bildirgec.org

hbo hakkında tüm yazılar

”Game Of Thrones”

d e g g i a l | 15 June 2011 13:15

”Spoiler içermez”.
Öncelikle yayınlanan onca dizi içerisinde ne izleyeceğine karar veremeyen izleyip,zaman ayırıp buna değmesini arzu eden takipçilere hitab ediyorum bu yazımı.Nedenlerimden ilki henüz ilk sezonu çekilen dizinin 9. bölümünde Sibel Kekilli‘ye rastlamam ve böylesine bir yapımın içerisinde yer aldığını görmekten ötürü duyduğum gurur oldu.İkincisi ise ilk bölümünden beri konunun beni içine çekmesi ve uyandırdığı merak.Konusuna gelince 7 krallığa ayrılmış topraklardaki lordların taht kavgaları,güneyden kuzeye gözlenen farklılıklar,modern,geri kalmış,gelişmekte olan topluluklar…
Dahası hırs,intikam,entrika…hepsi bu fantastik-epik yapımda toplanmış.

Carnivale

| 21 February 2007 10:35

2003-2005 yılları arasında çekilen efsane dizi Carnivale‘in en heycanlı yerinde iptal olması bütün hayranlarını şaşırtmıştı. Dizinin devamını çekilmesi için Save Carnivale adında bir site bile var. Wikipedia’da dizinin iptal nedeni prodüksyon maaliyetleri olarak öne sürülüyor.

Dizinin, Amerika Birleşik Devletleri’nin, Şeytanın oğluna yavaş yavaş teslim oluşunu ele almasının; tapınak şovalyelerine, masonlara ve paranormal güçlere çomak sokmasının, dizinin iptal edilmesinde etkisi olabilir miydi? Bu konuda elle tutulur bir kaynak bulamadım (forumlarda kaybolmaya üşendim diyelim daha dürüstçesi). Her karesindeki renk yönetimi, bir sanat eseri tadındaki bu diziyi özlüyorum.

comedymax sitesi enberbat

azurenus | 31 August 2005 23:04

bir digitürk kanalı olan [comedymax]in web sitesini bir nedenden ötürü ziyaret ettim. bir de ne göreyim! karşılaştığım bu komik tesadüf beni hayrete düşürdü. sitenin tasarımının [hbo]dan yürütülüp değiştirildiğini sezmiştim ama, kanıtını görmeyi beklemiyordum.

[bu] sayfadaki “haberler” linki (gittiği adres), bana daha önce ziyaret ettiğim [bu] sayfadaki “carrie” linkini (gittiği adres) hatırlattı.

six feet under anısına ithaf

aftermath | 18 August 2005 15:40

yüce dizi six feet under‘ı cnbce‘den takip ediyorsunuzdur. amerikan televizyonlarının en güçlü dizisi olarak nitelendirilen, steven spielberg’in en sevdiği dizi olduğunu bildiğimiz six feet under bu pazar anakarasında 5. sezonun bitmesiyle sonlanıyor. dizi boyunca sorgulanan hayat, yaşam, ölüm, zaman, uzay, duygular ve insanı birleştirip tek bir yumruk haline getiyor ve izleyicisinin kalbine ona yaraşır bir şiddetle indiriyor. konuşmamak için zor duruyorum. alan ball‘a sürprizlerinden ötürü oluşan kızgınlığım da anlatmakla bitiremem. bu blog ile serbest bırakıyorum seni six feet under..

extras | figüranlar

aftermath | 22 July 2005 10:15

dizicileri heyecanlandıracak haberlerim var. theoffice adlı ingiliz dizisini biliyorsunuz.. muhteşem diziler kategorisine koyuyorum ben şahsen. dizinin yaratıcısı, yazarı ve oyuncusu ricky gervais, bu başarısının ardından hollywood’un dikkatini çekmiş ve prodüktörleri peşine takmıştı. ancak tüm teklifleri geri çeviriyordu. belki de amerika’yı pek sevmiyor; geçtiğimiz sene (veya ondan önceki) emmy ödülünü alırken yaptığı espiriyi ("ben
ingiltere’den geliyorum, hatırladınız mı? sizden önce dünyayı yönetenler..")hatırlayacak olursak.. sonunda yüce hbo ile anlaşmış ve yeni bir diziye başlamış.bbc ve hbo ortaklığıylayapılanyeni dizinin adı "extras"(figüranlar)..

unscripted special edition

aftermath | 01 March 2005 23:42

unscripted diye bir dizinin başladığından sözetmiştim. 10’uncu ve son bölümü pazar gecesi hbo’da yayınlandı. şimdi boyumdan büyük bir ukalalığa kalkışıp neden unscripted’i kaçırmamalısınız konulu argumanlar sunacağım..

soderberg ve clooney‘ninyeni format arayışları içerisinde olduklarını yaptıkları açıklamalardan biliyoruz.k streetadında şipşak cancel olan bir ürünlerinde bu arayışlar seziliyordu. özetle;reality ile dramı birleştirirkensanattan popüler sinema ve televizyona yeni öğelerin göçünü sağlamak istiyorlar.