bildirgec.org

fizy hakkında tüm yazılar

yeni müzikler keşfetmek istermisiniz?

okebye | 21 February 2012 15:40

Yeni denk geldiğim bir siteyi paylaşmak istiyorum, Wob.io

Site last.fm mantığıyla çalışıyor ancak çok daha basit ve ücretsiz. Siteye girdiğinizde favori sanatçınızın adını yazıyorsunuz ve size özel bir radyo hazırlanıyor. Bu sayede yeni müzikler, gruplar, sanatçılar keşfedebiliyor, bunları sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz.

Site altyapısı yine youtube üzerinden çalışıyor ancak ses kalitesi olarak rakiplerini geride bırakmakta.

Gerçekten çok basit ve çok iyi bir altyapısı olan bir site.

Buradan Ulaşabilirsiniz

Nihayet fizy tekrar bizlerle.

ferfote | 02 April 2011 14:14

-fizy-
-fizy-

Yayına başladığı 2008 yılından itibaren, en çok hit alan müzik siteleri arasında zirveye yerleşen fizy, telif hakları nedeniyle müyap ile girdiği mücadelede yenik düşmüş ve kullanıcılarına geçici olarak veda etmişti.Bu olaydan sonra fizy’nin yardımına yetişen turkcell onu satın alarak, bu soruna çözüm bulmuşa benziyor.fizy 1 nisandan itibaren yayın hayatına başladı.

bilmeyenler için fizy kimdir?

İnternet Gelişimi Genel Değerlendirme

Redingot | 30 January 2011 18:24

İnternetin ve internet teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte hemen hemen çoğu alanda yapacağımız işler internet üzerinde web sitelerine kaymaya başladı.

Gazetenin yerini alan internet haber siteleri ve gazeteleri, yemek siparişimiz verdiğimiz yemek sepetleri, onu takiben çıkan hediye sepetleri, meyve sepetleri bunun birer örneği.

Dahası, artık devamlı bilgisayarımızın hafıza ve disk kapasitelerini artırıp daha fazla veri depolamak yerine bu işimizi de internet ortamına bırakmak giderek avantajımız olurken bir yandan da kendi bilgisayarımız dışında cep telefonumuzdan veya başka yerlerdeki bilgisayarlardan bu bilgilere erişebilme imkanımızın olması da hoşumuza giden bir taraf.

Fizy tarzı müzik arama motorları

applemaybe | 12 January 2011 15:35

Bu yazımda, fizy tarzı müzik arama motorlarından bahsedeceğim. Türkçe içerikleri fizy.com kadar iyi olmasada kullanılabilecek servisler olduğu kesin.

SoundCloud

Fizy’nin de apisini kullandığı dünyaca ünlü müzik arama motoru. Kendi müziklerini oluşturabilir, arkadaşlarlarınızla paylaşabilirsiniz.

Fizy alternatifleri

admin | 06 January 2011 10:29

Müyap tarafından kapatılan müzik dinleme sitelerinin en popüleri fizy‘nin yerine onunla benzer arayüze ve işleyişe sahip diğer siteleri tanıtmak şart oldu.

fizy mashable awards’ta ilk 5’te

yvzyldrm | 03 December 2010 11:00

Hepimizin günlük olarak çok sık kullandığımız fizy mashable awards‘ta finalde en iyi müzik keşfetme servisi (best music discovery service) kategorisinde ilk 5’e kaldı. 15 aralıkta son bulacak oylamaya facebook veya twitter hesabınız ile oy verebiliyorsunuz. Oylama süresi boyunca her gün bir oy verebiliyorsunuz. Bir türk girişimi olan fizy’e siz de destek olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken best music discovery service kategorisinde fizy seçip oy vermek!
Oylama sonuçlarını burdan izleyebilirsiniz

fizy.com dan müzik indirmek

thelordofthenet | 18 October 2010 14:32

fizy.com dan müzik indirmek mümkün mü sorusuna evet ve hayır diyeceğiz. zira fizy de dinlediğiniz bazı müzikler sistem tarafından indirmenize müsade etmese de fizy den çok kolay bir şekilde video ve müzik indirebilirsiniz. Nasıl mı?Elbette öncelikle firfox tarayıcıya sahip olmanız sonra Download Helper eklentisini kurmanız yeterli.

Müziğin Tadını Çıkarın

gokaytitrek | 17 September 2010 11:12

müzik dinlemek gibi bir zevkiniz varsa bilgisayarınızda ki arşivinizden sevdiğiniz müzikleri bulmak bazen can sıkıcı bir hale gelebiliyor.
son zamanlarda müzik severleri fizy, grooveshark, vattoz gibi birçok online müzik sitesini kullanmaya başladı. Bunun en büyük sebepleri büyük arşivleri olmasının dışında aradığınız müziği rahat bir şekilde bulabilmemiz olsa gerek.

Kaliteden ödün vermek istemeyenler içinde online olarak dinlenen müzikler zevk veremiyebilir. ozaman track01 gibi isimlerle dolu olan arşivlerimizi düzenlememiz gerekiyor.

tuneupisimli arşiv programı müzik severlere düzgün arşivler oluşturmanın dışında birçok özellikle birlikte geliyor.

#yanlış,eksik ya da hiç yazılmamış şarkı bilgilerini düzelterek aradığınızı kolayca bulmanızı sağlıyor.
#şuan da sadece mac ve windows ortamında çalışan program itunes ve media player ile entegre şekilde çalışıyor.
#aynı şarkıları bulup temizleme seçeneği sunuyor.

En İyi 5 Online Müzik Streaming Sitesi

Atomic Bomb | 14 September 2010 19:33

Kendi subjektif görüşlerimle oluşturduğum bu listede, online müzik streaming yayını yapan sitelerden bahsedeceğim. Online ve legal olarak müzik dinleyebileceğimiz bu adreslerde playlistler(çalma listeleri) oluşturabilir, arkadaş edinebilir, başkalarının playlistlerini dinleyebilir, aradığınız parçalara çok kolay ulaşabilir, müzikleri indirebilir ve tarzınıza yakın yeni müzikler keşfedebilirsiniz.

1- LastFm
Artık adını bir çoğumuzun bildiği bir site olan lastfm basit bir radyo mantığı ile çalışıyor, arşivinizde olan veya dinlediğiniz müzikleri skroplayıp, size en yakın yeni müzik parçalarını sunuyor. Türkçe dil desteği de sitenin listemde en üst sıralarda olmasında bir başka etken. Şuraya tıklayarak sitenin işleyişi hakkında oldukça geniş ve yararlı bilgi sahibi olabilirsiniz.