bildirgec.org

hasan yalçın hakkında tüm yazılar

Hasan Yalçın ile Türkiye’de Tasarım (Söyleşi)

cnkymz | 03 October 2012 12:14

Hasan Yalçın ile Söyleşi (cnkymz.com)
Hasan Yalçın ile Söyleşi

Türkiye’de tasarım ile içli dışlı olan birçok kişi biliyordur Hasan Yalçın ismini. Tasarımın önde gelen isimlerinden olan Hasan Yalçın’ı, Tasarımcı’nın El Çantası bloğundan da tanıyoruz. Özellikle yeni başlayan ve kendini geliştirmek isteyen tasarımcılara büyük katkı sağlayan Hasan Yalçın ile Türkiye’de Tasarım başlıklı bir söyleşi yaptık.

Söyleşimiz çerçevesinde Türkiye’de Tasarıma Bakış Açısından ve Sektördeki Sorunlardan bahsettik. Önemli ipuçlarını aldığımız sohbetimizde aynı zamanda tasarımcılar için Kaynak Sıkıntılarını konuştuk. Hasan Yalçın‘ın diğer ülkelerdeki tasarımcılarla olan farklarımızı dile getirdiği sohbetimizde özgünlük ve yaratıcılık kavramlarının ne kadar önemli olduğunu ve ilham kaynağı olarak kendisinin neler yaptığını öğrendik. Tasarım sektörüne yeni giriş yapmış ve kendini geliştirmek isteyen kişiler için faydalı ipuçlarını içeren bu söyleşimizin detayları için buyrun.

2007 yılında bilişim ve teknoloji üzerine

wanadooo | 01 January 2008 15:39

2007 senesini geride bırakırken bu sene neler olmuş onlara bakalım, teknoloji ve bilişim haberlerine kısa kısa göz atalım istedim:

Microsoft, 2002 yılından bu yana uğraştığı eski adıyla Longhorn yeni adıyla Vista işletim sistemini sene başında piyasaya sürdü. Tabii her microsoft ürününde olduğu gibi dertler bitmedi, bazı kullanıcılar çok büyük sorunlar yaşadı. yeni nesil bu işletim sistemi Beklentileri(nizi) karşıladı mı derseniz orasını size bırakıyorum.

Web 2.0’ın getirdiği tasarım anlayışı

ekimk | 19 December 2007 17:16

Hasan Yalçın

5 Ocak’ta İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan Web seminerleri‘nin ikincisinde starwars.gen.tr‘den tanıdığımız usta tasarımcı Hasan Yalçın “Web 2.0’ın getirdiği tasarım anlayışı” başlıklı bir seminer verecek.

Aynı gün gerçekleşecek diğer seminer başlıkları şöyle: “Web projenize yatırımcı bulun” (Cem Sertoğlu) ve “Bir web projesini yaratmak, büyütmek ve satmak” (Devrim Demirel)

Photoshop ile 10 adımda parlayan sekme tasarımı

eminkeles | 01 July 2007 08:36

Parlama Efektli Sekme Tasarımı
Parlama Efektli Sekme Tasarımı

Hasan Yalçın tasarımcının el çantası isimli bloğunda harika şeyler yazıyor ve paylaşıyor; takipçilerini ve özellikle tasarımla ilgilenenleri bilgiye kısa yoldan ulaştırma adına gerçekten güzel işler çıkarıyor. Son olarak parlama efektli web 2.0 türünden sayfalarda sıklıkla gördüğümüz sekme tasarımı hakkında bir yazı paylaşmış. Burada bulabileceğiniz ve okuduktan sonra hadi canım bu kadar kolay olamaz dedirtecek cinsten.