bildirgec.org

ilham hakkında tüm yazılar

BİBERON – sinopsis

super hero | 26 April 2012 09:23

Bir Alman, bir Fransız ve bizim Temel’i konu alan hiç yazılmamış bir hikaye peşindeki yazarın hayal kırıklığını anlatan hüzünlü öykünün filmini seyrettikten sonra aldığı ilhamla, kafasında yarattığı süper kahramanın kendisini yaratan şişko ve kel yazarı fark ettiğini hayal eden şişko, kel, ve sakallı adam, gecenin bir yarısında tüm bunları bir araya getiren kelimeleri bir kağıda dökmeye karar verir. Tükenmez kaleminin kağıt üzerinde geçtikçe bıraktığı izler yavaş yavaş, bilindik kelimelerle dolu bilinmedik cümlelere dönüşürken, nasıl bir mal olduğunun farkına varamadan geçip giden kibir dolu hayatlar kadar acı bir şey olmadığını düşünür: Onlar için değil, kendisi için. O kibirler kendisine değdiğinde canı çok acıdığından mıdır nedir, yazarını fark eden süper kahramanı yazdığını hayal eden kel, şişko, ve sakallı adamı yazan kel, şişko, sakallı ve kısa boylu başka biri daha olabileceğini düşünen bambaşka bir adamın hikayesini yazmaya çalışırken bulur kendini.

Sonra olaylar gelişir.

adobe photoshop cs5 kullanma kılavuzu

ANDER | 26 February 2011 15:45

adobe, photoshop cs5 için türkçe kullanma kılavuzu hazırladı. cs5’in tüm yeniliklerinden ayrıntılı bir biçimde bahseden bu kullanma kılavuzunda ayrıyetten photoshop’un püf noktalarından bahsedilmiş. 631 sayfa olarak hazırlanan bu kılavuzu indirmek için buraya tıklamanız yeterli.

Benim de Böyle Bir Çalışma Masam Olsun

ygtyrt | 07 February 2011 20:55

Günümüzde işlerimizin çok büyük bir çoğunluğunu bilgisayarla hallediyoruz. Dolayısıyla vaktimizin büyük çoğunluğu da bilgisayar başında geçiriyor.

Evde ya da iş yerinde olsun çalışma alanımız genellikle sıradan ve sıkıcı olabiliyor. Ancak çalışma alanlarını çok güzel ve ilham verici olarak tasarlayanlar da var. ve gerçekten insan bu çalışma alanlarını görünce “Keşke benim de olsa” demeden kendini alamıyor.

Yaratıcılıkta Sınır Tanımayanlar!

mmuussttaaffaa | 06 February 2011 21:36

Ilham veren ve yaratıclıkta sınır tanımayan ürünler veya fikirler ilginizi çekiyorsa, aşağıdaki listelenmiş sitelere göz atabilirsiniz. bu sitelerde tasarımcıların, dizaynırların ve mühendislerin elinden çıkmış birçok başarılı ve ilginç çalışma var. Lafı fazla uzatmadan sitelere göz atalım;

1- likecool

2-inspire me now

İlham Kaynağı Siteler #1

ygtyrt | 28 January 2011 14:53

Tasarım dünyasında yaşayanlar, tasarımcı olanlar, yaptıkları işlerde tasarım öğelerini kullananlar ya da sadece tasarıma ilgi duyanlar için internet üzerinde pek çok ilham kaynağı site bulunuyor.

İşte İlustrasyon, fotoğraf, grafik tasarım, mimari, güzel sanatlar, motion graphic design, tipografi vb. dallarda ilham alabileceğiniz birbirinden güzel siteler

30 Koyu Renk İlgi Çekici Web Site Tasarımı

ANDER | 15 January 2011 18:02

Web site tasarımlarında koyu renk gün geçtikce ilgi çekmeye başladı.Özellikle retro tarzı tasarımlarda görmeye sıkça başladığımız koyu renk sevdası hayli ilgi çekici bir hal almaya başladı.
Aşağıda, müzik,fotoğraf,tasarım vb. tasarım temalı koyu renk web siteleri sizleri bekliyor.İlham almak için birebir kaftan.

Efingo

Efingo
Efingo

versions

Verions
Verions

35 adet Yeni İlham Verici Minimalist Web Sitesi

admin | 03 January 2011 18:41

Oldum olası minimalist site tasarımlarını çok seviyorum. Hatta tüm minimalist tasarımlar ben çok güzel. webdesignledgersitesi 35 adet ilgi çekici minimalist web sitesinin adreslerini vermiş. İçlerince bu da iyi fikirmiş dediğim bir çok site. Eminim sizin de olacaktır. Ve işte o siteler;
Makr Carry Goods

8020 Studio

Shape

Claire Coullon

Republic2

Image Mechanics

The Noble Union

Beğendiyseniz devamı için buraya.