bildirgec.org

genel kurmay hakkında tüm yazılar

Yüce Önder’imizi saygıyla anıyoruz..

JaAaa | 11 November 2008 03:24

TSK sitesi yenilendi

SpiritOfWitch | 12 July 2007 08:34

Çok konuşulan, bir çok bildiri yayınlayan. Yeri geldiğinde gündemi sarsan açıklamalara sahne olan, vatanımızın koruyucusu, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Genel Kurmay Başkanlığı sitesi yenilendi. Aslında eski halinden çok daha iyi ve güzel gözüktüğünü söylemek yanlış olmaz. Ayrıca, site görüntülenirken arka fonda askeri marşta ziyaretçiye eşlik ediyor. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

OPERASYON SAVAŞ İLANI OLUR!..

macro | 14 April 2007 15:50

Operasyon Savaş İlanı Olur !… Bu sözler Kerküki’ye ait.Kerküki, “Askeri bir operasyon, Irak devletine karşı doğrudan savaş ilanı sayılacaktır” iddiasında da bulundu.
Bölgeye operasyon düzenlemek kolay bir iş değildir” diyen Kerküki, “Türkiye’nin, Bölge topraklarına askeri bir operasyon düzenlemesi durumunda bunun Irak devletine karşı doğrudan savaş ilanı sayılacaktır” ifadesini kullandı.Haberin devamı için tıklayınız.

gündem yeni “andıç”…

beypazarli pinokyo | 10 March 2007 14:49

basının gündemi yeni bir andıç. genel kurmay’ın gazeteciler hakkındaki değerlendirmelerin basına sızması, yeni bir andıç tartışması başlattı. yeni andıç, kritik bir döneme girdiğimiz günlerde gündeme gelmesi, basın tarafından çok çeşitli biçimde yorumlandı.

şimdi saflar netleşiyor. genel kurmay’ın, “lehte yazar”, “aleyhte yazar” kategorileştirmesi, basında anıçlara karşı “dik duran”, “suyun akışına dümen kıran” gazeteciler olarak safların belli olmasını sağlıyor. bir kısım sessiz kalıyor, bir kısım destekliyor, bir kısım ise şiddetle karşı çıkıyor.

tartışma giderek büyüyor!..

ABD Hava Kuvvetleri Özel Tahkikat ve Araştırma Bürosu (ASOFI)

neoturk | 24 January 2007 08:35

asofi birimleri
afosi birimleri

bu adamları Trabzonda gördünüz mü ? Şu haberi okuyunca bir keşfe çıktım , ele gelenler işte şunlar
52 FIS Det 521 Ankara, TU , Det 522 Incirlik AB, TU , Det 523 Izmir, TU bu garip ifadeler nedir diye siz de mi merak ettiniz ? bunlar ülkemizde görev yapan ABD Hava Kuvvetleri Özel Tahkikat ve Araştırma Bürosu (AFOSI) birimlerinin merkezleri…Memleketimizde CIA pek işe yaramadı herhalde birde bu birliklerini yollamışlar…Malesef birim eleman sayısı ve görev nitelikleri hakkında sitelerinde bilgi yok umarım , mitimizde vardır!