bildirgec.org

görüntü hakkında tüm yazılar

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Beacool | 06 March 2011 14:05

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Fujitsu Wireless Hokus Pokus!
Hokus Pokus!

Kablo sorunu sanırım her bilgisayar kullanıcısın ortak problemlerinden biri. Hele ki profesyonel bir kullanıcıysanız tarayıcı-yazıcı, tablet, ups filan derken masanızın altının örümcek ağına dönmesi içten bile değil. Şahsen benim masamın altı değil örümcek ağı balık ağı gibi oldu. Hatta bir iki kez evimde beslediğim kedimin bu kablolara dolanmışlığı bile var!

Neyse ki günümüzde geliştiriciler bu konuya eğilmiş durumda. Çok değil daha birkaç gün önce yayınladığım şu haberde artık kablosuz görüntü cihazlarının piyasaya çıkışını müjdelemiştim. Ne var ki öteside varmış…

Fotoğraf çekerek para kazan

KEBOY | 19 January 2011 15:14

Hayatımızın her anını nakite çevirmek mümkün; yapılıcak ufak tefek işlerle bütcenize destek olabilirsiniz. Bunlardan bir taneside stock sitelerine çekmiş olduğunuz amatör yada profesyonel fotoğraflarınızı yollamak ve beklemek.

Ekran Görüntüsü Alma

Java99e | 16 November 2010 14:31

Ekran görüntüsü alırken siz hala PrintScreen tuşunu mu kullanıyorsunuz? Görüntü almanızı kolaylaştıracak farklı alternatifleri denemeye ne dersiniz?

1. Screen Gadwin Print

Tüm ekran, aktif pencereler ya da belirlediğiniz bir alanın görüntüsünü alabiliyorsunuz. Yakaladığınız ekran görüntülerini JPG, GIF, PNG, TGA ve TİF formatlarında kayıt edebiliyorsunuz.

2. Screengrab

Girdiğiniz web sayfalarındaki ekran görüntülerini yakalayabiliyor ve bilgisayarınıza kayıt edebiliyorsunuz. Ayrıca, tüm ekran ya da seçtiğiniz bir alanın görüntüsünü alabiliyorsunuz.

Film Dünyası’ndan Son Haberler #2

JaAaa | 09 July 2010 11:12

  • Ready to Work fiminin yönetmen koltuğuna John Hillcoat oturdu. –henüz film hakkında bilgiler yok

– ^ – Önceki Haberler – ^ –

Asus Designo ML Serisi 3D Monitörler : VG236 ve PG276

mcosar | 24 May 2010 14:33

Asus, yeni nesil 3D monitörlerini duyurdu. Designo ML serisine ek olarak hazırlanan 3D monitörleri 23 inç’lik VG236 ve 27 inç’lik PG276 olmak üzere iki farklı seçenek ile satışa sunulacağı açıklandı.

Her iki modelde de 120 Hz görüntü yineleme hızı ve Nvidia 3D Vision teknolojisini desteklemektedir. 1920 x 1080 piksel çözünürlük, 2ms tepkime süresi ve kontrast oranı 10,000,000:1 olarak derecelendirilmiştir.

“Flash Miadını Doldurdu!”

lazaronnie | 03 May 2010 09:44

web aleminde standartlar konusundaki derin tartışmalar süre dursun, microsoft internet explorer 9 sürümüyle birlikte webdeki video (# # #) alışkanlıklarını değiştirmeye kararlı. aynı tutum elma kokulu şirket tarafından safari için de sergileniyor. ancak henüz opera ve firefox cephesinden net bir ifade gelmedi.

microsoft eski explorer ürünlerindeki başarısızlığı fark etmeye başlamış olacak ki uzun zamandır kendisinden beklenen atılımları yapmaya başlamış görünüyor. ie9 çıkmadan kestirimde bulunmak şimdilik güç.

internet explorer general manager
internet explorer general manager

internet explorer genel müdürü dean hachamovitch kendi blogunda yeni explorer’ın bünyesinde h.264 video formatını destekleyeceğini belirtti. detaylarına şuradan ulaşabilirsiniz.

bu format üzerinde duruyorlar çünkü h.264, video kameralardan google‘ın sahip olduğu youtube‘a kadar bilişim sektöründe yoğun biçimde kullanılıyor. özellikle donanımsal görüntü çözümlemelerinde gelişmiş performans olanakları elde edilebiliyor. ancak h.264 tamamen kusursuz değil çünkü kullanım hakları konusunda bazı sorunları var.

Kablosuz WebCam

kalsiyum sandoz | 23 April 2010 17:04

Hayatımıza teknolojiyle, teknolojinin kendisinden daha çok giren kablolara dur demenin, hop demenin, ağır ol adamım demenin zamanı geldi de geçiyor artık. Allahtan halden anlayan Japon mühendisler ve şirketleri var da bu nefret edilesi zımbırtılardan kurtuluyor gibiyiz. Thanko kablosuz webcam da bu kurtuluşun bir parçası. 320 x 240 piksel, 10 metre menzilli, 5 saat pil ömrü olan kamera biraz pahalı gibi, yaklaşık 100 dolar.

bilgisayarınızda yaptıklarınızı kameraya çekin

| 23 March 2010 13:14

camstudio programı ile bilgisayarınızda yaptığınız tüm işleri kameraya çekin. nasıl mı? çok basit. buyrun:
camstudio20 .exe‘yi bilgisayarınıza indirin ve kurun. ilgili siteye girdiğinizde sayfanın alt kısmında görünen download links yazısının altında camstudio20.exe
ye tıklayarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. yükleme bittikten sonra masa üstüne küçük kare şeklinde mavi görünümlü bir kısa yol atar buraya tıklıyoruz. en başta bulunan kırmızı (yuvarlak olan) butona tıklıyoruz. artık pc ‘de yaptığımız her şey kayıt altına alınmaktadır. kamerayı sonlandırmak için pc’nizin sağ alt tarafında bulunan kısma geliyor ve stop tuşuna basıyoruz karşımıza küçük bir ekran geliyor hangi dosya türü ile kayıt edilsin diye. genellikle (*.avi) avi olarak masa üstüne kayıt ediyoruz.
kaynak>>

SANYO’DAN EN KÜÇÜK KAMERA

dkare | 21 January 2010 13:39

Dünyanın en küçük en hafif ve ince kamerasıolan full HD görüntülü DMX-CS1 Sanyo tarafından önümüzdeki ay piyasaya sürülmeyi bekliyor.

Birkaç özelliği;
8 megapiksel kamera
10x zum
digital görüntü sabitleyici
147 gram ağırlık
ve 2.7 santim incelik