bildirgec.org

hugh laurie hakkında tüm yazılar

ROBOCOP ile yeniden

emsvizyon | 10 December 2012 01:22

Hugh Laurie ve Robocop başlığı bir arada 🙂 şaşmamak gerek, dr. house karakteriyle dizideki hastanesinde robocop gibi geziyordu ama bu fotoğraf bu başlık altında o yüzden değil.
Çoğumuzun çocukluk döneminin unutulmaz bilim-kurgusu, adeta vazgeçilmezler arasında olan ROBOCOP, yeniden beyaz perdeye dönüyor. yönetmenliğini José Padilha‘nın yapacağı film’in başrollerinde; Gary Oldman, Joel Kinnaman ( robocop ) ve Samuel L. Jackson yer almakta.

Gel gelelim Hugh Laurie kısmına, son dedikodulara göre nam-ı diğer Dr. House RoboCop’da rol alacak ( muhtemelen kötü adam olacak ) ha bana kalırsa bir filmi daha berbat edecez bari gözde bir oyuncuyla işi kotaralım demiş de olabilirler. 2013’te gösterime girecek olan yeni RoboCop ‘un ilk fragmanını merakla beklemekteyiz… darası, Geleceğe Dönüş’ün başına ( hayııııırrrr….)

Sense and Sensibility (1995)

queennothing | 22 April 2011 11:57

Tayvanlı yönetmen Ang Lee‘nin yönetmenliğini üstlendiği sinema filmi “Sense and Sensibility“, 1995 senesinde vizyona girdi. 17 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen filmde İngiliz aktris Kate Winslet, iki Oscar Ödüllü aktris Emma Thompson, Gemma Jones, Tom Wilkinson, İngiliz aktör Hugh Grant, James Fleet, Imelda Staunton, Alan Rickman, Imogen Stubbs, Hugh Laurie ve Greg Wise gibi isimler rol alıyor. Biri mantığı, diğeri kalbi simgeleyen iki kızkardeş ve onların seçimlerini anlatan film, 19. Yüzyılın İngiltere’sinde geçiyor.
Shakespeare’nin soneleriyle süslenen filmle alakalı bir ayrıntıyı da vermeden geçmeyelim; yönetmen Lee, Emma Thompson 350 sayfalık senaryoyu göndermeden evvel Jane Austen’in romanını okumamış.