bildirgec.org

internet explorer 9 hakkında tüm yazılar

internet explorer 9 indirin

ergin53 | 28 March 2011 12:54

internet explorer 9
internet explorer 9

Microsoftun çıkarmış olduğu yeni internet explorer 9 indirmek için tıklayın 30dan fazla ayrı dilde indirme imkanı ve Vista 32/64, Win7 32/64 ve Server 2008 32/64/RC2 bit sürümleri mevcut.

Html5 Canvas Uygulamaları

angelsdemos | 13 October 2010 09:35

Html5‘in bu kadar popülerleşmesini sağlayan elementlerden biri de canvas elementidir. Web uygulamalarında oldukça popülerleşebilecek olan canvas, 2D olarak dinamik fotoğraflar yapabileceğiniz bir bileşendir. Javascript üzerinden çalışan bu element ile birçok muhteşem uygulama yapılabilir. Aşağıdaki birbirinden eğlenceli canvas uygulamalarını inceleyebilirsiniz. Html5 Canvas Uygulamaları;

Canvas Aquarium

Tarayacı üzerinden sanal olarak siz de büyük bir akvaryuma ve dilediğiniz kadar balığa sahip olabilirsiniz. Gerçekçi balık hareketleri, hareketli su efektleri, kabarcıklar sayesinde oldukça hoş bir uygulama. Daha fazla balık istiyorsanız akvarmuya tıklamanız yeterli.

Twitter. Canvas. 10K

Arka planında siyah hareketli kabarcıkların bulunduğu ve Twitter ile entegre edilmiş hoş bir Html5 Canvas uygulamasında her bir siyah kabarcık bir Twitter kullanıcısını belirtiyor. Haraketli hoş arka planı sayesinde farklı şekillerde kullanılabilecek çok güzel bir uygulama.

internet explorer 8 ipuçları

silver530 | 29 September 2010 12:15

yapacağınız bazı ufak tefek değişikliklerle internet explorer 8’i daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

şimdi internet explorer 8’i biraz kendimize göre tasarlayalım:

1 – görüş mesafesini arttırmak: menü çubuğu çok yer kaplıyor, ortadan kaldırın gitsin. kapatmak için görünüm menüsünden araç çubuklarını seçin ve oradan da kapatıverin. ihtiyaç halinde alt tuşuna basınca geri gelecektir.

2 – aramaları hızlandırmak: arama kutusu olarak adres çubuğunu kullanmak. bunun için adres çubuğuna soru işareti koyup bir boşluk bırakıp aramak istediğiniz kelimenin baş harfini yazınca arama kutusundaki gibi öneriler çıkacaktır.

3 – başlığı kişiselleştirin: bu iş tabii ki kayıt defterinden halledilecek. başlat > çalıştır ve buraya regedit yazıp çalıştırın. sırayla hkey_currnet_user’ı açın ve sırayla software > microsoft > internet explorer > main kısmına kadar gelin. main’i seçinde sağ tarafta içindeki kayıtlar açılacak. biz yeni bir kayıt ekleyeceğiz. sağ tıklayıp yeni > dize değeri’ne tıklıyoruz ve isim olarak window title (baş harfler büyük) yazıyoruz. sonra bunu açıp içine istediğinizi yazabilirsiniz.

Internet Explorer 9’un Beta’sı Yayınlandı

Atomic Bomb | 16 September 2010 19:08

Önceki günlerde yayınlanan yazımda, internet explorer’ın yeni versiyonu olacak olan 9’un betasının bugün yayınlanacağına işaret etmiştim.

Nitekim, bugün internet explorer’ın betası indirime açıldı. Şuraya tıklayarak istediğiniz dilde / istediğiniz işletim sisteminde IE9 Beta’yı indirebilirsiniz.

Yabancı bloglarda hemen indirilip, incelemeler yapılmış. Oralardan toparlayabilec3ğimiz noktalar şunlar:

İnternet Explorer 9 Beta 15 Eylül’de Bizlerle!!!

24black mamba24 | 16 August 2010 11:15

İşletim sistemi üreticilerinden Microsoft Corporation, Internet Explorer 9‘un ilk Beta sürümünü piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Internet Explorer 9 yanında birçok yeniliği de getiriyor:

  • XHTML ayrıştırıcı,
  • Scalable Vector Graphics (SVG),
  • Yeni bir JavaScript motoru,
  • Video ve ses etiketleri,
  • Hızlandırılmış grafik ve metinler,
  • CSS3 içeren HTML5 bileşen desteği.

Merakla beklenen Internet Explorer 9’u Microsoft, 15 Eylül‘de düzenlenecek Beauty of the Web etkinliğinde tanıtacak.

Internet Explorer 9 – Test Sürüşü

evr3n | 02 April 2010 14:18

Biz hala Internet Explorer 8’in neresi iyi, neresi kötü diye araştırmaya başlamadan, Microsoft, Internet Explorer 9 hakkında konuşmaya çoktan başladı. Geçtiğimiz Mart ayı ortalarında yapılan MIX10 konferansında, IE9’un teknik özellikleri hakkında web geliştiricilerine sunumlar yapıldı.

Bu sunumlarla birlikte yapılan bir başka duyuruyla IE9 Platform Preview adı altında bir deneme sürümü yayınlandığı ve www.ietestdrive.com adresinden indirilebileceği bildirildi. Bu deneme sürümü tam olarak IE9’un kendisi değil. Sadece Microsoft’un IE9’da üzerine düştüğü özelliklerin test edilebildiği bir yazılım. Bu yazılım sadece Vista ve Windows 7 de çalışıyor. (ipucu: Adres girebilmek için Ctrl-O tuş kombinasyonu kullanılıyor.)

internet explorer 9 platform preview
internet explorer 9 platform preview

Microsoft’un IE9’da üzerine düştüğünü başlıca özellikler şöyle:

İnternet explorer 9 duyuruldu

muratcevikgs | 18 March 2010 13:53

microsoft’un internet tarayıcısı olan İnternet explorer’ın yeni sürümü olan internet explorer 9’un geliştirici versiyonu duyuruldu.

İnternet Explorer 9’da  bir çok yenilik var.Bunlar yeni javascript motoru Chakra, html5, css3,dom,svg,xhtml gibi standartları destekliyor.

Microsoft İnternet Explorer 9’un java uygulamalarında diğer tarayıcalara göre çok hızlı olacağını belirtiyor.Bunun yanında İe9 grafik desteğini bilgisayar işlemcisinden değil grafik işlemcisinden sağlayarak bilgisayar kaynaklarını verimli bir şekilde kullanıyor.

front-end development 5 yıl sonra nerede olacak?

pinkfloyd | 02 March 2009 14:21

Front-end Development 5 Yıl Sonra Nerede Olacak?

Pek çok insan gibi ben de yeni yılın ilk aylarında, yılın devamı ve gelecek hakkında düşünüyorum. Kimileri “bu yıl 10 kilo vereceğim” ya da “sigarayı bırakacağım” gibi kendilerine hedefler belirlerken, kimileri de yeni kodlama dillerini öğrenmeyi hedeflerler. Ben de bundan yola çıkarak front-end development (arabirim geliştirme) kavramının 5 yılda nerede olacağını düşündüm ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Mobil web geliştirme büyüyecek, hem de çok…
Özellikle iPhone ve Android’in gelişi ile mobil web platformları çok hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Yakın gelecekte mobil geliştirmeye yönelik pek çok yenilikle karşı karşıya kalacağız ve bununla birlikte İnternet ve akıllı telefonlar da gittikçe ucuzlayacak. Büyük boyutlu websiteleri için daha fazla mobil şablonları ortaya çıkacak. Front-end Geliştiricileri bu yeni teknikleri öğrenip mobil telefonlar için CSS yazmaya başlayacaklar.

Internet Explorer popülerliğini yitirecek
Bu aslında bir öngörüden daha çok bir dilek benim için. Google’ın Chrome tarayıcısını tanıtması ve Macintosh platformunun önlenemez yükselişine rağmen Internet Explorer 8 ve daha sonra yayımlanacak 9’un kullanım oranının %40larda olacağını düşünüyorum. IE6 tamamen yok olacak ve Internet Explorer 7 kullanıcıları da daha yeni tarayıcıları tercih edecekler.