bildirgec.org

gamepad hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınıza “GamePad(Oyun Kumandanız)” inizle Hükmedin..

oGuZz Z | 12 May 2011 13:36

Artık her bilgisayar oyununu gamepad ile oynamak mümkün.. hatta günlül bilgisayar kullanımlarında,masaüstü işlemlerinde,video izlerken,FPS türü oyun oynarken vb. işlemlerde Oyun kumandamızı kendi yaptığımız ayarlarda rahatlıkla mouse ve klavye yerine kullanmamız mümkün bir çoğumuz FPS türü oyunları konsol ile oynamak istemişizdir fakat gerek oyun ayarları gerek oyun kumandamızın yetersizliğinden bir çok kez sorun yaşadık tüm bu sorunları bir program yardımı ile kaldırmak mümkün .. XPadder denilen program GamePad’imizi mouse ve klavye yerine kullanmaya yarıyan bir program
indirme linki : Xpadder 5.3 indir

Kısaca kendi hazırladığım Resimli anlatımı alttarafta inceliyebilirsiniz..

1.aşama
1.aşama

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Taşınabilir usb gamepad

feveran | 25 October 2010 13:30

Parlak fikirli, ses ürünleri tasarlama üzerinde tanınmış ion firması bu sefer go-pad adını verdikleri bir joystick üretmiş.

Laptopları hedef alan ürün cebinize sığabilecek küçüklükte, üstelik katlanabilir. Bu sayede laptop’unuzla seyahat esnasında oyun oynayabilmeniz mümkün..

Pad üzerinde 4 yön tuşu, 4 standart tuş ve “clear”la bir de turbo tuşu var. Elde çok küçük dursa da rahatlığı hakkında kullanmadan bir şey diyemeceğimiz ürünün bir değişik özelliği de usb kablosunun uzatmalı yani eklemeli olması. Tamamen taşınabilir. cnn gopad’i ces 2010’daki “seyahatinizi değiştirecek 10 teknoloji” den 6. olarak seçmiş.

HYDRA Oyun Geliştirme Kiti

zabun | 03 July 2007 17:15

Televizyona bağlanan oyun konsollarını hatırlarsınız. Kasetlerini, kartlarını, disketlerini yükletip, heyecanla oyunun açılmasını beklerdik. Eğer bu oyunlara meraklı, eski bir “coder” iseniz, HYDRA Game Development Kit özleminizi giderecek bir icat. USB gibi günümüz arayüzlerini destekleyen oyun geliştirme kiti ile, 8 Bit’lik oyunlar şekillendirebilirsiniz. Bu amaçla BASIC ve C programlama dillerinden faydalanılıyor.

Paket içeriği şöyle;