bildirgec.org

hacking hakkında tüm yazılar

hacking nedir,hacking çeşitleri nelerdir

alpmut | 16 August 2010 15:43

İnternetin günümüzde gittikçe popileritesinin artması ve günlük yaşamımıza girmesi nedeni güvenlik alanında tedbirlerin alınması gerekiyor.Gerek banka işlemleri,gerek e-devlet vb. uygulamalar tedbirsiz olunduğunda kişi ve kurumlar için tehlikeli bir durum haline geliyor.
Bu teknolojiden maddi kayıpsız çıkmak için bazı gerekli önlemleri bilmemiz gerekiyor.

Hack
Hack

Hacking Nedir?
Hacking: Bir bilgisayara izinsiz şekilde girilmesi veya girilmesi için yöntemler araştırılması hacking anlamına gelir.Bu şekilde parola ve kullanıcı adınız ele geçirilmiş olunur.
Bunun için Truva atı veya virus dağıtan yazılımlar kullanılır.
Solucanlar,arka kapı yazılımları,keylogerlar,dialer olarak adlandırılan numara çevirme yazılımları,spyware niteliğindeki tüm yazılımlar bu amaç için kullanılabilir.

Facebook’unuzun çalınmasını engelleyin

iMania | 14 May 2010 17:19

Facebook hesabınıza farklı bir bilgisayardan giriş yapıldığında sizi uyaracak bir araç duyurusu yaptı.

Fikir, hesabınızı ele geçiren bir kişiyi mümkün olan en kısa zamanda haberdar olmanız ve ya şifrenizi değiştirerek ya da facebook ile temasa geçerek bu durumu engellemeniz üzerine kurulmuş.

Uyarı sistemini etkinleştirdikten sonra kullandığınız bilgisayarı sisteme tanıtmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı gösteren kısa bir yönerge şu şekilde:

Hacking Tools

mutlu01 | 21 October 2008 08:28

hacking tools
hacking tools

Elhacker sitesinde yer alan hack araçlarınıkimileri kötü amaçlı kullanır kimileri iyi. İşinize yarayacak bir çok kategoride sıralanmış programlar işinizi görebilir. İndirdiğiniz dosyaları da anti virüslerinizle taratmayı ve iyi amaçlar için kullanmayı unutmayın… Sitede Hacking General Hacking Wireless Hacking NT/2k, Keyloggers y Sniffers, Crackeadores, Crackeadores BIOS,
Scanners, Troyanos, Nukers, Mail-Bombers, Utilidades, Código Fuente, Crackmes/Cracking gibi kategorilerde sıralanmış programları bulabilirsiniz…

“Parolamı unuttum” başınıza dert olabilir

Xas | 28 August 2008 15:32

10 sene önce internet bugün olduğu kadar yaygın değilken ve hemen herkes sosyal ağlarda kişisel bilgilerini uluorta vermezken, e-mail servislerinin ve web sitelerinin parolasını unutan üyelerine kişisel bilgilerini sorması mantıklıydı.

bugün üyelik gerektiren sitelerin “parolamı unuttum” seçeneği web güvenliğinin en zayıf halkası sayılıyor.

bir sitede parolanızı unuttunuz. “parolamı unuttum” linkine tıkladıktan sonra “annenizin kızlık soyadı”nı ya da “en sevdiğiniz evcil hayvanınızın adı”nı girdikten sonra parolanıza kavuşuyorsunuz. peki ya bunu başkaları yapmaya çalışırsa?

Çok önemli DNS açığı

espere | 05 August 2008 09:45

Tübitak‘a bağlı bilgi güvenliği sitesindeki habere göre DNS ile ilgili çok önemli bir açık bulunmuş ve herkesin (internet sevis sağlayıcılarının dahil) bir an önce güncelleştirme yapması gerekiyormuş. Ev kullanıcıları da işletim sistemlerini güncellemelilermiş.Bu açık sayesinde saldırgan istediği sayfanın sahtesini yapabiliyor ve kullanıcıları kendi sitesine yönlendiriyor.BU işemin nasıl yapıldığı ve gerekli önlemlerin nasıl alınacağı bu sayfada yazılı.

Trend-Micro sayfası “Hack”landi

bilginx | 25 March 2008 23:40

Aleme verirler talkımı kendi yutarlar salkımı diye bir ata sözümüz vardır. Son olarak dünyanin önde gelen anti-virus firmalarından Trend-Micro‘nunda web sayfasi hacklandi.

Bu gibi firmaların müşterilerine güven verme yönüyle daha dikkatli olmaları gerektiği açık.

30 saniyede kredi kartı nasıl hacklenir?

fReewave | 21 March 2008 12:36

Gerçekten korkutucu bir başlık değil mi.Evet E-bay dan 8$’a alacağınız bir card reader ile bunun yapılması mümkün.Card reader, kredi kartı cüzdanınızda olsa da, yaklaştırıldığında kartın üstündeki isim,soyisim,Kart numarası,son kullanma tarihi ve CVC(güvenlik numarası) numarasını kopyalıyor.Peki bir düşünün internetten alışveriş yapmak için daha fazlasına gerek var mı?Artık çelik bir zücdan taşımanın vakti geldi sanırım.ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Her web sitesi potansiyel tehlike altındadır!

birool | 20 February 2008 16:00

Bir web siteniz var. sitenizin script güvenliğine ve şifrelerinizin başkaları tarafından öğrenilmemesine azami derece dikkat ediyorsunuz. Peki bunlara dikkat edip tedbirli davrandığınız halde web siteniz potansiyel bir tehlikede altında olabilir mi?
Özellikle bir web sitesine sahip olanların veya web sitesi açmak isteyenlerin dikkatini çekeceğini düşündüğüm bir yazı