bildirgec.org

gyroscope hakkında tüm yazılar

iPhone 4

angelsdemos | 11 June 2010 01:31

Apple’ın ceo’su Steve Jobs, Apple’ın merakla beklenen ve birçok olaya sebep veren yeni iPhone’u tanıttı.Isminin iPhone 4 veya iPhone HD olacağı söylenen yeni telefonun adı iPhone 4.Yeni iPhone, hem yazılımsal hemde donanımsal olarak birçok yeni özelliğe sahip.

iPhone 4’ün 16gb. bellekli sürümü 199$, 32gb. bellekli sürümü ise 299$ satışa sunulacak.Fiyatlar 2 yıllık kontrat ile ve AT&T üzerindeki alımlarda geçerli olacak.iPhone 4G, 24 Haziranda satışa çıkarılacak.Ön siparişler ise 15 Hazirandan itibaren yapılabilecek.Amerika, Ingiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerde satışa çıkacak olan telefon 88 ülkede 2010 yılının sonuna doğru satışa çıkacak.

Nerden Nereye (Bilgi Madenciliği ve Açık Kaynak Casusluğu)

neoturk | 29 May 2009 15:47

İnsanlığın yaşadığı ve yaşayacağı zamanı çeşitli çağlara bölüyoruz.
Şimdi bulunduğumuz 21.yy bilgi çağı olarak tanımlanmakta
aslında bilgi çağını da geçtik bilgi ilişkilendirme aşamasındayız bunun sonucunda ulaşacağımız seviye evrenin manüpüle edilmesidir.
işte belki şeytanın dediği söylenen “Allah’ın yarattığını değiştirecekler.” ifadesi burda manasını bulacak eh az dişimizi sıkarsak belki görürüz.
Yazının girişle alakası olmayacağını belirtirim, nerden nereye bir yolculuk yapacağız hem bilgi madenciliği nedir? Açık kaynak casusluğu ne demektir? bunları öğrendikten sonra tatlı bir örnekle ve aynı zamanda bilim kurguyla ilişkilendirip yazıyı nihayetine doğru göndereceğiz.
Örnek İnceleme :

1961 Ford Gyron
1961 Ford Gyron

Ford Gyron 1961 Detroit Motor Fuarında sergilenen bu araç iki tekerleği üstünde dengede kalabilmesiyle ilgi odağı olmuştu.
İki yolcu bindiğinde dengesini sağlamak için arka ayaklardanda destek aldığı belirtilsede internette böyle bir resim bulamadım.
Temel olarak aracın dengesi “gyroscope” tarafından sağlanmakta.
Araca fazla takılmadan bu aracın tasarımcısı olan Alex Tremulis ve tasarımın alındığı fikri öne süren Louis Brennan sürtünüp geçelim.

Yeni Mac Virüsüne Dikkat !

cadaverhan | 06 April 2008 21:47

Newton Virus
Newton Virus

Troika tarafından tarafından sadece Mac‘lerde işe yarayan Newton Virus adındaki bu uygulama, diğer virüsler gibi dosyalara veya sisteme zarar vermek için uğraşan saldırgan virüslerden ziyade daha arkadaş canlısı bir karaktere sahip. MacBook‘larda bulunan gyroscope sensör özelliğini kullanarak aşağıdaki videoda izleyeceğimiz gibi birtakım desktop karışıklıklarına yol açıyor.