bildirgec.org

g.i.joe hakkında tüm yazılar

G.I. Joe: Retaliation

emsvizyon | 24 May 2012 02:40

Harika efektler, bol hareket, vurdu kırdı ne ararsan. işte yeni g.i. joe filmi retaliation!

bu sefer Jon M. Chu yönetiminde çekilen filmin baş rollerinde; Channing Tatum, Dwayne Johnson ve Ray Park yer almakta. fragmanlarından anladığım kadarıyla ilk filminden çok daha dolu olduğu görülüyor. ancak bu onun konu ve anlatım bakımından tahammül edilebilir olduğu sonucunu doğurmuyor ( ne ön yargı ama 😛 )

de hayda breh!!

konu demişken ona da şöyle bir değinelim, bu tiplerin yani joe’ların ezeli düşmanı cobra takımı bir şekilde hükümeti ele geçirmişler, özel kuvvet olarak kendilerini kabul ettirmişlerdir. e amerika kötülerin eline geçtiğinde bütün dünya hapı yutmuş demek olduğu için bizim kahraman vatan evlatları hemen bu oyunu bozmak için kolları sıvamışlar, işe koyulmuşlardır… dünyanın kaderi artık onların elindedir :)) filmi izleyeceklere tavsiyem ( ben öyle yapcam ) farz edin ki ebeveynleriniz size g.i. joe oyuncakları almış da onu oynuyorsunuz… güzel efektlerin tadını çıkarmanız dileği ile 😉

“G.I. Joe 2″ye yönetmen bulundu!

queennothing | 28 February 2011 09:41

Stephen Sommers tarafından yönetilen ve ülkemizde 2009 Ağustos ayında gösterime giren “G.I. Joe: The Rise of Cobra“, bilim-kurgu seyircisinden geçer not alamamıştı. Yine de yapımcılar, G.I. Joe’yi devam ettirme kararından vazgeçmeyip “G.I. Joe 2″nin geleceğini duyurdular. Filmin başrol oyuncuları ve gösterim tarihi henüz belli olmamışken taze bir haberi paylaşalım;

Dennis Quaid, Channing Tatum, Sienna Miller, Marlon Wayans, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Christopher Eccleston gibi isimlerin rol aldığı ilk filmin devamı olan ikinci filmin yönetmeni, bugüne dek sadece “Bao hu lu de mi mi” adlı aile filmini çeken Uzak Doğulu yönetmen John Chu. Bakalım zaman bize ne getirecek.

G.I. Joe Geliyor !

mnc | 10 February 2009 09:59

Çocukluğumuzun çizgi filmi G.I. Joe geri dönüyor. Aslında ilk olarak oyuncak olarak üretildiler. Daha sonradan çizgi film halini aldılar.

Çizgi filmin konusu şöyleydi, farklı uluslardan oluşan hükümetin (g.i. = government issue) her biri bir alanda ustalaşmış askerlerinin (joe = amerika’nın mehmetçiği) şeytani Cobra Organization‘a karşı verdiği amansız mücadeleden ibaretti. Aslında başlı başına bir amerikan propagandası olsada ben o zaman ki aklımla deliler gibi izlerdim.

G.I. Joe: The Rise of Cobra sitesiyayında ağustosun 7’sinde geliyoruz diyor. Bana mı denk geldi bilmiyorum siteye girince beni çıtır Garoness karşıladı. Fragman‘da yayınlanmış.

G.I. Joe (2009)

gameover | 10 April 2008 09:54

G.I. Joe figürleri
G.I. Joe figürleri

1960’lardan beri dönem dönem figürlerinin çıkarıldığı G.I. Joe (Government Issue Joe) bir Amerikan askeri modellemesidir. Hasbro tarafından üretilen figürlerden eminim ki geriye dönüp baktığınızda yakınlarınızdan birileri mutlaka satın almıştır.

1985 ve -yanılmıyorsam- 90‘larda da bir tv serisi tadında çizgi filmleri olan bu minik icatların şu sıralar film dedikoduları yapılıyor.