bildirgec.org

fransa hakkında tüm yazılar

Madame Coco “İlk Aşkım Annem” Anneler günü yarışması

sSnaKe | 20 April 2011 12:51

http://apps.facebook.com/madamecoco

Madame Coco fransız tarzını yansıtan yakında kesinlikle çok popüler olacak bir ev tekstili markası ve tekrar kesinlikle anneler gününde ne hediye alacağım derdine de ilaç olacak bir marka. Bunun farkına varmışlar ki anneler gününe özel facebook üzerinde bir yarışma başlatmışlar.
Yarışmanın ismi “İlk Aşkım Annem“.
Kullanıcılardan anneleriyle birlikte çekildikleri en mutlu fotoğrafı paylaşmalarını isteyen Madame Coco yarışma sonunda oldukça çekici ödüller veriyor.

Nükleer Enerji hk

akbelen79 | 02 March 2011 16:05

Teknolojinin her geçen gün kendini yenilemesiyle, Dünyamızdaki enerji kaynakları tespit edilmiş ve değerlenmiştir. Bulunduğu yerler stratejik bölge statüsüne alınmış. Böylece Gelişmiş ülkeler kendilerine rakip olacak ülkeleri geride bırakmayı ve sömürgeciliği Başlatmışlardı.

Günümüzde gelişmiş ülkelerin çoğunda enerjilerinin tamamına yakını neredeyse bu enerji kaynağından sağlanıyor. Başta Fransa, Belçika, Tayvan gibi ülkeler enerjilerinin %50 ‘si bu enerji kaynaklarından karşılanıyor.
Günümüzde bu enerji kaynağına yönelen ülkelerin önü kapatılmaktadır. Çeşitli zararları olduğu gerekçe gösteren ülkelerin tamamında bu kaynak kullanılmaktadır. Bu kötüleme ve engelleme çabaları Gelişmiş olan ülkelerin elindeki imkanları gelişmekte olan ülkelerin eline geçmesini engellemek içindir. Ayrıca ispatlanmış bilgilere göre nükleer enerji sistemi diğer bütün enerji sistemleri arasında en az riskli olanıdır. Ülkemizde hammadde kaynağı ve bilim adamlarımız yeterli olduğu halde henüz bir santral yoktur.

Avrupa Birliği de Neyin Nesi?

24black mamba24 | 12 December 2010 13:46

Avrupa Birliği Simgesi
Avrupa Birliği Simgesi

25 Mart 1957, Roma AntlaşmasıAvrupa Ekonımik Topluluğu(AET) adı altında bir ekonomik bütünleşme hareketi. Batı Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg bu 6 Batı Avrupa ülkesi işe 1951 yılında Avrupa Kömür ce Çelik Topluluğu’nu kurarak başladı. Bu kuruluşları Avrupa Atom Enerjisi takip etti.

1 Temmuz 1957 yılında AKTÇ, Euratom ve AET birleştirilerek Avrupa Topluluğu oluşturuldu.Bu topluluk, gümrük birliğini sağladıktan sonra siyasal birliğini de sağlayarak gelişmeye devam etti. Ve ileriki yıllarda topluluğa katılan 9 üye ülke ile Avrupa Birliğini oluşturan ülke sayısı 15’e çıktı.

Raelian

SakarPilot | 06 December 2010 11:48

Raelian, temel olarak, insanlığın uzaylılar tarafından yaratıldığına inanan bir topluluğun veya tarikatın adıdır. Bugün 97 ülkede 70.000 inananı (müridi) vardır. Raelian felsefesine göre, insanlar, hayvanlar ve bitkiler Rael gezegeninden 25.000 yıl önce dünyaya gelen Elohim ismindeki uzaylılar tarafından laboratuarlarda yaratılmıştır.

Raelian inanışının kurucusu ve lideri, eski şarkıcı ve araba yarışçısı Claude Vorilhon‘dur.

Claude Vorilhon 30 Eylül 1946’da Fransa‘nın Vichy şehrinde doğdu. Büyükannesi ve teyzesi tarafından Ambert kasabasında büyütüldü. Müziğe olan tutkusu nedeniyle 15 yaşındayken evden ayrıldı ve Paris’e yerleşti. Claude Celler menajerliğinde Paris’te şarkıcılık yaptı. Belçikalı sanatçı Jacques Brel’e hayrandı ve onunla birlikte birçok kabarede şarkı söyledi. Özellikle “Le Miel et la cannelle” (Bal ve tarçın) şarkısıyla ünlendi. Fransız sanatçı Dalida‘nın eski eşi Lucien Morisse’nin başkanlığını yaptığı “Disc AZ” şirketi ile birlikte 1966-1971 yılları arasında 5 albüm çıkardı.

dünya kupası’nda oynayamayan futbolcular

SakarPilot | 22 September 2010 17:16

fifa dünya kupası; futbolun oscar töreni veya wimbledon turnuvası gibidir. her ülkenin ve futbolcunun katılmak istediği dünyanın en büyük organizasyonlarındandır.
11 temmuz 2010 tarihinde, ispanya‘nın hollanda‘yı uzatma dakikalarında bulduğu golle 1-0 yenmesiyle 19. fifa dünya kupası sahibini buldu. şimdi gözler 4 yıl sonrasına, 2014’de brezilya‘da düzenlenecek 20. dünya kupasına çevrildi.
başarılı bir oyuncu veya yönetmen olup da hiçbir zaman oscar ödülü alamayan sanatçılar olduğu gibi (örneğin charlie chaplin, john travolta, tom cruise), başarılı bir futbolcu olmasına rağmen hiçbir dünya kupasında oynamayan futbolcular var. örnek mi? sondan başa doğru gidiyoruz.
10- Jari Litmanen
20 şubat 1971’de lahti/finlandiya‘da doğdu

finlandiya’nın dünya futboluna kazandırdığı en önemli yeteneklerden biridir. finlandiya futbol federasyonu tarafından son yarım yüzyıldaki en önemli finlandiyalı futbolcu seçildi. en ünlü 100 finlandiyalı listesinde ise 42. sırada yer alıyor. en iyi 100 liverpool futbolcusu listesine de seçilmiştir. finlandiya milli futbol takımının en çok milli olan (135) ve en çok gol atan (31) futbolcusudur.
kariyerine 1987 yılında reipas lahti klubünde başladı.1990 yılına kadar bu klüpte kaldı. 1991’de hjk helsinki, 1992’de mypa, 1992-1999 yılları arasında ajax, 1999-2001 yılları arasında barcelona, 2001-2002 yılları arasında liverpool, 2002-2004 yıllarında ajax, 2004’de fc lahti, 2005’de hansa rostock, 2005-2007 yılları arasında malmö,2008’de fulham takımlarında oynadıktan sonra yine 2008’de fc lahti takımına transfer oldu.
kaderin bir oyunu olarak finlandiya‘nın bugüne kadar fifa dünya kupasına katılamaması nedeni ile bu ünlü futbolcu hiçbir dünya kupasında forma giyemedi.

Jamil Dehlavi

frozenresophonic[pilli_silinen_hesap] | 04 September 2010 14:38

jamil dehlavi
jamil dehlavi

Jamil Dehlavi Hint-Fransız asıllı, İngiltere doğumlu bağımsız bir yönetmen. Babası diplomat olunca çocukken birçok ülke dolaşmış. Oxford Üniversitesinde Politika ve Fransız Edebiyatı okuduktan sonra, bir de hukuk üzerine yüksek lisans yapmış aynı üniversitede. Bununla da yetinmemiş, üstüne bir de Amerika Birleşik Devletlerine gidip sinema üstüne bir daha yüksek lisans yapmış Columbia Üniversitesinde.

Dehlavi, bütün filmlerini kendisi yazıyor, yönetiyor ve prodüktörlüğünü yapıyor. İlk filmi Towers of Silence, Times dergisi tarafından “İlk filmi ve olağanüstü” şeklinde yorumlanmış.