bildirgec.org

funny hakkında tüm yazılar

Türk insanı gündemle ne kadar ilgili?

eyupcan199 | 17 October 2012 17:34

Türk insanı günümüzde internet kullanımı açısından hızlı bir ilerleme kaydediyor. ancak bu ilgimiz bizi ilgilendirecek konulardan çok bizi eğlendirecek şeylere yönelmiş durumda. türkiye’de internet kullanan kesim büyük oranda üniversite öğrencisi gençlerden oluşuyor. yaş ilerledikçe internet kullanım oranı gittikçe düşüyor. acaba interneti nasıl kullanıyoruz merakımdan yola çıkarak google trend istatistiklerini incelemeye aldım ve şaşırtıcı birkaç sonuca ulaştım. isterseniz sonuçlara geçelim.

ilk konu başlığımız suriye. malum gündemin en sıcak konusu suriye’deki karışıklıklar. türkiye’den yapılan suriye aramalarıyla tüm dünyada ingilizce yapılan syria aramalarını karşılaştırdım. sonuç biraz ilginç. tüm dünyanın ilgisi 2011 yılından itibaren suriye’ye çevrilmişken türkiye’den yapılan aramalar sadece 2012 yılının sonlarında büyük bir artış göstermiş.

Capri Güneşinin Altında

morkadln | 28 October 2009 12:03

Capri Sun Advergames, görseli pixar tarzında büyük küçük herkesin zevk alarak oynayabileceği güzel bir oyun.
Oyun karekterlerinden birini seçiyorsunuz yön tuşları ile ilerliyorsunuz çöp kutularının üzerinden atlıyorsunuz levhalara omuz atıyorsunuz, kaykay ile ilerliyorsunuz ve tüm capri’leri topluyorsunuz.
Arılar ve güvercinden space tuşuna bolca basarak kurtuluyorsunuz.

Burdan buyrun…
İyi eğlenceler.

Funny People

morkadln | 23 October 2009 09:58

Amerikan sinemasında 40 Yıllık Bekar, Aşkzede, Çok Fena, Kaza Kurşunu, Step Brothers, Walk Hard: The Dewey Cox Story gibi heyecan verici yapımlara imza atan Judd Apatow,

son filmi Funny People’da komik olduğu kadar hüzünlü bir konu ile karşımıza çıkıyor.
Türkçe’ye çevrilen adı ile Matrak Adamlar olan filmin konusu şöyle…
Çok zengin ve ünlü komedyenimiz George Simmons (Adam Sandler), yaşama ihtimalin çok az olduğu ve en fazla 1 yıl daha yaşayabileceği bir hastalığa yakalandığını öğreniyor ve iç hesaplaşmasını yapmaya başlıyor. Eski filmleri ve eski şovlarını hatırlayınca tekrar sahneye çıkmaya karar veriyor. Sahneye çıktığı kulüpte Ira Wright (Seth Rogen)’la tanışıyor.
İnsanın ikinci bir şansla neler yapabileceğinin hikâyesi anlatılıyor.
Film, geçtiğimiz hafta vizyona girdi.
Funny People fragmanını burdan izleyebilirsiniz.

çok eğlenceli ve kaliteli fotomontaj siteleri

dbergerac | 06 March 2009 15:00

Fotoğraflarınızla çok kolay bir şekilde eğlenceli fotomontaj çalışmaları yapabileceğiniz, hazır şablonlu web sitelerini bilgilerinize sunuyorum:

PhotoFania
İsterseniz Angelina Jolie’nin t-shirt’üne resminizi yapıştırın, isterseniz bilboardlara reklam olun. Çok basit bir şekilde oldukça orjinal ve komik resimler elde edeceksiniz, bu resimleri jpg formatında ya da avatar olarak bilgisayarınızda saklayabileceksiniz.

PhotoFunia
PhotoFunia

FunPhotoBux
Photofunia’ya göre seçim hakkınız daha çok. Kullanmak istediğiniz resmi istediğiniz yerden kırpma imkanı da sunuyor. 3 adımda işlem tamam. Harika!

FunPhotoBux
FunPhotoBux

animatronik hoparlör

muzurcan | 11 November 2008 09:41

Bu zamazingo uzaylı görünümündeki bir hoparlör. görevini yerine getirirken aynı zamanda yerinde durmuyor çalan müziğin ritmine göre hem çalıyor hem oynuyor, kendim çalar kendim oynarım deyimi bu hoparlörde hayat buluyor:) hatta eğlenceyi o kadar abartmış ki bu zamazingo, müzik bitip kapattığınızda birde süprizi var size, gözünüzün içine baka baka geğiriyor:))