bildirgec.org

iphone 3g hakkında tüm yazılar

Hem yürüyüp hem mesaj yazarken bir yerlere çarpmaya son

dextarus | 04 November 2010 16:00

Yolda yürüyorsunuz ve arkadaşınıza acil mesaj atmanız lazım bir yandan telefona bak bir yandan bir yerelere çarpmamak için yola bak. Zor iş tabii. Mutlaka bir yere çarpılır ve bir taşa takılınır. Hiç olmadı mesaj yanlış yazılır veya yanlış yere gönderilir. Bu iki işi başarabilen azdır sanırım.

Programcılar bunu düşünmüş olacak ki harika bir program çıkarmışlar; Type While Walking.

Type While Walking - Yürürken Yaz
Type While Walking – Yürürken Yaz

Ne yazık ki şu anda sadece iphonesürümü bulunmakta. Adından da anlaşılacağı gibi siz mesaj yazarken telefonunuzun arkasında bulunan kamerayı açarak bir yandan yazdığınız mesajı bir yandan da yürüdüğünüz yolu görmenizi sağlıyor. Bence harika pratik bir program, peki ya sizce?

Mini iPad Yolda!

TheWertigo | 11 October 2010 14:02

Önümüzdeki yılın ilk çeyreği çıkması beklenen mini ipad’in ortalama 7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca mini ipad önceki sürümünden farklı olarak:

  • 128 gb hafıza
  • Mini ya da mikro usb girişi
  • Kamera

Gibi özelliklere sahip olacak.

Kaynak

cep telefonu ekran koruyucu kılıf kazanın

sardes | 05 October 2010 14:18

begenkazan.com 3 kişiye IPG(Invisible Phone Guard) cep telefonu ekran koruyucu kılıfı veriyor. Kullanıcıların yapması gereken bu adrese girip facebook hesapları aracılığı ile ad ve soyadlarını yazıp çekilişe katılmak. Hepsi bu kadar…

ipg cep telefonu ekran koruyucu kılıf
ipg cep telefonu ekran koruyucu kılıf

Çekiliş ile dağıtılacak olan ekran koruyucu kılıflar:

  1. iphone 3G/3GS(full body)
  2. iphone 4G(full body)
  3. samsung wave s8500(full body)

Siteye ulaşmak için buradan, facebook sayfasını beğenip çekilişleri takip etmek içinse buradan.

iPhone için katlanabilen klavye

sCoRPionTR | 24 September 2010 16:49

iPhone’unuz ile çok fazla yazı yazmanız gereken biri misiniz? Ya da dokunmatik ekranda yazmak zor mu geliyor? O zaman bu haberimiz tam size göre. TK-421 bir iPhone kılıfı fakat onu diğerlerinden ayıran alt bölümünde katlanabilen bir klavyesi olması.

iPhone’u POS makinasına dönüştürün

sCoRPionTR | 27 August 2010 15:36

Küçük bir işletmeniz var ve müşterilerinize kredi kartı ile ödeme imkanı sunmak istiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken bir banka ile anlaşıp oradan POS makinası almak. Tabii müşteri sayınıza göre almak istediğiniz POS makinalarının sayısı da artacaktır. Hele bir de evlere servis yapan bir şirket iseniz mobil POS cihazlarından almanız gerekir. Yani en azından şimdiye kadar gerekmekteydi. Fakat Mophie ve Intuit’in yeni geliştirdikleri bir aparat sayesinde iPhone’unuzu bir POS makinasına dönüştürebilirsiniz..

beyaz iphone 4 yıl sonuna kaldı

lazaronnie | 26 July 2010 14:49

apple, basın toplantısında, beyaz modelli iphone 4‘leri bu yıl sonuna dek göremeyeceğimizi bildirdi. şirket “şimdilik orijinal beyaz iphone üretmemiz zor” dedi. siyah cihazların varsayılan model olduğu belirtildi. bu nedenle önceliğin siyah ürünlere verildiğine dikkat çekildi. beyaz ürün üretimine geçildiğinde, siyah iphone üretiminin bu durumdan etkilenmeyeceği de kaydedildi.

firma, neden beyaz kasalı ürünlerin üretiminde bu kadar yavaş kalındığına gerekçe olarak, beyaz ürünlerin siyaha göre üretilmesinin daha zor olduğunu ileri sürüyor.

bu arada apple, iphone 4’ler için online iade servisini devreye soktu. görünüşe göre apple, anten sorunu nedeniyle ürünlerini geri iade etmek isteyen insanların sesine kulak vermiş olmalı.

aşağıdaki resimde görülen, kullanıcılara iletilmiş orijinal e-posta’da cihazların online olarak geri iade sürecinin başlatılabileceği ifade ediliyor.

iphone 4 sinyal çubuğu problemi

lazaronnie | 20 July 2010 14:38

bilindiği gibi daha yeni satışına başlanan iphone 4 büyük bir sinyal problemi yaşatmıştı ve firma sorunun kaynağını bulana kadar ecel terleri döktü. ardından sorunun ekrandaki sinyal çubuğunun yazılımı olduğu tespit edildi. zaten eski iphone sürümlerinde de sinyal çubuğu ölçümleme algoritmasından memnun olunmadığı ifade edildi.

sonunda apple şirketi yeni yazılım güncellemesini yayınladı. bu geliştirme sonucunda artık iphone 4’ün daha iyi durumda olduğu söylenebilir. güncelleme, daha 3 hafta önce duyurulan ios 4.0.1 sürümlü işletim sisteminde etkili olacak. bu işletim sistemi sadece iphone 3g, 3gs ve iphone 4 ile uyumlu.

iPhone 3GS için İnanılmaz Bluetooth Headset!

majesty s infinity | 29 May 2010 14:46

iPhone için üretilen aksesuarların sınırları yok. Bugüne kadar belki onlarca Bluetooth kulaklıklar, koruma kılıfları, şarj cihazları, vs üretildi. Yine de üretilmeye devam ediyor. İşte onların arasından sıyrılan kaliteli ürünlerden bir tanesi : İnanılmaz bir Bluetooth Headset!

bin aksesuarlı iphone

konami | 12 May 2010 10:13

iphone için vantilatör ve lazer
iphone için vantilatör ve lazer

Yaz sıcakları gelirken, iphone hakkında kötü yorum yapanlar sıcaktan kavrulacakken, siz iphone’unuzla serinleyeceksiniz. Alman HMB TEC firması iphone için jak prizine takılan bir dizi çevre birimi üretti. İphone için ürettikleri vantilatör 19.90 Euro’dan, lazer ise 20 Euro’dan satışa sunulmuş. Aynı zamanda cep lambasını, termometreyi, kalp monitörünü, kızılötesi uzaktan kumandayı, mikrofonu ve hatta sevdiğinizin kalp atışlarını dinlemek için stetoskopu ve daha birçok çevre birimini de unutmamak gerek.

iphone için vantilatör
iphone için vantilatör