bildirgec.org

hokkabaz hakkında tüm yazılar

Unutulmaz Sahneler 1

freeradical | 21 August 2010 10:10

Pulp Fiction
Uma Thurman’a eşlik etmek zorunda kalan Travolta’nın, istemeyerek de olsa sahneye çıkıp, delik çoraplarıyla dans etmesi.

Travolta’nın eroin komasından çıksın diye Uma Thurman’ın kalbine adrenalin iğnesi saplaması.

Bruce Wills’in son anda kaçmak yerine düşmanını kurtarmaya karar verdiğinde, Wallace’ın tecavüze uğradığını gördüğü sahne.

Samuel Jackson’ın soygun yapılan cafede cüzdanı için girdiği diyaloglar ve herkesin silahları birbirine doğrultması.

Cem Yılmaz ve sinema çalışmaları üzerine

gorcun | 26 January 2010 13:31

Cem Yılmaz ya da markalaşmış haliyle CMYLMZ. Muhtemelen ülkemizde yaşayan herkesin adını en az bir kere duyduğu, seveni kadar sevmeyeninin de az olmadığı, karikatür aleminden gösteri dünyasına ardından sinemaya giriş yapan karikatürist, şovmen, oyuncu, senarist, yapımcı, yönetmen… Bu çok yönlülüğünü yakından takip edersek amatör müzisyenliğini de ekleyebiliriz. Hem de 5 yaşından beri! Kısaca Cem Yılmaz’ın biyografisini hatırlatmak gerekirse; 23 Nisan 1973 yılında İstanbul’da doğan Yılmaz, liseyi Turizm Meslek Lisesinde okuduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetiminde okumaya ve bu sırada mizah dergisi Leman’da karikatür çizmeye başlamıştır. 1998 yılında karikatürlerinin toplandığı bir kitapta basılacaktır.

Sihirbaz mı Hokkabaz mı?

toz66 | 20 May 2008 17:49

Bir sihirbazın hikayesi… İşlerinde ve hayatında başarılı olmaya çalışan ama her defasında sonucunu hüsranla bitiren bir sihirbaz. Babasının deyimiyle “HOKKABAZ…” Filmin ana karakteri İskender (Cem Yılmaz) çocukluk arkadaşı olan Maradona (Tuna ORHAN) ile birlikte gözlükten kurtulmak için gözlerine lazer yaptırmaya karar verirler. Yanlız lazer yaptırmaları için bir tek engel vardır. O da herkesin derdi olan PARADIR… Bu derdi aşmak için öncelikle Beyoğlu’ndaki bir barda çalışan İskender ve Maradona, buradaki yaşadıkları talihsizliklerden sonra bardan atılmışlar ve çözümü eski arabalarıyla birlikte turne yapmakta bulmuşlardır. Turne için gerekli olan karavan ise babasının yaşadığı karavanın takendisidir. Eski bir subay olan babası Sait Tünaydın’ın (Mazhar Alanson) karavanı vermek için tek bir şartı vardır. O da turneye Çanakkale’den başlamaktır. Babasının dediği olur, İskender ve Maradona turnelerine Çanakkal’den başlar. Turnelerdeki ilginç gelişmelerin anlatıldığı Hokkabaz filmi yayınlandığı dönemde büyük bir sükse ile başlamış ama beklenen başarıyı gösterememişti.
Normalde ses sanatçısı olmasına rağmen Mazhar Alanson’un muhteşem oyunculuğuyla, Cem Yılmaz’ın rolün içine kendini vererek Gora’daki müstehcenliğini bir tarafa bırakmasıyla ve Özlem Tekin’in abartılı oyunculuğuyla (rock’cılığından olsa gerek) Hokkabaz, güzel bir Türk komedisi…

arog filmi – cem yılmaz

esatergun | 26 January 2008 03:17

Cem Yılmaz G.O.R.A filminin devamı olan A.R.O.G filmiyle yine bizleri kahkaha şölenine davet ediyor.

Arog filminin konusunu kendisi şöyle anlatıyor: “Vaktiyle bir karikatür çizmiştim: Birinci karede ‘250 bin yıl önce’ yazıyor ve bir çocuk mask yapıyor. Babası gelmiş, ‘Öküz’ diyor ‘burada bütün kabile çalışıyor, sen kendini verdin o maska, sığır gibi bir herif oldun’ diyor. İkinci kare kare: ‘250 bin yıl sonra o mask müzede, bir baba ile oğul o maska bakıyor, baba diyor ki ‘Bak, 250 bin yıl önce adam ne harika mask yapmış, sen sığır gibi gez hala.’ İşte ‘AROG’daki Arif karakterini de 250 bin yıl öncesine gönderip, oradakilere medeniyet sattıracağız”

HOKKABAZ

EUQON | 07 September 2007 10:28

Şol sefer-ü hayatta inatlan oldum bâlâpervâz. Her türlü zevk-ü-sefaya ederken cevâz, bazı hukuku haliyle eyledim iğmâz. Bir çeşm-i zebercedi göründü uzaktan, ben mest iken bilâpervâz. Ol bakışlar dilnüvaz, tebessümü dilgüdâz. Her yanı künûz, yekparesi eazz. Yüz çevirip lütfeder mi bir nigah, bendeniz bînamaz, hab-u iltizâz…

Geçip gidecek, nihan olacak cângüdâz. Şecaât ettim, dikildim önüne bendeniz gerdenferâz, dükülüverdi kelimeler bedâvâz.

Dedim “Dilber aceb çok acıtmış mıdır sen düşende cennetten? Ne ola bu lütfa ivaz?”

Bedava Vizyon Filmleri Seyredelim (:

erususre | 28 January 2007 00:17

Vizyon Filmleri

Tesadüfen bulduğum bir site bizlere online olarak birçok filmi
media player vb. oynatıcılardan izlememize imkan sağlıyor.
Herhangi bir programa ihtiyaç duymadan ve download yapmadan sadece linklere tıklayarak sitede yeralan filmleri tıkladığımız media linki sayesinde kolayca izleyebiliyoruz.
Neler var derseniz son zamanlarda gündem yaratan Ünlü şovmen
Cem Yılmaz’ın filmi ” Hokkabaz ” ve Yurt dışından ödüller ile dönen Dondurmam Gaymak adlı yapım mevcut.
Hala bu filmleri izlemediyseniz media player üzerinden kolayca seyredebilirsiniz.

Vizyon Filmleri
Vizyon Filmleri

Hokkabaz filmini izlemek için burayı ve

Dondurmam Gaymak filmi için burayı tıklamanız yeterli.