bildirgec.org

fujitsu hakkında tüm yazılar

Parfümlü Telefon F-022

kerimsarigul | 20 June 2011 16:15

Parfümlü Telefon F-022
Parfümlü Telefon F-022

Sanırım en ilginç tasarımlar, ürünler Çin’den geliyor. İşte ilginç çalışmalardan biri daha: parfümlü telefon!
Teknoloji markası Fujitsu ile parfüm ve mücevher firması Folli Follie tarafından geliştirilen ve gelecek hafta, 24 Haziran 2011’de, Çin telekominikasyon firması Beijing tarafından Çin genelindeki 1000 mağazaya gönderilecek olan telefon; F-022 olarak adlandırılmış

3 inçlik (480 x 854) ön ekran 2 karatlık altınla süslenmiş. Telefon parfüm için küçük bir de diske sahip. İçerisine istediğiniz parfümü doldurtabilirsiniz.

Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları

kerimsarigul | 08 June 2011 15:09

Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları
Taşınabilir Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Pillinetwork sitelerinde tanıtmak için araştırdığım yeni teknolojilerin birçoğu alternatif enerji kaynakları ile ön plana çıkmakta. Daha önce zamazing.org okurlarına; NANO teknolojisini kullanan ve “dokundukça şarj olan bilgisayar Ecopad”i, güneş enerjisi panelli “bayan çantasını” tanıtmıştım. Benden başka da diğer arkadaşlar bu konularda birçok yenilikten bahsetti. Onlardan biri de “kimyasal şarj aleti” idi.
Şimdi ise sizlere taşınabilen yenilenebilir enerji kaynağı örneklerini kısa açıklamalarla ve resimlerle sunmak istiyorum.

Doğa Dostu Enerji Kaynakları
Doğa Dostu Enerji Kaynakları

10 başlık altında toplanan enerji kaynağı cihazlarının her biri farklı tasarımlara ve özelliklere sahip. Resimlerinden de anlaşılabileceği gibi hem tasarım olarak hem de işlevsel olarak göz dolduruyor. Yaşlılarımız genelde “Yanlış zamanda doğmuşuz.” Derler. Ben de diyorum ki; “Tam zamanında doğmuşum”. Yaşlanınca ne derim bilmiyorum!:)
Şimdi gelelim asıl konuya ve taşınabilir, yenilenebilir enerji kaynaklarını tek tek ele alalım.

Dvd sürücü gitsin, Projeksiyon gelsin !

Enes Uslu | 25 April 2011 10:48

Bir devrimdi belki de Compact Diskler… Hem yüksek kapasiteleriyle hem de yazma ve okuma hızlarıyla geçmişe sünger çekmişlerdi. Ancak gelişen teknoloji ile yerini Flash Belleklere ve HDD’lere bıraktı. Pek çoğumuz en son ne zaman Dvd sürücümüzü kullandığımızı bile hatırlamayız. Microsoft’un son işletim sistemi Windows 7 ile beraberinde gelen Yedekleme ve Geri Yükleme özelliği ile artık format atmak için de Cd/Dvd sürücülerine ihtiyacımız kalmadı diyebiliriz. İşte sizlere tanıtacağım yeni zamazingomuz tam da bu boşluğu dolduracak cinsten…

LIFEBOOK P771/C
LIFEBOOK P771/C

Fujitsuyeni çıkarttığı Lifebook laptop serilerinde Dvd sürücünün bulunduğu kısıma küçük Pico Projektörler yerleştirerek Office Laptoplarının özelliklerine belki de yeni bir katalog açtı. Lifebook serisi 12.1” ve 13.3” ekran genişliğinde olmak üzere iki model olarak sunuldu. Bu yeni eklenti ile evde işte heryerde ekstra bir cihaza ihtiyaç duymaksızın projeksiyon ihtiyacınızı karşılayacak gibi duruyor. Ancak ışık gücü ve renk canlılığı olarak aslının yerini alamıyacak olsa da farklı bir deneyim yaşatacağı kesin gibi.

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Beacool | 06 March 2011 14:05

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Fujitsu Wireless Hokus Pokus!
Hokus Pokus!

Kablo sorunu sanırım her bilgisayar kullanıcısın ortak problemlerinden biri. Hele ki profesyonel bir kullanıcıysanız tarayıcı-yazıcı, tablet, ups filan derken masanızın altının örümcek ağına dönmesi içten bile değil. Şahsen benim masamın altı değil örümcek ağı balık ağı gibi oldu. Hatta bir iki kez evimde beslediğim kedimin bu kablolara dolanmışlığı bile var!

Neyse ki günümüzde geliştiriciler bu konuya eğilmiş durumda. Çok değil daha birkaç gün önce yayınladığım şu haberde artık kablosuz görüntü cihazlarının piyasaya çıkışını müjdelemiştim. Ne var ki öteside varmış…

Fujitsu Espiremo Q900

Runyy | 02 January 2011 14:29

Bir Fujitsu çalışanı olarak kendi gözlerimle bizzat gördüm ve bu mini pc yi tanıtmak istedim.

Fujitsu‘nun ürettiği bu mükemmel tasarımın özellikleri:

  • Second generation Intel® Core™ vPro Processor Family
  • genuine Windows® 7 Professional
  • Latest Intel® QM67 chipset
  • Slot-in DVD drive
  • 2 USB 3.0 ports
  • Düşük enerji tüketimi
q900 espiremo
q900 espiremo

İ5 işlemcili olan bu minik alet henüz istenilen seviyeye gelmese de ilerde diğer pc lerin yok olmasına sebep olabilir.
Detaylı bilgi için

Fujitsu PH520 Netbook

mcosar | 25 June 2010 15:02

Japon bilgisayar firması Fujitsu, AMD tabanlı yeni netbook modeli PH520‘yi tanıttı.

PH520 modelinde 11.6 inç boyutunda ve 1366 x 768 piksel çözünürlükte ekran bulunmaktadır.

Cihazın diğer donanım özellikleri;

– 1.7 GHz Athlon II Neo K125 işlemci
ATI Radeon HD 4225 ekran kartı
– 2 GB RAM
– 320 GB sabit disk
– Ethernet
– WiFi

Fujitsu LifeBook A530

mcosar | 25 May 2010 12:17

Fujitsu, LifeBook A530 adında yeni dizüstü bilgisayar modelini satışa sunacağını duyurdu.

Fujitsu‘nun yeni dizüstü bilgisayarında Turbo Boost teknolojili Intel Core i3-330M 2.13GHz veya Intel Core i5-520M 2.4GHz ile kullanıcıya iki adet işlemci seçeneği sunmakta. Ayrıca 4 GB’a kadar DDR3 bellek ve iki seçenek olarak da 320 GB veya 500 GB sabit disk bulunmaktadır.

Üretim Dışı Harikalar

canertong | 01 January 2010 14:12

16 adet üretiminden vazgeçilmiş, inanılmaz cep telefonu tasarımı. İnsanın keşke üretilseydi ve kullansaydık demesi işten bile değil.

1. Nokia Unik

Clement Logereau tarafından tasarlanan, değiştirilebilir küçük karelerden oluşan, her kişinin keyfine göre tasarlayabildiği bir tasarım harikası.

Fujitsu-Siemens Lifebook T5010 Tablet PC : Gelişmiş İletişim

majesty s infinity | 25 December 2009 13:59

Fujitsu-Siemens‘ın Superior serisinin ürünlerinden bir tanesi de Lifebook T5010. Tablet PC olması ve çekici tasarımıyla bir çok kullanıcının ilgisini çekmesi çok normal.

13.3″ ekran büyüklüğüne sahip bu modelde, ekranı istediğiniz gibi çevirin ve el yazınızla eğlenceli yazılar yazmanın tadını çıkarın!

Ergonomik ve kolay taşınabilir bu ürün, gelişmiş iletişim sağlamak için tasarlanmış. Özellikleri de bununla bağlantılı olarak vasatın üzerinde tutulmuş.