bildirgec.org

football hakkında tüm yazılar

Kumanda Ayağa Düştü: Football TV Remote

geceyazankedi | 23 March 2010 10:02

“Nasıl bir işinize yarayacak ve çok kullanışlı mı acaba?” diye sorgulayabilirsiniz elbet ama futbol sektörünün neler satın aldırttığını az çok hepimiz görüyor bu işin piyasasını da farkedebiliyoruz.

Bu alet ise futbol topu şeklinde bir uzaktan kumanda çok dayanıklı, tekmelemeniz bile mümkün (abartmamak gereklidir ama bence) 7.8 metrelik alıcı imkanı var ve hemen hemen tüm televizyonlara uyumlu bir yapısı var. 20$‘a satın alanlar elbet olacaktır.

web tabanlı menajerlik oyunu: managerzone

pldesign | 05 February 2010 18:13

giris bolumu
giris bolumu

managerzone nedir?
web tabanlı ve türkçe dil destekli menajerlik oyunudur, hatta en büyüklerinden ve popülerlerinden desek yanlış olmaz. -şuan ki aktif kullanıcı sayısı 575.155 kişi-

online
online

online olmasının ne avantajı var?
Avantajı şu ki bir toplulukla oynuyorsunuz, ligde mücadele ettiğiniz rakiplerinizle arkadaş olabilir, maçlar hakkında yorum yapabilirsiniz. Ayrıca maçlarınızı 3D olarak izleyebilirsiniz.

The Damned United (2009)

queennothing | 23 January 2010 10:15

Brian Howard Clough, 21 Mart 1935 tarihinde, İngiltere’de dünyaya geldi. Futbol oynamaya başlayan Clough, kısa sürede profesyonel oldu ve sonrasında ‘En Fazla Gol Atan 3. Futbolcu’ ünvanını kazandı. 1962 senesinde geçiridği sakatlık, genç adamı futbol oynayaamaz hale getirince, önce antrenör, daha sonra teknik direktör oldu. 32 yaşında Leeds United A.F.C.‘nin teknik direktörü olan Clough, zaman ilerledikçe hakkında sıkça konuşulacak işlere imza atıyordu ancak ne var ki, her hareketi danıştığı en yakın arkadaşı Peter Taylor faktörü başta olmak üzere yüksek egosuyla Clough’un bizzat kendisi, İngiliz Futbol Camiası’nda büyük yankılara sebep oldu. Sonralarda adı ‘efsane’ olacak olan Clough, yönetim kurulu ve daha önemlisi futbolcuları tarafından hor görülmekte ve dikkate alınmamaktadır. Ancak, genç adamın özgüveni, onu yarı yolda bırakmayacak ve Brian Clough, tarihteki yerini alacaktır.
2009 senesinde vizyona giren biyografik yapım “The Damned United“, futbolcu/ teknik direktör Brian Clough’un, Leeds United’e teknik direktör olma hikayesini konu alıyor. Sadece 44 gün süren bu görev esnasında Clough’un iççekişmeleri, onur kavramı ve dürüstlük anlayışını, özgüveni ve iddialı sözleriyle nasıl istifaya doğru ilerlediğini, kendini kabullenme sürecini ve sonrasında tarihe geçecek kadar başarılı işlere imza atttığını da görüyoruz.

Just for Kicks 2003 (Her zaman futbol)

JaAaa | 22 June 2009 13:09

Just for Kicks 2003 yapımı ailecek izlenebilecek bir tarzda film.Herşey iki küçük kardeşin futbol aşkı ile başlar.Arkadaşlarıyla kurdukları ve pek iyi olmayan futbol takımının koçu bu iki küçük sevimli kardeşin babalarıdır.Babalarının iş için yurt dışına çıkması sonucu takımı yönetecek bir koç kalmaz ve anneleri başa geçer.Rudy’nin de takıma koçluk etmeye başlamasıyla eğlenceli olaylar dizisi bizi bekler.Daha detaylı bilgi için IMDB ve Wikipedia (İngilizce) sayfalarına bakabilirsiniz..

Online Sokak Futbolu: Kicks Online

LeBron | 14 May 2009 11:35

Ülkemizde spor denilince akla gelen ilk şey utboldur. Futbolun bu kadar popüler bir spor olduğu ülkemizde futbol oyunları da çok ilgi görüyor. Özellikle şu an Pro Evulation Soccer 2009 alanında en iyisi diyebiliriz.

Dünya genelinde popüler olan bir oyundan bahsetmek istiyorum. Kicks Online, internet üzerinden dünyanın her yerinden insanlarla sokak futbolu oynamamıza olanak sağlıyor. Eğer futbol oyunlarını seviyorsanız bu oyun ile eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Oyun içerisinden bir görüntü
Oyun içerisinden bir görüntü

Oyun Hakkında Temel Bilgiler

  • Oyun Gametribe tarafından hazırlanmıştır.
  • Oyunu oynayabilmek için sisteme üye olmanız gerekiyor. Gametribe hesabı oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • 471 Mb boyutunda olan kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirerek kurmanız gerekiyor. (Yazının sonunda indirme linkine ulaşabilirsiniz.)
  • Oyunda level sistemi var. Oynadığınız maçlar sayesinde experience (deneyim) puanları kazanarak level atlayabilirsiniz.

Iphone İçin Championship Manager Geliyor

fistikfistik | 04 May 2009 08:27

Intomobile.com’un haberine göre, 1992’den beri hizmet veren ve dünyanın en iyi menejerlik oyunlarından biri olan Championship Manager , Iphone için çalışmalara başlamış durumda.

Oyun ile ilgili detaylar henüz tam olarak netleşmemiş olsa da, diğer mobil menejerlik oyunlarından daha kaliteli grafik ve istatistiklere sahip olacağı düşünülüyor. Doğal olarak oynamasıda daha keyifli olacaktır.
Pocketgamer’a göre ise 3D grafikli bir menejerlik beklememek gerekiyor. Buna rağmen 2D grafikle bile oldukça iyi olacağı söylenebilir.

Flashla Anca bu kadar olur…

muratcevikgs | 27 October 2008 14:10

flashla yapılabilecek şeyler en güzel siteler

 

adidasın futbol için aksesuarlarını tanıttığı adidas football da flash ile neler yapılabileceğini görün.özellikle sponsor oldukları takımın reklamını yaptıkları site harikulde başarılı buldum

sponsor oldukları takımlar

chelsea                        giriş(petr cech ile antreman)

Eski formalarınızı atmayın

wanadooo | 04 October 2008 12:18

classicfootballshirts sitesi dünyanın dört bir tarafından çok sayıda takımın, 70’lerden bu yana giydiği formaları ilgilenenlere ulaştırıyor. ürünlerin tümü orijinal ve bir kısmı maçlarda giyilmiş. özellikle koleksiyonerler için harika bir fırsat. sitedeki fiyatlar, talep, formanın durumu, kullanılabilirliği ve beden ölçülerine göre değişiyor. eğer elinizde geçmiş yıllara ait formalar var ve bunu satmak istiyorsanız site yetkilileriyle temasa geçebilirsiniz.
Forma dışında takımların eşofman, yağmurluk ve spor malzemeleri de satılıyor.