bildirgec.org

followers hakkında tüm yazılar

Facebook ve Twitter Savorchat’te Buluştu

algoz | 14 July 2009 21:15

Bugün web kullanıcılarının büyük çoğunluğunun ya Facebook’ta, ya Twitter’da ya da her ikisinde birden mutlaka bir hesabı vardır.

Bu hesaplarda web kullanıcılarının; Facebook’ta arkadaş (friends) olarak, Twitter’da ise takipçi (followers) olarak ifade edilen sosyal çevreleri bulunmakta.

Savorchat uygulaması facebook’taki ve Twitter’daki sosyal çevrenizi biraraya getirerek onlarla sohbet (chat) edebileceğiniz bir ortam sunuyor.

Facebook Connect ve Twitter OAuth altyapıları ile hazırlanan Savorchat uygulamasına kolayca kendinizi kayıt edebilir ve bir sohbet odası açabilirsiniz.
Sohbet odasını şifre koruması marifetiyle özel veya herkese açık bir hale getirebilir ve sohbet odasında bir veya birden fazla kullanıcıya özel mesaj gönderebilirsiniz.

Twitter’da Değişim Devam Ediyor…

algoz | 02 July 2009 11:44

İki ay kadar önce ana sayfasında bazı değişikliklere giden Twitter, şimdi de following(sizin takip ettikleriniz) ve followers(sizi takip edenler) sayfalarının görünümlerinde ve işlevselliklerinde iyileştirmelere gitti.


Yeni versiyon sayfalarda, arkadaşlarınızı liste biçiminde, toplu halde görüntüleyebiliyor ve en son tweet’lerini gizleyebiliyor veya görüntüleyebiliyorsunuz.

Twitter’de arkadaş bulmanın 4 yolu

JaAaa | 14 April 2009 12:58

Twitter‘in sosyal ağ sahnesinde hızla yüklesen yerini görmemek mümkün değil. Ünlüler, ABD Başkanı Barack Obama hatta 60 yaşındaki dede bile “tweet”lemeye başladı. Haliyle bunlar olunca “tweet”leyenlerin sayısı hayli fazlalaştı. İşte bu sosyal ağ arasında yeni arkadaşlar ve/veya dostlarınızı bulmanızın en kolay 4 yolu bakalım neymiş?

Twellow

Twellow sarı sayfalar gibi arkadaşlarınızın veya aramak istediğiniz kişinin bir özelliğini veya bilgisini girerek karşınıza çıkan sonuçları değerlendirebilirsiniz..

NearbyTweets

NearbyTweets‘ta yaşadığınız yerin adını veya posta kodunuzu vererek size en yakın yerde “tweet”leyenleri görebilir ve yaşadığınız bölgede neler olup bittiğini anlayabilirsiniz.