bildirgec.org

gülümse hakkında tüm yazılar

GÜLÜMSE HADİ GÜLÜMSE!

Asturias | 03 September 2008 19:00

“Ağzını açan herkes gülümsüyor sayılmaz.” demiş Demokritos. Gülmek gercekten de sadece dişlerimizi gösterdiğimiz bir eylem mi sizce? Eğer öyleyse dişleri o kadar da güzel olmayan insanlar gülemez mi demek oluyor bu?

Öyle çok çeşidi var ki gülümsemenin hangidi gercek mutluluğun işareti ayıredemez duruma geldik. Örneğin dişçi koltuğunda otururken sıkıntılı güleriz(!), kendini beğenmişler aşağılarcasına gülerler, bir olayı tastiklerken onaylarcasına güleriz, biriyle karşılaşınca nezaketen güleriz. Ancak birçok gülme çeşidi içinden sadece bir tanesi gülmenin ifadesi: yanak kası, ağız kenarını simetrik olarak olarak yukarı doğru çekiyor ve göz kenarlarında kuş ayağı gibi kırışıklara yol acıyor. Gülmek vucudumuzun heryerini calıstıyor..

Mutlu Anları Yakala

nzright | 26 July 2008 10:01

Panasonic mutlu anları kaçırmadan yakalamak için ürettiği hızlı çalışan fotoğraf makinelerine dikkat çekmek için eğlenceli bir websitesi hazırlamış. Keyifli bir müzik eşliğinde açılan fotoğraf makinesi ekranı görünümlü sitede; Hayvanların gülümseyen suratlarını yakalayıp fotoğraflarını çekiyorsunuz; başarılı pozlar için puan kazanırken; yanlış pozlarla puan kaybedebiliyorsunuz da.

Sağ tarafta bulunan kutucuklardan:
1.fotoğrafınızı gönderip yarışmaya katılma;
2.mail liste kaydolup panasonic tz4 kazanma;
3.arkadaşınıza tavsiye etme;

şanslarınız da var.

Çantanız mutlu, siz mutlu!

delihayat | 24 March 2008 19:00

Kanadalı bir öğrenci grubunun geliştirdiği bir projeymiş bu.Unutkan bayanları düşünerek geliştirmişler. RFID yani radyo dalgalarından yararlanarak cüzdan,anahtar,telefon gibi yanınızda olmazsa olmaz şeylerinizin çantanızda olup olmamasına göre çantanız gülümsüyor yada somurtuyor. şurada burada ve orada

NE KADAR GÜLÜMSERSEN

siirimsi | 12 November 2007 23:37

GÜLÜMSE
GÜLÜMSE

Gülümse… Hayatın kıyısında kalmış olsan da…

Yapabildiğin en güç şey olsa da gülümse…

Başarmak için henüz gec değil…

Geç kalmışlıktan çok başaramamak

yıkar insanı.. Yolun sonunda bir tek

ışık olsan da gülümse hayata….

Gercekler her zaman acıtır, kanatır yüreğimizi..

Ne kadar acıtsa da, yana yakıla feryat figan

DELİ MİYİM DE GÜLÜMSÜYORUM?

Lacrimosa | 31 October 2006 22:48

ışık
ışık

Sokakta giderken, kendi kendime gülümsediğimin farkına vardığım zaman; beni deli zannetseler de zannetmeseler de gülümsüyorum. Delilik dediğin nedir ki? Hepimiz az buçuk deli değil miyiz zaten? Her birimiz kendi tımarhanesinde gönüllü hapis. Düşünüyorum, her zamanki gibi. Hem de suç olduğunu bile bile… Yük katarları geçiyor zihnimin uçsuz bucaksız raylarından. Kendi kendime gülümsemeye devam ederek ilerliyorum. İnsanlar çıkıyor karşıma sağcı, solcu, ortacı, ilerici, gerici… Her yer insan kaynıyor, kalabalık sel olmuş akıyor sokaklardan caddelere. Necati Cumalı’nın şiirini hatırlıyorum: “şu kalabalıkta gördüğün herkesin bir kalbi var senin gibi…”

Tanıdık bir rüzgar esiyor. Doğduğum vatan toprağının kokusu sızlatıyor burnumun direğini giderek bize ait olmaktan uzaklaşırken. Öldüğümde vatanımın bana ait olmaması ihtimali de aynı anda yokluyor zihnimin duvarlarını. Nazım’ı görüyorum o vagonlardan birinde. Vakur bir ağaç gibi; başı yukarıda, çenesi bulutlarda. Deniz mavisi gözlerinde memleket hasreti doruklarda…
Her şeye rağmen gülümsüyorum.

Bedava “Kucak” !

bluish | 11 October 2006 18:44

Elinde “Free Hugs” yazılı bir pankartla, sokak sokak gezip, bedava kucak dağıtan birini düşünün. Hatta düşünmeyin izleyin.Devamlı gördüğümüz sıkıcı ve hüzünlü haberleri birazda olsun unutup, yüzümüzü güldürebilecek şu video’yu izlemenizi tavsiye ediyorum.

Yeniden diş çıkarın!

theaob | 01 July 2006 19:05

Sağlıklı dişler için günde en az iki kere fırçalayın
Sağlıklı dişler için günde en az iki kere fırçalayın

Bilim adamları dişleri olmayan insanlar için tekrar diş çıkarabilmelerini sağlayan bir alet geliştirdiler. Bezelyeden küçük olan alet ses dalgalarıyla çalışıyor. Kaynak