 2009 14:30

Adalet bakanlığı personel alımı
Adalet bakanlığı personel alımı

Adalet bakanımız Sadullah Ergin adalette yaşanan yavaşlığı azaltmak amacı ile 13 bin adet yeni personel alımı yapılacağını duyurdu. Bu eleman alımı ile adaletteki yavaşlık yuzde 30 dolayında azalacak. Bu alımla beraber hem yargıdaki yavaşlık hızlanacak hemde ülkemizin işsizlik derdi bir nebze azalacak.2010 kpss sınavından sonraki genel alıma yetiştirilebileceğini düşündüğüm adalet bakanlığı personel alımı umarım işsizlikte boğuşan ülkemizin toparlanmasına yardımcı olur.

Yararlı bağlantılar:
Halk banksaı personel alımı
Kadrosuz memur kalmayacak

İş Garantili Cv mi ?

Profound | 03 July 2009 16:55

cv-özgeçmiş
cv-özgeçmiş

Sabah Gazetesinde Hüsniye Güngör hanımın konu ile ilgili bir yazısından aktarmak istediklerim şöyle:
Sadece iki kelime ile özgeçmişinizde sizi diğerlerinden ayıran mücevher değerinde bir fark oluşturabilirsiniz demiş. “Çalışan CV” denen bu yöntem ile işvereni etkileyebileceğimizi söylüyor.

Günümüz şartlarında iş aramak oldukça sancılı bir durum oluşturuyor. Özelliklede internette kariyer sitelerinin bu kadar yaygınlaşması ile işverenlerin bu siteler üzerinden Cv’lere ulaştığı düşünülünce farkedilmek ve bir adım daha öne çıkmak iyice zorlaştı. Şöyle bir örnek dahada açıklayıcı olabilir : Ülker internet üzerinden ayda 25.000 iş başvurusu alıyor ve uzmanların