bildirgec.org

gore verbinski hakkında tüm yazılar

Halka; The Ring (2002)

queennothing | 01 July 2011 21:20

Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları) serisinden tanıdığımız Amerika doğumlu sinemacı Gore Verbinski‘nin yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The Ring“, Hollywod korku sinemasına verilmiş önemli eserlerden biridir. Koji Suzuki’nin romanından uyarlanan filmde Oscar adaylığı bulunan İngiliz aktris Naomi Watts, İngiliz aktör Brian Cox, Yeni Zelanda doğumlu aktör Martin Henderson, dört defa Oscar’a aday gösterilen aktris Jane Alexander, Lindsay Frost, Amber Tamblyn, Daveigh Chase, Adam Brody ve Pauley Perrette gibi isimler rol alıyor. 48 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan yapım, Hideo Nakata’nın çektiği 1998 çıkışlı film “Ringu“nun yeniden çevrimidir. DVD kopyası 2 milyondan fazla satan filmde rol alması için Jennifer Connelly, Kate Beckinsale ve Gwyneth Paltrow düşünülmüş. Film, 2005’te “The Ring Two” ile devam etti.

The Mexican (2001)

queennothing | 05 May 2011 12:12

Karayip Korsanları’nın yönetmenli olarak tanıdığımız 1964 doğumlu Amerikan sinemacı Gore Verbinski‘nin yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The Mexican“, 2001 senesinde gösterime girdi. İki defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan aktör Brad Pitt ile Oscar Ödüllü Amerikan aktris Julia Roberts‘in başrollerini paylaştıkları filmde Altın Küre Ödüllü Amerikan aktör James Gandolfini, Bob Balaban ve J.K. Simmons da rol alıyor. 57 Milyon Dolarlık bütçeyle Amerika ve Meksika’da çekilen film, dilimize ‘Meksikalı’ olarak çevrildi.

Jerry Welbach, yasadışı işler yapan bir çetede yer almaktadır. Çete başının verdiği görevler dahilinde iş gören Jerry’nin kız arkadaşı Samantha, bu durumdan hiç memnun değildir. Samantha’nın baskılarına dayanamayan genç adam, son bir iş yapması gerektiğini ve ondan sonra her şeyin yasal ilerleyeceğini anlatır ve yola çıkar.

Rango (2011)

AsetilCoa | 19 August 2010 11:02

Gore Verbinski yapımı bu harika animasyon 15 Nisan’da Türkiye’de vizyona girecek. Filmin baş karakteri olan Rango‘ya Johnny Depp hayat veriyor. Filmde kendini arayan, kimlik bunalımındaki şirin bukalemun Rango’nun vahşi batıdaki maceraları anlatılıyor. Isla Fisher ve Abigail Breslin de diğer seslendirenler arasında.

Fragmanı izlediğinizde göreceksiniz bütün karakterleriyle gerçekten eğlenceli ve izlemeye değer bir film. Websitesi ve fragman için tıklayın.

Karayip Korsanları 4 geliyor (mu)?

gorcun | 26 July 2009 16:32

Karayip Korsanları
Karayip Korsanları

Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları) serisi son hızla devam ediyor. 4. filmin önümüzdeki bahar ayında çekimlerine başlanılacağı söyleniyor. Gore Verbinski’nin yönettiği filmin 4.sünde yine Johnny Depp rol alacak. Yönetmeninse kim olacağı tam olarak belli değil. Kadroda Keira Knightley ve Orlando Bloom’un da olup olmayacağı kesinleşmemiş. Kesin olan tek isim Johnny Depp. Depp, filmin çekimlerine 2010 yılının Nisan veya Mayıs aylarında başlanacağını belirtti. Ayrıca bu filmin yeni bir üçlemenin ilk halkası olacağı da söylentiler arasında. Hikayenin önemli bir bölümünün Jack Sparrow’un geçmişiyle ilgili olacağı belirtiliyor. Çekilmesi halindeyse vizyona girmesi 2011 yılını bulacak. Tüm bu söylentiler Comic-con uluslararası festivalinde ortaya çıkmış. Gerçekleşmesini görmek için en az 2 yıl beklememiz gerekiyor.

”Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl”

gorcun | 09 June 2009 16:16

Pirates of the Caribbean : The Curse of the Black Pearl
Pirates of the Caribbean : The Curse of the Black Pearl

Jerry Bruckheimer yapımcılığında Gore Verbinski tarafından 2003 yılında çekilen Pirates of the Caribbean : The Curse of the Black Pearl (Karayip Korsanları : Siyah İncinin Laneti) şimdiye kadar yapılmış en eğlenceli korsan filmlerinden biri sayılabilir. Bunda senaryosundan, oyunculuklarına, müziklerinden, çekimlerine kadar tüm unsurların başarılı olması yatıyor.
17.yüzyıl yada ona yakın bir zamanda geçen filmde, tehlikeli korsan Kaptan Barbossa (Geoffrey Rush) ve tayfası, Valinin (Jonathan Pryce) kızı Elizabeth’i (Keira Knightley) kaçırırlar. Özgürlük düşkünü bağımsız korsan Jack Sparrow (Johnny Depp) ve Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner (Orlando Bloom) birlik olup korsanların peşine düşerler.
Will’in amacı gizli aşkı Elizabeth’i korsanların elinden kurtarmak olsada Jack’in daha farklı amaçları vardır. Uzun zaman önce Kaptan Barbossa tarafından ihanete uğrayan, gemisi Kara İnci elinden alınan Jack, Barbossa’dan intikamını almak ve Kara İnci’yi ele geçirmek istemektedir.

Pirates of the Caribbean : The Curse of the Black Pearl
Pirates of the Caribbean : The Curse of the Black Pearl

2006 Yılının En Çok Kazandıran Filmleri

2006 | 01 January 2007 08:44

2006 yılına dair degerlendirmeler yapılırken az önce ntvmsnbc de okumuş oldugum bir degerlendirme; “Yılın en çok kazandıran filmleri”

IMDB nin yıllık verilerine göre yapılmış olan liste şu şekilde;

Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı/Pirates of The Caribbean: Dead Man’s Chest (Gore Verbinski):
1 milyar 60 milyon 332 bin 628 dolar gişe hasılatı

Da Vinci Şifresi/The Da Vinci Code: (Ron Howard):
dünya çapında 749 milyon 536 bin 138 dolar gişe hasılatı