bildirgec.org

fuel hakkında tüm yazılar

Yaratıcı Tek Sayfalık Web Tasarımları

angelsdemos | 05 July 2010 09:38

Tek sayfalık web tasarımlarında, genelde içerik tek bir sayfaya sığdırıldığı için css ve javascript’e ağırlık verilmekte.jQuery ile slider vb. uygulamalar yapılırken css3 ile tasarımı ögelerini güçlendirerek daha şık durması sağlanabilir. Aşağıda içeriğinde birçok javascript uygulaması barındıran tasarım örnekleri bulunmakta. Bu örnekleri inceleyerek sizde tek sayfalık tasarımlar hakkında fikir sahibi olabilir veya farklı örnekleri inceleyebilirsiniz. Yaratıcı Tek Sayfalık Web Tasarımları;

Adam Woodhouse

Jan-Eike Koormann

David Spink

Mediocore – David Arazim

yeni enerji teknolojisi “The Bloom Box”

makbusch | 26 February 2010 20:07

geçtiğimiz haftalarda sessizce gün yüzüne çıkan bir teknoloji, the bloom box! amerikada şuan google’ın ebay’ın ve wallmartın etkin olarak kullandığı bu sistemde yaklaşık 10 cm çapındaki bir küpten koca bir evin elektriği sağlanabiliyor.

Solid Oxide Fuel Cells
Solid Oxide Fuel Cells

Henüz konuyla ilgili çok fazla açıklanmamakla beraber, levhalarda kullanılan teknoloji sır gibi saklanıyor. cbc kanalının yaptığı röportaja konuşan hindistan asıllı tasarımcı K. R. Sridha, bunun geleceğin teknolojisi olduğunu, birgün herkesin bu teknolojiyi kullanacağını savunuyor.

ırkçı nissan reklamı suudi arabistan’ı kızdırdı

xerre | 14 August 2008 23:52

suudi arabistan, israili tv de yayınlanan reklamın ardından nissan’ı boykotla tehdit etti.

yayınlanan reklamda, bir otelden çıkan yağlı suudi iş adamları, renault ve nissanın geliştirdiği yakıt tasarruflu yeni otomobilini görüyor.
ve aralarından biri arabayı yumruklamaya, tekmelemeye başlıyorlar ve de bir süre sonra yanındakiler tarafından tutuluyor. ve reklamın sonunda fondaki ses, “petrol şirketlerinin seni beğenmeyeceği kesin” diyor.
dubai’de bulunan petrol şirketleri, ırkçı içgüdüleri (!) tetiklediği düşüncesi ile, nissanın bölgede tutunması için, özür dilemesi gerektiğini savunuyorlar.
bunun yanında bu sitede bu reklamın ırkçı olup olmadığına dair bir de anket düzenlenmekte.
reklam videosu:

kansere deva enerji sorununa çözüm

neoturk | 15 October 2007 16:00

John Kanzius , tuzlu sudan enerji
John Kanzius , tuzlu sudan enerji

John Kanzius, 63 yaşında bir haberleşme mühendisi ayrıca çeşitli tv ve radyo kanallarının da sahibi ve Sanibel Island, Fla. da yaşıyor. Bu kişiyi önemli kılan ne mi? geliştiridiği radyo frekansı üreten cihaz , kanser hastası olunca kendi tedavisi için bir cihaz geliştirmiş. Kemoterapiyi daha az zararlı kılmak için. Vücuduna enjekte ettiği bazı sıvı metallere radyo frekansları yollayan bu cihaz kanserli hücreleri sağlıklı hücrelere zarar vermeden yok etmiş. Bu cihaz tuzlu su üzerine yoğunlaştırıldığında h2o yu süper parçalayarak ortaya normalden çok daha fazla enerji açığa çıkaran bir yanma reaksiyonu meydana gelmiş.
videosu[1][2][3][4]

hidrojen üretiminde yeni yöntem

neoturk | 20 May 2007 13:17

Purdue University professor Jerry Woodall
Purdue University professor Jerry Woodall

Purdue Üniversitesi profesörlerinden jerry woodall ın geliştirdiği bu yöntemle hidrojeni istenildiği kadar üretmek olası ayrıca gazı depolamanıza da gerek olmayacak. Geliştirdiği alüminyum ve galyum alaşımı taneckleri suyla temas ettiğinde hidrojenin sudan ayrılmasına neden oluyor.Böylece anında hidrojen üretilmiş oluyor.
ayrıntılar

Jerry Woodall ulusal teknoloji ödülü sahibi
Jerry Woodall ulusal teknoloji ödülü sahibi

ek bilgi : bu şahıs kırmızı ledin de mucidi

Sıvı Yakıtlı Şarj Cihazı

2006 | 04 December 2006 23:30

Görmüş oldugunuz samsung marka telefonlar için geliştirilmiş ve benzerleri arasında en küçügü olarak duyrulmuş olan bir sıvı yakıtlı şarj cihazı. Önümüzdeki yıllarda daha farklı formlarda hayatımıza dahil olacaga benzeyen bu sıvı yakıtlı şarj cihazları kullanıcılarına daha iyi bir performansı ve dayanma süresini sunmanta.
Detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Water fuel

| 30 May 2006 08:32

su ile yapılabilecekler… Bu adamlar suyu benzin gibi kullanmayı başarmışlar. video