bildirgec.org

gidon hakkında tüm yazılar

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Beacool | 12 June 2011 15:21

Hoverbike uçan motorsiklet!!!

Hoverbike - işe onla gitmek zevkli olurdu...
İşe onla gitmek zevkli olurdu…

Star Wars a yazılarımda oldukça sık değinmişimdir. Bir filmin gelecek hakkında bu kadar ipucu içermesi ve içeriğinde bulunan şeylerin insanların bu kadar ilgisini çekmesi sizce bir tesadüf mü?

Şuan bir çoğumuz henüz var olmasa da ışın kılıcının ne olduğunu biliyor, bir çoğumuzun masasında da hiç var olmamış biri olan Darth Vader ın minyatürü bulunmakta. Peki bu güne kadar gerçeğe dönüşmüş onca Star Wars icatlarına bir yenisinin daha eklendiğini söylesek? Hem de maket, oyuncak filan değil bas baya kullanılabilir bir icat…

delta 7 ascend

schizophrenia13 | 27 September 2008 14:47

delta 7 ascend
delta 7 ascend

ağırlığın büyük önem taşıdığı yol bisikletlerine değişik bir çözüm getiren delta 7’nin karbondan oluşan ağlarla oluşmuş gövdeye sahip modeli ascend 12000$ satışa sunuldu. ağırlığı 0.816kg olan bisiklet karbon fiber ve kevlardan el yapımı olarak üretiliyor.

delta 7 ascend
delta 7 ascend

Yandan bisiklet

SCAR TISSUE | 04 July 2007 12:14

yandan bisiklet ve michael killian
yandan bisiklet ve michael killian

Böyle bir bisiklet olur mu demeyin! Oluyormuş gerçekten.
46 yaşındaki Dublin’li Michael Killian bir mühendis. Kendisi daha öncede bunun gibi değişik fikirlere imza atmış ancak zamazingoları pek ilgi görmemiş. Son icadı ise yana doğru bisiklet olmuş. Fakat bu sefer bu icadı BBC’de yer almış.

Bisiklete dikkatli bakdığımızda pedallar ön ve arkaya doğru giderek hız kazandırıyor. Sebebi ise Snowboardcıların daha rahat antrenman yapabilmesiymiş.