bildirgec.org

innovative hakkında tüm yazılar

çinlilerden yeni non-stop tren konsepti!

escorpior | 06 May 2010 16:41

Hızlı tren.
Hızlı tren.

Çinliler non-stop trenler için akıl dolu bir konsept geliştirdiler. Şöyle bir düşünün! İki şehir arasında çalışan bir hızlı tren bulunmakta ve bu iki şehir arasında yolcu indirip bindirilmesi gereken tam 30 ara istasyon mevcut. Bu istasyonlarda hızlı trenin durması ve yeniden hız alması hem azımsanamayacak derecede zaman kaybına hem de enerji kaybına yol açıyor. Küçük bir hesapla, her istasyonda sadece 5 dakika kaybedilse, 30 istasyon için 5×30, yani tam 2,5 saat zaman kaybı oluyor. Buradaki temel düşünce, hem bu zaman kaybını önlemek, yani bu istasyonlarda durmamak, ancak bu arada yolcuları indirip bindirme işlevini de yerine getirebilmek.

Çinlilerin yeni konsept treni!
Çinlilerin yeni konsept treni!

Peki bu konseptin çalışma sistemi nedir:

Su Yeniden Tasarlandı

cwanch | 28 January 2010 14:24

KOR ONE
KOR ONE

KOR ONE adlı bu ürün, hergün kullandığımız ancak önemsemediğimiz su şişesine farklı bir boyut kazandırıyor. Son yıllarda dünya üzerinde artan çöp birikimini azaltma, paketleme mazlemelerindeki kanser yapıcı maddelerden arınma ve şişelenmiş suya artan talepden yola çıkarak tasarlanan KOR ONE aynı zamanda şık tasarımı ve kullanım kolaylığıyla da ön plana çıkıyor. Kapağın altına yerleştirilen KOR TAŞI‘nın üzerindeki gizli mesajlar ise insanı motive edici ve insana ilham veirici nitelikte… Detaylara buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

KOR ONE
KOR ONE

gülümseten barkodlar

Xas | 02 October 2008 16:12

bir barkod okuyucu barkod‘a baktığında ürünün ismini ve özelliklerini görür. tüketici ise sadece siyah çizgiler. tüketicinin dikkatini çekmede en basit yolun özgün tasarım olduğunu bilen japon D-barcode firması markalara sıkıcı barkodlardan kurtulma imkanı sunuyor.

gerçekten yaratıcı olan bu barkod çalışmalarının devamına ulaşmak için tıklayın.

Yaratıcı ve Yenilikçi Ürünler

gooz | 29 August 2008 04:04

Endüstriyel tasarımın geldiği noktayı gözler önüne seren bu yenilikçi ürünler, alışılmışın dışında ve birden çok ihtiyaca cevap verebilir şekilde tasarlanmış. Hayatı bir nebze olsun kolaylaştıracağa benzeyen ürünlerin seri üretimi ve pazarlanabilmesi de kolay görünüyor.

[kaynak]

reklamını beğen sepete ekle

tea moore | 09 September 2007 13:15

bu site kendi firması için reklam filmi çekmek isteyenlerle, reklam filmi çekenleri buluşturuyor.gayet makul fiyatlara firmanızın logosu ve sloganını reklama ekleyip satın aldıktan sonra istediğiniz mecrada reklamınızı kullabiliyorsunuz. siz satın aldıktan sonra da siteden kaldırıyorlar.

laserpod

abaragandik | 04 August 2007 17:08

Laserpod, 60 yıllarda ortaya çıkan lavalamp ’lardan sonra en yaratıcı ışık kaynağı olarak gösteriliyor. Laser, LED ve Optik teknolojilerinin bir araya getirilmesi sonucu İngiliz aydınlatma tasarımcısı Chris Levine tarafından üç adet laser ve üç adet led yardımıyla tasarlanmış çok şık bir ışık kaynağı. Aynı zamanda projektör olarak da kullanılabilen ve evde farklı atmosferler yaratabilen bu ürün üç adet AA alkaline pil ile çalışıyor, fiyatı ise 325.00 ytl

yarisma, digg tarafindan duzenleniyor

| 23 April 2007 14:50

kisa bir sure once su bildiridede belirtildigi gibi digg, api kutuphanesini tasarimci ve gelistiricilerin kullanimina acmisti.api kutuphanelerinden veri cekip bu verilerle yaraticiligini konusturmak isteyenler icin oldukca guzel bir haberdi bu.digg‘e daha dogrusu kevin rose ve ekibi yapmis olduklari bu yeniligi daha cazip hale getirip, taninirliligini arttirmak icin bir yarisma duzenlemisler.digg’in resmi blogunda kevin rose tarafindan duyurulan yarismanin amaci;digg api kutuphanesi ve flash araclari yardimiyla en yaratici ve gorsel acidan en ilgi uyandirici uygulamayi gelistirmek.
yarisma sonucunda ilk 10’a girenlere cesitli oduller verilecek.

ozellikle yarismanin 1.’sine verilecek oduller “wooovvvv!!” dedirtiyor.yarismanin kapsami ve oduller hakkinda daha fazla bilgiyi suradan edinebilirsiniz.