bildirgec.org

google istatistikleri hakkında tüm yazılar

Türk insanı gündemle ne kadar ilgili?

eyupcan199 | 17 October 2012 17:34

Türk insanı günümüzde internet kullanımı açısından hızlı bir ilerleme kaydediyor. ancak bu ilgimiz bizi ilgilendirecek konulardan çok bizi eğlendirecek şeylere yönelmiş durumda. türkiye’de internet kullanan kesim büyük oranda üniversite öğrencisi gençlerden oluşuyor. yaş ilerledikçe internet kullanım oranı gittikçe düşüyor. acaba interneti nasıl kullanıyoruz merakımdan yola çıkarak google trend istatistiklerini incelemeye aldım ve şaşırtıcı birkaç sonuca ulaştım. isterseniz sonuçlara geçelim.

ilk konu başlığımız suriye. malum gündemin en sıcak konusu suriye’deki karışıklıklar. türkiye’den yapılan suriye aramalarıyla tüm dünyada ingilizce yapılan syria aramalarını karşılaştırdım. sonuç biraz ilginç. tüm dünyanın ilgisi 2011 yılından itibaren suriye’ye çevrilmişken türkiye’den yapılan aramalar sadece 2012 yılının sonlarında büyük bir artış göstermiş.

google doubleclick için ödediği ücretten fazlasını ilk çeyrekte cebine koydu!

eminkeles | 21 April 2007 14:30

Google‘ın doubleclick’e astronomik bir rakam ödemesi, şaşırttıysa sizi eğer, yılın ilk çeyreğinde google’ın açıkladığı karın 3.66 milyar dolar olması ve bu karın 1.35 milyar dolarının yani %37 sinin adsense gelirlerinden olduğunu öğrenmek daha da şaşırtabilir.

2006 yılının ilk çeyreğinde 122 trilyon adet reklama hizmet veren google, 2007 yılının aynı döneminde, nielsen netratings verilerine göre 226 trilyon reklam için hizmet vermiş.