bildirgec.org

hugo chavez hakkında tüm yazılar

Chavez – Ahmedinejad ikilisi dolar imparatorluğunu tehdit ediyor

odo | 20 November 2007 09:34

venezuela devlet başkanı hugo chavez 8 yıldır yürüttüğü bu görev süresince 7. kez iran ziyareti gerçekleştirdi. biri sosyalist devlet biri de islam devleti özellikleri gösteren bu iki ülke “dış destekli” değil “halk destekli” iktidarlara sahip olmak paydasında buluşuyorlar. hal böyle olunca, bu buluşmanın hem kaynağı hem de hedefi abd emperyalizmi haline geliyor.

hugo chavez iran’daki konuşmasında “dolar imparatorluğu tanrının yardımıyla yıkılacak”, “tanrıdan, sapık abd emperyalizminin yıkılmasını da istemeliyiz” gibi cümlelere yer vererek iki ülke arasındaki dostluğu pekiştirecek ince ayarlarını sürdürdü.

Yılın Adamı

Sonrisa | 12 December 2006 16:56

Time dergisi “2006, Yılın Adamı”nı seçiyor. Derginin ilgili adresine tıklayıp oy vermek mümkün. Adaylar arasında George Bush, Mahmut Ahmedinejat, Hugo Chavez, Condoleezza Rice ve YouTube’ü kuran gençler de yer alıyor. Bugün itibariyle Hugo Chavez listenin başında yer alıyordu. Onu takip eden isim ise İran Devlet Başkanı Mahut Ahmedinejat. YouTube‘ü kuran gençler ise ABD Başkanı George Bush’un önünde devam ediyorlar.