bildirgec.org

greenpeace hakkında tüm yazılar

25 çevreci web sitesi

admin | 27 December 2010 11:56

doğaya geldik doğaya gideceğiz dostlarım. kendimize iyi bakmalıyız; bunun önemi tartışılmaz ama bir de çevremize özen göstermemiz gerekiyor. bu daha da önemli. biz bunlardan bahsedip konuşurken, bazı çevreci arkadaşlar çevreci web sitelerini hazırlamışlar bile. biz de bu siteleri inceleyeceğiz; bakalım, doğa sevgisi adına neler yapmışlar?

1/envira medya

envira bu alanda en beğenilen sitelerden biri. bir tabir vardı -abartmak gibi olmasın ama- insan kıyamıyor bakmaya. sitenin tasarımı oldukça hoş. yaptıkları projelerin isimlerini, ağaçların üzerine yazmışlar. sitede reklam, kim oldukları ve yaptıkları projelerle ilgili butonlar var.

I WANT…

simulten | 23 April 2010 10:59

http://www.greenpeace.org/turkey/get-involved/email-ueye-giri

ton balığının nesli göz göre göre tükeniyor

xerre | 20 April 2009 19:33

ton balığını sever misiniz?
bu soruya sanmıyorum ki “evet” diyenlerden daha fazla kişi “hayır nefret ederim” desin.
orkinos ya da diğer adıyla ton balığı, balık çeşitleri arasında en çok sevilen ve tercih edilen türler arasındadır. ve pratik kullanıma uygun konservelerde satılmasının ardından suşi yapımında da kullanılması ton balıklarını, tüketimi en fazla olan balık konumuna getirdi. bu aşırı tüketimin doğal sonucu olarak Fransa ve diğer AB üyesi ülkelerdeki yasadışı ve aşırı avlanmadan ötürü 2012 yılına kadar ton balıklarının nesli tükenecek.

dondurulmuş ithal orkinoslar
dondurulmuş ithal orkinoslar

joponya’daki suşi tüketiminin giderek artmasından dolayı balıkçılar, artan talebi karşılayabilmek için yeni yöntemlere başvuruyor. bunlardan en yaygını ise av esnasında yasadışı olarak keşif uçakları kullanmak.
doğal hayatı koruma vakfı‘nın (wwf) yayınladığı raporda güncel avlanma teknikleri değiştirilmez ve aşırı avlanmanın önüne geçilmezse 2012 yılına kadar ton balıklarının soylarının tükeneceğini dile getiriliyor.

31 Yaratıcı ve Zekice Hazırlanmış Reklam Konsepti

fistikfistik | 10 April 2009 17:43

Fikirlerin ve ürünlerin pazarlanmasında, duyrulmasında en önemli adım kuşkusuz reklam. Reklamın başarılı olması içinse en önemli noktaların yaratıcılık ve zekadan geçtiğini düşünebiliriz.
Bu amaçla hazırlanmış 31 adet örneği sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yaratıcılık ve zeka birleşince ortaya böyle bir sonuç çıkıyor.
Birkaç örnek vermek gerekirse,
greenpeace

greenpeace
greenpeace

after whisky, driving risky

daha iyi bir gelecek için hazırlanmış iç burkan reklam kampanyaları

xerre | 06 April 2009 12:02

wwf ve greenpeace çevre için en çok çabalayan, en fazla kampanyaya imza atan ve de en çok tanınan iki farklı oluşum. bu iki büyük oluşum, insanlık için çevre için tehlike arz eden noktalara insanların dikkatini çekmek için birçok kampanya düzenliyor. tehlikenin daha iyi anlaşılması hatta hissedilmesi için bu kampanyaların yaratıcı ve hatta kimi zaman insanları rahatsız edici cinsten olmaları gerekir. işte, wwf ve greenpace’in hazırlattıkları bizim için, çevre için, geleceğimiz için yayınlanan akıl dolu ve aynı zamanda iç burkan çalışmalar:
greenpeace – nükleer enerjiye hayır de kampanyası

say no to nuclear energy
say no to nuclear energy
say no to nuclear energy
say no to nuclear energy

wwf – ormanlar yaşam için kampanyası

Seyfi Solukal

admin | 06 March 2009 09:12

http://www.greenpeace.org/turkey/campaigns/enerji/komur/solukal