bildirgec.org

hack hakkında tüm yazılar

Hacker’ların yeni trendi: Kablosuz Ağ Kırma

1nsomnia | 21 March 2011 12:59

Hack” girişimlerinin arttığı ve “Hacker“lığın bir meslek haline geldiği şu dönemlerde insanların kişisel bilgilerini korumaları gittikçe zorlaşıyor. Bunun en basit örneğini de Kablosuz Ağ Güvenliği (Wireless Network Security)‘ni sağlamakta görebiliriz.

Kablosuz Ağınızı şifrelemekte yakın bir döneme kadar iki çeşit yöntem kullanabiliyordunuz. Fakat çoğumuzun bu yöntemlerin ne kadar güvenli (?) olduğu hakkında ne yazık ki en ufak bir fikri bile yok.

90’lı yıllarda kullanılmaya başlanılan yöntemlerden biri olan WEP güvenlik türü hackerların ya da hackerlığa yeni başlayanların hedefi haline gelmiştir.

EN BÜYÜK FACEBOOK SAHTEKARLIKLARI.

eyupcan199 | 06 December 2010 17:34

Gün geçmiyor ki insanoğlu internet aleminde yeni oluşumları kullanarak sahtekarlık yöntemleri geliştirmesin.

Yüz milyonlarca üyesi bulunan ve bir o kadar da takipçisi olan FACEBOOK internet dolandırıcıları için adeta bir cennet. Elde edecekleri kişisel bilgilerle neler yapabileceklerini kestirmek ise neredeyse imkansız. İşte sizlerin bu mağduriyete düşmemeniz için derlediğim birkaç FACEBOOK sahteciliği:

1-SAKIN PARA YOLLAMAYINBir tanıdığınız size zor durumda olduğu ve acil paraya ihtiyaç duyduğu yönünde bir mesaj atarsa kesinlikle inanmayın. Öncelikle yapmanız gereken mesajı atanı telefonla arayarak durumu doğrulatmak olsun. Unutmayın ki dolandırıcılar bu yöntemle binlerce liranızı çalabilir.

2-OLAĞANÜSTÜ GRUPLAR

playstation 3’ün kırıldığına çok sevinmeyin

Barky | 17 September 2010 18:41

playstation 3‘ün kırıldığını duyunca çok sevinenlerdenseniz bu haber sizi hiç mutlu etmeyeceğe benziyor. O yazıdaki gibi özel işlemlerle playstation3’e her şeyi yaptırabiliyorduk, kopya oyun çalıştırabiliyorduk vb. ancak ps3 hax‘te yayınlanan bilgiye göre sony, kırılmış ps3’leri belirleyip banlama imkanına sahip. bu, kırılmış bir ps3 ile psn’e bağlanılması durumunda gerçekleşiyor. yani eğer kırılmış bir ps3 ile online oyun oynamak için psn’e bağlanırsanız, sony ps3’ünüzün kırılmış bir cihaz olduğunu anlayıp cihazınızı banlayabilecek. sony de microsoft’un xbox 360‘da yaptığı yöntemi kullanıyor demek ki.

bu arada bu haberi duyup yine de psn’den vazgeçme pahasına kopya oynamak isteyenler için yayınlanan kırma yönteminin 3.41 firmware’i ile de çalıştığı duyuruldu. bu da, hack’in ps3 slim modellerinde de çalışacağı anlamına geliyor. kaç kişi çalıştırır bilemiyorum ama xbox 360’da benim tanıdığım baya kopya oynayan var…

Dünyanın En Büyüğü Ol!

hokeypark | 31 August 2010 14:50

AYDINLIĞA ULAŞMAK İÇİN OYNANAN KARANLIK OYUNLAR.

Dünyanın ortak problemi haline gelen ve Türkiye’de özellikle MSN kullanıcılarının canını sıkan bir konudur HACK. Ülkemizde MSN kullanımı arttıkça, başkalarının adreslerini çalmak için yeni hack yöntemleri de beraberinde geliyor. Birçok forum sayfasında msn adresinin çalındığını, nasıl geri alınabileceğini soran binlerce kullanıcı var fakat büyük bir çoğunluğu msn adreslerini geri alamıyor. Konuya farklı bir pencereden bakacak olursak bu problemden dolayı sadece bilgilerini değil bunların yanı sıra tüm varlığını kaybedenlerde var, Hackerlar çoğu zaman çok büyük felaketlere yol açabiliyor.

Peki ama kimdir bunlar?
Bilgisayarları birbirine bağlayan ağ büyüdükçe ve iletişim kurmaya izin veren yazılımlar arttıkça tehlikeler de büyümeye başlar. Bir zamanlar bilgisayarların hack edilmesi demek parola korumalı bir bilgisayara, veritabanına veya güvenlik sistemine izinsiz bir şekilde girmek demekti. Ancak günümüzde bilgisayarımıza kurduğumuz hemen hemen tüm yazılımlar iletişim kurmaya yarıyor. Örneğin yalnızca MP3 dinlemek için kullandığımız WinAmp programı, aynı zamanda internetten sürekli bilgi alan ve gönderen bir programdır. Hal böyle olunca hacker’lar için programların sahip oldukları bu yetenek bulunmaz bir nimet haline gelmektedir. Ayda bir çıkan WinAmp sürüm güncellemelerin birçoğunun güvenlik yaması olmasına şaşmamak gerekiyor. Peki son günlerde oldukça popüler olan, özellikle bazı internet sitelerine yapılan saldırılar ile gündeme gelen hacker’lar, kişisel bilgisayarlarımız için bu kadar tehlikeli mi? Evimizdeki bilgisayarda meydana gelen sorunların sebebi hacker’lar değil. Ancak kötü haber, bu kişiler (nam-ı diğer script kiddies – kod veletleri), bunlar hacker’lardan çok daha can sıkıcı olabiliyorlar.

hacking nedir,hacking çeşitleri nelerdir

alpmut | 16 August 2010 15:43

İnternetin günümüzde gittikçe popileritesinin artması ve günlük yaşamımıza girmesi nedeni güvenlik alanında tedbirlerin alınması gerekiyor.Gerek banka işlemleri,gerek e-devlet vb. uygulamalar tedbirsiz olunduğunda kişi ve kurumlar için tehlikeli bir durum haline geliyor.
Bu teknolojiden maddi kayıpsız çıkmak için bazı gerekli önlemleri bilmemiz gerekiyor.

Hack
Hack

Hacking Nedir?
Hacking: Bir bilgisayara izinsiz şekilde girilmesi veya girilmesi için yöntemler araştırılması hacking anlamına gelir.Bu şekilde parola ve kullanıcı adınız ele geçirilmiş olunur.
Bunun için Truva atı veya virus dağıtan yazılımlar kullanılır.
Solucanlar,arka kapı yazılımları,keylogerlar,dialer olarak adlandırılan numara çevirme yazılımları,spyware niteliğindeki tüm yazılımlar bu amaç için kullanılabilir.

Güvenlik kodu nasıl yapılır?

thefeti | 10 August 2010 00:25

Sitelerde yorum ve üyelik ekleme gibi veritabanı işlemlerinde güvenlik kodu kullanmanın mantığını az çok biliyorum. Sanırım botların sistemi alt üst etmesini önlemek amacıyla yapılıyor. Peki bu güvenlik kodu uygulaması nasıl çalışıyor? Asp ile böyle bir uygulama yapacak olsam nasıl yapmam gereklidir?

SEVDİM DE NE OLDU?

honeybee | 10 February 2010 14:44

www.sevdimdeneoldu.com
www.sevdimdeneoldu.com

Geçtiğimiz günlerde web sitesi farklı hacker grupları tarafından defalarca hack’lenen Efes Pilsen, özellikle sosyal ağlarda fazlasıyla yayılan bu durumu ti’ye alarak ortaya çok yaratıcı bir proje çıkarmış: www.sevdimdeneoldu.com

Marka için problem olabilecek bir konuyu böylesine yaratıcı bir pazarlama fırsatına dönüştürmek Efes Pilsen’in dijital ajansı Pixelplus Interactive’in fikri. Web sitesini hack’leyenlerin siteye koyduğu “Sevdim de ne oldu?” fotoğrafından yola çıkan ekip oldukça keyifli ve manidar bir Sevgililer Günü projesine imza atmış.

Dünyanın En Ünlü 10 Hacker’ı

angelsdemos | 10 December 2009 10:18

Dünya tarihinde birçok hacker mevcut.Fakat hepsi o kadarda popüler değil.Aralarında apple‘ın kurucusu , linux‘u yaratan kişi, www ve http sistemini icad eden kişilerinde bulunduğu dünyanın en popüler hackerları ;

Jonathan James

18 yaş altı bilişim suçlarından tutuklanan ilk sanık.16 yaşında ABD Savunma Bakanlığına Backdoor yerleştirip , Nasa‘dan 1.7 milyon dolarlık program çaldı.Sonuçta 10 yıl ceza aldı fakat 6 ay içerde kaldı.Bilgisayara dokunması yasaklandı.