bildirgec.org

heavy metal hakkında tüm yazılar

Uçuşa hazır olun: ”Iron Maiden : Flight 666”

gorcun | 23 August 2009 14:09

Iron Maiden : Flight 666
Iron Maiden : Flight 666

Kanadalı metal tutkunu antropolog, müzisyen ve yönetmen Sam Dunn’ın Scot McFadyen’la birlikte çektiği son belgesel olan ”Iron Maiden: Flight 666” adından da anlaşılacağı üzere efsanevi İngiliz heavy metal grubu Iron Maiden üzerine yapılmış 2 saatlik bir yapım. Grubun 2008’de gerçekleştirdiği büyük turun içinde yer alarak 45 gün boyunca grubun performanslarından, yolculuklarına, hayranlarla buluşmalarından, kendi aralarındaki konuşmalara kadar bir çok özel anı belgeleyen Sam Dunn seyirciye eşsiz bir Iron Maiden tecrübesi yaşatıyor. 4 kıtaya yayılarak yaklaşık 60.000 km kateden grup yolculuğunu özel Iron Maiden yazılı Boeing 757 modelindeki ”Ed Force One” adlı uçakla yapıyor. Pilotluğu ise grubun vokalisti Bruce Dickinson bizzat kendi yapıyor. Belgesel ilk olarak bu alışılmışın dışındaki turnenin nasıl başladığını gösteren yola çıkış görüntüleriyle giriş yapıyor. Tüm ekibin yaşadığı strese burada şahit oluyoruz ve Iron Maiden’a duyulan saygı bir kat daha artıyor kuşkusuz.

Easy Rider

uuuucar | 29 June 2009 16:24

Filmin afişi
Filmin afişi

Çekildiği günden bugüne kadar gençleri etkileyen; giyimlerini, tavırlarını, hayata bakışlarını, duruşlarını, yürüyüşlerini, konuşmalarını ve hatta beğenilerini alt üst eden tam manasıyla Kült bir film.
Easy Rider ın Türkçe karşılığı “geniş insan” dır. Çalışmayan, para kazanma derdi olmayan, güncel sorunları kafasına takmayan insan tipidir. Zaten film de Amerika’yı motorlarıyla gezen iki hippinin,Wyatt (Peter Fonda) ve Billy’nin (Dennis Hopper), öyküsü anlatılmaktadır. Ardından bu öyküye Jack Nicholson da katılıyor ve film tadından yenmez bir hale geliyor.Bağımsız sinemanın en önemli filmlerinden biridir. Hiç bir zaman değerini kaybetmemiş, aksine her geçen gün değerine değer katmış bir yol filmidir.
Ayrıca o günler de stüdyo dışında da sinema çekilebileceğini ispatlaması açısından ve düşük bütçesiyle Hollywood’a kafa tutan bir yapıdadır.Kendi dönemine ait; Dustin Hoffman ile Jon Voight döktürdüğü Midnight Cowboy ve Alice’s Restaurant la birlikte sinema tarihini kökünden sarsan özelliğe sahiptirler. Bu yüzden de muhafazakar kesimler tarafından pek sevilmeme gibi bir durumları da söz konusudur.

Metalci vazolar

winmaker | 15 January 2009 12:31

http://www.legaragepierreblanc.com/catalog/?myLoaded=740773&myTotal=740773&myPercent=1&myText=100%25&but=gallerie

Nin son albümünü bedava dağıtıyor

Gigabyte | 11 May 2008 15:19


“The Slip” Albüm Kapağı

Herşey ünlü rock grubu radiohead‘in yapımcı şirketiyle anlaşamayıp yollarını ayırdıktan sonra albümlerini internet üzerinden bedava dağıtması ile başladı. İsteyenlerin bedava indirebileceği, isteyenlerin ise CD satın alarak veya gönüllerinden ne koparsa onu bağışlayabileceği bu yöntemle Radiohead ne kadar gelir ettiğini hiçbir zaman açıklamadı. Ancak radiohead’in başlattığı bu akımın takipçisi olan “nine inch nails” ya da kısaca nin bir önceki albümünden bu yolla sadece ilk haftada 1.6 milyon dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Yaşanan bu gelişmeler üzerine benimde hayranı olduğum metallica‘nında benzer bir yola başvurabileceği söylentileri çıktı son dönemde. Ancak Metallica dan henüz bir ses çıkmamışken “nin” 10 parçadan oluşan son albümleri The Slip‘ide aynı yolla bedava dağıtma kararı aldı. Albümü indirmek için öncelikle e-posta adresinizi girmeniz ve adresinize gönderilen linki doğrulama kodu ile birlikte doğrulamanız gerekiyor. indirme Linkinin sadece bir saat için aktif olduğunu unutmayın. Format seçenekleri mp3, flac ve wav. Bu Rock’un farklı tarzları ile ilgi çeken grubunun albümüne ücretsiz sahip olmak için şöyle buyrun.

Ve Metallica 3. Kez Türkiye’ de

Realmusti | 21 April 2008 11:08

Evet Metallica 3. konserini vermek üzere 27 Temmuz 2008 Pazar günü Türkiye’ de.Konser yeri Ali Sami Yen Stadyumu.1993 yılında İstanbul İnönü Stadı’nda verdiği ilk konserle 48.000, 1999 yılında Ali Sami Yen Stadyumu’nda verdiği ikinci konserle 46.350 kişiyle buluştu.METALLICA bu 3. konserle şimdiye kadar Türkiye üzerinde kurulmuş en büyük sahnede konser verecek.Biletler satışa çıkmış durumda.
Bilet fiyatlarını merak edenler için ise:
1.Kategori: 350,00 YTL SAHNE ÖNÜ
2.Kategori: 150,00 YTL VIP – TÜKENDİ
3.Kategori: 90,00 YTL NUM./KAPALI TRB. (TÜKENDİ)
4.Kategori: 85,00 YTL SAHA İÇİ
5.Kategori: 75,00 YTL NUM./KAPALI TRB.
6.Kategori: 50,00 YTL YENİ AÇIK TRB.

Quiet Riot Vokali Kevin DuBrow Hayata Veda Etti

ngagerz | 28 November 2007 19:17

Kevin DuBrow
Kevin DuBrow

Quiet Riot’un kurucusu ve vokali henüz bilinmeyen bir nedenle, dün (26/11/2007) hayatını kaybetti.

Quiet Riot hakkında detaylı bilgi almak için buraya. Grup arkadaşı Franki Banali’nin açıklamasını okumak için buraya tıklayınız. Metal Health adlı parçalarını dinlemek için de buraya tıklayınız.

Pentagram 20. Yıl Konseri

theaob | 12 January 2007 15:56

Pentagram (yurtdışındaki adı Mezarkabul) kuruluşunun 20. yılını seyircilerle birlikte geçirecek. 4 Şubat 2007 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde özel 20. yıl konseri verecek olan grup sahneye şu kadro ile çıkacak:
Murat İlkan (vokal), Hakan Utangaç (gitar), Metin Türkcan (gitar), Tarkan Gözübüyük (bas gitar) ve Cenk Ünnü (Davul). Ayrıca konser kaydedilip albüm ve DVD olarak satışa sunulacak. Biletler şu an 28 YTL.

Manowar felsefesi

manowaryasin | 23 September 2006 11:12

Manowar’ın felsefesini, şarkılarında neler anlatmak istediklerini ve en önemlisi konserleri bile bir kez
Evet?
Bu dört adam kimdi
Kimler miydi?
ONLAR METALİN KRALLARIYDI !!!

Sonuçta bir hikayede olsa bunu okuyunca insanın tüyleri diken diken oluyor.İşte Manowar’un Metal müziği ayakta tutmasında ki etkenlerden bir tanesi; İNANÇ.

-Manowar ın 1980 in sonunda New York Auburn da doğduğunu biliyoruz ve Joey DeMaio nun Black Sabbath için bass/pyrotech olarak çalıştığını da eklemek istiyorum.

Başlangıçta Sabbath İngiltere’de New Castle City Hall’da bir gösteride çalarken Joey ManOwaR’un gerçek gitaristi Ross The Boss’la tanıştı. O sırada Ross The Boss, Sabbath destekli bir grup olan Shaking Street için çalıyordu. Her ikisi de içlerindeki bu metal sevgisini paylaştıkları için ManOwaR fikrinde birleşmeleri uzun sürmedi. Daha sonra metalin en büyük sesi olan Eric Adams ve baterist Donny Hamzik’i bulduktan sonra ManOwaR ilk albümleri olan BATTLE HYMNS’ı çıkardılar.
Sonrada yollarına devam ettiler.
Yollarında şu müzisyenler ile çalıştılar ve bazıları hala gruptalar: