bildirgec.org

hazır hakkında tüm yazılar

Ücretsiz 40 PSD Web Template

ANDER | 15 February 2011 14:24

İyi bir photoshop kullanıcısı değilseniz ve web arayüz tasarımı yapmak istiyorsanız, kaliteli psd temalara her zaman ihtiyaçınız vardır. Tabii sadece orta dereceli photoshop kullanıcıları için geçerli bir durum değil bu. Can sıkıntısından kodlamaya dökmek istediğiniz tema arıyorsanız bu temalara her zaman sizinde ihtiyaçınız var.
Hongkiat bu ihtiyaca karşılık olarak 40 adet kaliteli psd web tasarım temalarını ücretsiz olarak derledi.
Bazı psd temalar ;

10+ Hazır Flash Intro Template (Ücretsiz)

siriusbee | 19 June 2009 19:11

Web sitelerinizin giriş sayfasına flash animasyonlu intro eklemek için uğraşmanıza gerek kalmadan sadece istediğiniz yazı ve resimleri değiştirerek kısa sürede flash intro hazırlayabileceğiniz 10’dan fazla flash intro template’lerini “fla” dosyası olarak ücretsiz indirebilir, istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

indir

indir

Nesne Yönelimli Javascript Uygulamaları

admin | 07 January 2009 10:50

Javascript, her ne kadar bazı yüksek uçan programcılar tarafından bir programlama dili olarak görülmese de (hatta bu sözcüğü olur olmadık kullanmanıza kızarlar) oldukça sağlam ve kendisine insanı hayran bırakan gelişmiş özellikleriyle, bir çok programlama diline taş çıkartıyor. Tüm bu kabiliyetlerini biz sineye çekiyor ve mütevazilik adına javascript’e, ismi gereği script dili demeyi tercih ediyoruz.

javascript, yapısı gereği, bir uygulama oluşturmaya başladığınız andan itibaren, her işlemi bir nesneye yaptırır. İki adım öteye gitmek için nesnelerden başka seçeneğiniz yoktur. Örneğin bir fonksiyon yazmaya karar verdiniz diyelim.

Adobe Acrobat 9 Pro Ve Adobe Reader Yayına Hazır

Shew | 03 June 2008 09:28

adobe acrobat
adobe acrobat

Hepiniz severek ya da sevemeyerek kulandığı adobe acrobat 9 (pdf dosyaları açma ve oluşturma programı) sürüyüyle karşımızda yeni sürümüyle birlikte yeni bir kaç özellik gelmiş. bunlarının içinde en çok göze çarpan ise artık flash player destekliyor olması. Daha önce de bununa benzer bir şekilde “Quicktime videolarını destekliyordu ama artık kendi üretiği flash playeri kulanacak. Yani pdf dosyaların içindeki video linkleri başka bir sayfa açmadan izleyebilecez. Adobe Reader Adobe Acrobat 9 Pro trial indir

cv

takip | 23 March 2008 14:02

Latince‘de “Hayatın akışı” anlamına gelen Curriculum vitae‘nin kısaltılmış hali olan cv, günümüzde iş arayanların sık sık karşılaştıkları bir sözcük oldu. dilerseniz cv yazımı hakkında bilmemiz gerekenlerden biraz söz edelim. öncelikle, halen yapmadıysanız burada değinilmiş olan cv örneklerini incelemenizi öneririm. ayrıca yine bildirgeç dahilinde buradan bazı faydalı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Bunun yanısıra Ege Üniversitesi‘nin web sitesinde yayınlanan Yeni Mezunlar ve Deneyimli Mezunlar için iki farklı cv örneğini de incelemeniz faydalı olabilir.