bildirgec.org

galatasaray hakkında tüm yazılar

alexa süper lig

ANDER | 07 February 2011 19:59

süper ligin zirvesi 20.hafta itibari ile birlikte alev alev yanmaya başladı.haftalardır liderliği bırakmayan trabzonspor’un artık bir ortağı var zirvede.geçen sezonun şampiyonu bursaspor, trabzonspor’un puan kaybettiği haftada aldığı 3 puanla zirveye ortak oldu.
zirvenin en yakın takipçilerinden fenerbahçe ve kayserispor’da trabzonspor’un puan kaybetmesiyle zirve ile puan farkını iyice azalttılar.

Hayatta olmaz deme

BENTOL | 09 January 2011 14:32

Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Aegon sigortanın sponsorluğunda Türk Telekom Arena’nın açılış maçı olan Galatasaray-Ajax maçına dolduracağınız bilgi formları ile bilet kazanma şansı, bunun için özel olarak hazırlanan sitede.

Ulan Galatasaray

ZKUD | 16 October 2010 15:35

Galatasaray evet Galatasaray, hani şu bu gol nasıl kaçar abi diyip oyuncularına küfür ettiğimiz , başkanı teknik direktörü istifaya çağırdığımız, bir sonraki maçta yine atkı şapka yağmurlu soğuk havalarda tir tir titrerken maçın başlamasına bilmem kaç saat varken bilet beklediğimiz takım.

Takımdan öte bir aşk, bambaşkadır Galatasaray. Şöyle bir hatırladımda chelsea – galatasaray maçı okul zamanları, 10 dedin mi yatan çocuk. uyukluya uyukluya maç 4-0 iken hala umutla maçı izleyen bir çocuktum. Ne kadar inanmışım , nasıl bir aşktı bir çocuk için Galatasaray. 5-0’lık mağlubiyetten sonra çekinmeden utanmadan Galatasaray atkı eldivenleriyle okula gidip aşkıyla gurur duymaktı Galatasaray.

Dostluk Kupasına Düşman İkizler ve Agresif Bir Yazı…

firatocal | 23 July 2010 14:57

Galatasarayımla Fenerbahçeyi aralarındaki rekabet ve çekişmeden ötürü , oldum olası hep birbirleriyle zıt karakterlere sahip , ikiz kardeşlere benzetmişimdir… Sürekli yaramazlık yapan , her fırsatta atışan , yıldızları hiç barışmasa da konu kardeşlik ve birbirinden vazgeçememek olunca küslükleri unutup yeniden anlaşıp kaynaşan ikiz kardeşlere…

Asırlık geçmişleri ve ruhlarındaki mücadele aşkıyla asla ihtiyarlamayan ezeli – ebedi rakiplerin soluk soluğa takipçileri bizler ise yaptıkları karşılaşmaları , yollarını gözleyerek büyük bir iştahla beklemeye alışmışızdır… Bir haftadır duyduğumuz sezon başı , hazırlık maçı , dostluk kupası ve yeni transferlerin alışma maçı gibi , buluşmanın çapını küçültme gayretlerine karşın , her maç gibi bu maçın başına da bir gs – fb maçı olmasının biliinci içinde oturmak istemişizdir…

YAŞAMDAN KISSALAR – YAŞATMAYA HİSSELER – 1

firatocal | 07 July 2010 23:02

Yıldızları Söndürmek… 2010 Dünya Kupası bize gösterdi ki , yıldızların tek başına takımlarını kurtarma devri sona eriyor.. Her şeyden önce ‘’ Kral öldü , yaşasın kral ! ‘’ çığlıklarını doğru bulmadığımı söylemeliyim..Bu yüzden Messilerin , Rooneylerin , Ronaldoların öldüğünü söyleyip Mesut Özdil ‘ i , Müller ‘ i kral ilan etmenin var olan yanlış konuşmalara yeni yanlışlar eklemekten öteye gitmeyeceğini düşünüyorum.. Hepsine biraz zaman verip kahraman adaylarının bütün bir takım için bir şeyler ifade edip edemeyeceklerini bekleyip görelim…
Maradona’ ya ve Arjantin ‘ e salam olsun… Maradona ‘ nın Arjantin ‘ inin Güney Afrika ‘ da kupaya veda etmesine rağmen ülkesinde Dünya Şampiyonu gibi karşılanması , yıllardır futbolun asil ruhu adına görmeyi istediğim manzaraları hiç beklemediğim bir zamanda bana yaşattı.. Yenilenin , kaybedenin günah keçisi ilan edilmesine ve vurun abalıya misali bütün hırsların ve nefretlerin var gücümüzle onlardan çıkarılmasına öylesine alışmışım ki , futbolun kalp ve beyinle oynanan inanılmaz derecede zevkli bir oyun olduğunu unutmuşum.. Ne mutlu ki , gerçek futbol tutkunları , efsanelerine sahip çıkmayı unutmadan bir takım yada zor günde birleşebilen ve kenetlenebilen bir aile gibi kalmayı becerebiliyorlar.. Darısı bizim milli takımımızın ve sevgili halkımızın başına…
Prenslik tacı Nadal ‘ ın… Gördük ki Wimbledon ‘ da Federer ‘ in çağı kapanıp , Nadal ‘ inki başlıyor.. Tenisinin olgunluk dönemine girdiğini gördüğümüz Nadal ‘ ın , her yönden yeni jenarasyonun parlayan Şimal Yıldızı olduğunu söylememiz yanlış olmayacak…O ‘ nun ulaşılmak istenen ışıltılı başarılara imza atıp bir efsane olarak tarihe geçeceğine , asil ve güçlü bir model olarak tüm genç takipçileri tarafından örnek alınacağına hiç şüphem yok…
Eyvahlar olsun vuvuzelalar stadlarda…. Bu arada Dünya Kupası ‘ ndan ülkemize özellikle benim için sinir bozucu ve tüylerimi diken diken eden haberler de gelmiyor değil… Has bir Galatasaraylı olarak camiamdan gelen harbi fısıltılara göre , gelecek sezon bizleri kabuslar gördürtecek bir futbol sezonu bekliyor… Taraftarlara verilmek üzere klübümüzden Güney Afrika ‘ ya tam 35 bin adet vuvuzela siparişi verilmiş … Evet yanlış duymadınız , tam tamına 35 bin vuvuzela !!!!! Gitti gidiyor gibi sitelerde tek tek vuvuzela satışlarına rastlıyor ama bunu sadece mereklı havai hevesleridir diye geçiştiriyordum… Gel gör ki stadyumlarda kahredici saatlere hazırlanmamız gerekecek… Diğer klüplerden gelen bir tiyo yok.. Ama bu haberlerin ayyuka çıkmasıyla birlikte diğer büyük klüplerin yöneticilerinin de harekete geçeceğine ve tüm seyircileri kahredecek kararlar altına imza atmalarına çok az bir zaman kalmış gibi duruyor..Gazamız mübarek olsun arkadaşlarım…

Böyle imza töreni görülmedi!

defacio | 21 June 2010 23:33

Ve beklenen oldu. Beşiktaş Ricardo Quaresma ile inönü stadında 20 bine yakın ateşli taraftar grubu önünde sözleşme imzaladı.

Futbola Demokrasi Darbesi (Şampiyon Bursaspor)

uuuucar | 21 May 2010 14:31

Bursasporluların, hatta tüm Türkiye‘nin futbol tarihini değiştiren bir sezonu geride bıraktık.Bu senenin renkleri ilk kez yeşil ve beyaz oldu(gerçi Bursa‘da hep öyleydi).İstanbul takımlarının egemenliği altındaki futbol gidişatımız en sonunda özlem duyduğumuz,kıskanarak izlediğimiz Avrupa ligleri gibi daha demokratik ve çekişmeli hale gelmesi açısından çok önemli.Anadolunun herhangi bir ilinde doğup büyümüş birinin, İstanbul takımlarından birini desteklesini her zaman ahmakça bulmuştum,belki de Bursa gibi futbol kültürünün yoğun yaşandığı ve Bursaspor‘un kutsal sayıldığı için böyle düşünüyor olabilirim?Ama bana göre;”tribünde destekleyemediğin,sırf medya sana o üç takımı gösteriyor diye onlardan birini tutuyor olmak zeka geriliğinin göstergesi”ydi ve hala da böyle düşünüyorum.Bu senenin başında Avrupa kupalarına katılma hedefiyle başladı Bursaspor.Ertuğrul Sağlam ‘da elindeki küçük bütçeyle nokta tranferler yapmak zorundaydı ve Bursaspor‘un başında olduğu günden beri getirdiği bütün oyunculardan en üst verimi almayı bildi.Yayıncı kuruluşun bu sene Bursaspor ‘un maçlarını yayınlayacağını duyduğumda,deplasman maçlarını da izleyebileceğim için çok sevinmiştim.Lig başladığında Fenerbahçe ve Galatasaray fırtına gibi girdiler lige ama nefesleri kesildi,söndüler.Sonra Kayserispor bir çıkış yaparak ligin ilk yarısını lider kapattı.Hatta liderliğe de, Bursa‘ya üç tane atarak ulaşmışlardı ama onlarda erken söndüler,atmosferin dışına çıkamadan düşüşe geçtiler.Bursa, ligin başından sonuna kadar hep belirli bir ritimde,istikrarlı bir şekilde ilerleyerek tepede kalmaya kararlı olduğunu gösterdi.Kar nedeniyle ertelenen Kasımpaşaspor maçı ve Diyarbakır‘daki olaylı ve tamamlanamayan maç sonunda liderliğe yükseldi.Uzun süre lider olarak götürdüğü ligi, İstanbul‘da 0-0 biten Galatasaray maçının ardından Fenerbahçeye teslim etti.Bu arada Fenerbahçe‘yi 2-0 dan 2-3 yenerek bana;”işte şampiyonluk maçı bu.Bu maç bizi şampiyon yapar” dedirtmişti.

Üç Büyüklere Özel Site…

y3k | 26 April 2010 11:56

Türk futbolunun asırlık çınarları Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray‘a adanan Üç Büyük adlı butik web sitesi yayına girdi.

Sitede, sadece Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilgili futbol içeriği yer alıyor.
Sitede, sadece Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilgili futbol içeriği yer alıyor.

İnternet kullanan kişilerin sayısının her geçen gün artması, kullanım alışkanlıklarının da değişmesine neden oluyor. İnsanlar, aradıkları içeriğe en kısa sürede, en verimli biçimde ulaşmanın yollarını arıyorlar. Spor siteleri de ‘en hızlı tüketilen’ yayınlar arasında önemli yer tutuyor.