bildirgec.org

hafıza kartı hakkında tüm yazılar

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

Beacool | 06 February 2011 14:42

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

TRON LEGACY
TRON LEGACY

Hafta sonu, haliyle insanın kendine en çok zaman ayırdığı günler. Bu günlerde yapılabilecek birçok alternatif olmasına rağmen en popüler olanlarından biri avm ve sinema keyfi. Sinemalarında son yılların en popüler etkinliği 3D filmler…

Şu aralar gişeleri en çok meşgul eden filmlerin başında ise kuşkusuz Disney in Tron Efsanesi (Tron Legacy) isimli filmi geliyor (bkz yazı sonu isyanı). 1982 yılında zamanının çok ötesinde bir teknikle çekilen ilk filmin devamı yeni gösterimde bırakın biz teknoloji meraklılarını diğerleri için bile moda yaratacak unsurlar mevcut…

Uzaydan gelen bir kağıt uçak bulabilirsiniz

denizkar | 04 February 2011 13:12

Bir kağıt uçağı birkaç metreden fazla uçurmak bile yeterince zor bir iş olabilir fakat geçtiğimiz günlerde yüz tane kağıt uçak uzay sınırından tekrar dünyaya uçtu.

Dürüst olmak gerekirse bu Samsung’un helyum gazı dolu bir meteoroloji balonu ve yer çekimini kullanarak yaptığı bir reklam kampanyası. Fakat ne olursa olsun kesinlikle izlemeye değer bir kayıt ortaya çıktığı kesin.Buyrun izleyin.

Hadi E-Book Yapalım!

Beacool | 16 January 2011 11:19

Hadi E-Book Yapalım!

Kitap kurtlarının software buglarına dönüşmeye başladığı bir dönemdeyiz. Kalın camlı gözlüklerin yerini kalın çerçeveli ince camlı gözlüklere bıraktığı, İnekliğin (Nerd lüğün) dalga konusu değil (İngiltere’de) moda olduğu bir zamanın parçalarıyız.

Ion Audio’s Book Saver Book Scanner Bu kadar kitabı kim ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!
Bu kadar kitabı kim Ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!

Hal böyle olunca zamanının kalın kitapları bu trende uyup birer ereaderlarda okunmak için ebook (bundan sonra e-kitap diyeceğim) lara dönüşüyor. Ama bu noktada ortaya şu sorun çıkıyor. Bu kadar kitabı kim tek tek en baştan yazacak ya da taratıp ocr la dönüştürecek? İnanılmaz bir iş gücü ve zaman kaybı olan bu duruma var olan en güzel çözüm Ion Audio (ismi garip mi ne?) adlı bir firmadan geliyor.

Hafıza Kartını Saatinle Taşı

Rule07 | 12 November 2010 15:00

Artık günümüzde saatlerin birçok fonksyonu var. İşte bunlardan en yenisi ise kart okuyuculu saat. Artık saatinizle beraber kart okuyucunuzu da yanınızda taşıyabileceksiniz.

Saatin arka tarafında gizli bir Micro SD kart girişi bulunuyor ve yine gizle bölümündeki bir usb çıkışı sayesinde saatinizi bilgisayara bağlayıp kart okuyucu olarak kullanabiliyorsunuz.

Panasonic’den yeni SD kartlar

sCoRPionTR | 03 September 2010 11:48

Gününüzde elektronik cihazların büyük bölümü SD kartları kullanıyor hafıza kartı olarak. Piyasada da birçok SD kart üreticisi bulunmakta. Bunlardan biri olan Panasonic IFA’da yeni SD kartlarını tanıttı.

Yastığımdaki Müzik

axanc | 02 February 2010 09:48

80’lerde omuzda taşınan müzik setleri ile, günümüzde herkesin kulağında asılı duran kulaklıklar arasında ince bir geçiş sağlamayı hedefleyen Yuan-Hao Hsu, “Mu Space” adını verdiği bir müzik yastığı geliştirdi.

Mu Space, temel olarak küçük bir çanta görünümüne sahip; ancak çantayı açtığınız zaman içerinden bir omuz destekleyici çıkıyor ve çantanın içinin de bir yastık olduğunu farkediyorsunuz. tek yapmanız gereken uzanıp yastığınızdaki müziğin keyfini çıkartmak.

Rekorları sadece Usain Bolt kırmıyor!

kalsiyum sandoz | 17 August 2009 15:36

Toshiba yeni hafıza kartını duyurdu. Dünyanın ilk 64GB SDXC kartı olma özelliğini elinde bulunduran zamazingo rekorlarını sadece bu konuda konuşturmuyor. Aynı zamanda saniyede 35MB yazma, 60MB okuma hızıyla da rekorları alt üst ediyor. Örneğin 2,4GB’lık bir videoyu sadece 70 saniyede kaydedebiliyor. 2010’da piyasaya çıkacak olan kartın fiyatı henüz beli değil.

Split Stick: Çift başlı flash sürücü

Phys | 07 August 2009 16:34

Splik Stick, iş ve kişisel dosyalarım aynı bellekte olsun ama birbirine karışmasın diyenler için üretilmiş bir flaş bellek. Dosyaları birbirinden ayrı tutmak için bölmelendirme zahmetinden sizleri kurtarıyor.

Üzerinde bulunan sürgülü anahtar sayesinde istediğiniz bellek ucunu açabilirsiniz. Kullanmadığınız durumlarda giriş kısmının hasar görmesini engellemek için sürgüyü orta seviyeye getirebilirsiniz.

2009 da dijital kameranızı yenilemek için 6 neden

Tech24 | 03 April 2009 10:48

geçen hafta vegasta ki digital camera dünyasını gördükten sonra , bunu rahatlıkla söyleyebilirimki kameralar hiç bu kadar ucuz , küçük , basit ve şimdikilerden daha iyi olmamıştı.Tabiki her yıl yeni modeller üretilmektedir fakat bu teknoloji şu anda zirvede bulunmaktadır.

eğer önceden digital kameranız varsa aşağıdaki nedenleri gözden geçirip yeni bir tanesini almalısınız.

1.yüksek çözünürlüklü video

şimdiki çoğu çekimler hd olmuştur.çözünürlüğü 720p hatta 1080p yapmıştır, bu 2 formatta çok fazla detay içermektedir.eğer şu an hd kameranız yoksa ve ilerde sahip olursanız unutmayınki eski anıları anmak daha zevkli ve eğlenceli olacaktır.

Şarkınızı Radyodan Yakalayın

theturkswe | 05 January 2009 17:36

Genel görunum
Genel görunum

Popcatcher, Isvecli Rickard Berg tarafindan yolda arkadasi ile giderken reklamlari sikan bir radyo kanalinin verdigi fikir ile yaratilan bir urun. Popcatcher sarkilarini yakalamak istediginiz radyodaki Reklam, Jingle ve DJ konusmalarini cikarip sarkilari dahili hafizasina veya Popcatcher`a takilan hafiza kartina aktariliyor.
Sarkilar Istediginiz herhangi bir zaman dahili hafizasindan muzik donaniminiza kolayca aktariliyor. Bunu icin herhangi bir baska PC veya donanim gerekmiyor. Sistemin ust panelinde bulunan kart okuyuculari su an piyasada bulunan tum populer hafiza kartlarina sarkilari transfer edebiliyor.

Kart okuyuculari
Kart okuyuculari

Popcatcher ile yakaladiginiz sarkilar Iphone, Ipod, her turlu MP3 calici ve MP3 dinleyebileceginiz telefondan dinlenebiliyor. Muzik yakalama esnasinda veya sonrasinda Popcatcheri klasik radyo gibi kullanmaniz da mumkun.
Popcatcher su anda avrupada ve amerikada satisda, yakinda Turkiyeye gelecegini ögrendim, Eger sizde yeni guncel MP3leri dj konusmasi ve reklamsiz dinlemek istiyorsaniz biraz daha sabretmek zorundasiniz.

Genel
Genel

Sirket 2008de Mobile Rules! ve LasVegas´da yapilan Consumer Electronics Association (CEA) yarismalarina cagrilmisdir. Popcatcher 2009 yilinda da cok daha efektif yeni bir urunu ile geliyor. Yakinda lanse edilecek urun ile ilgili daha fazla bilgiyi www.popcatcher.com adresinden bilgi alabilirsiniz.