bildirgec.org

final hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Think+ Yüzünü Arıyor

nzright | 24 June 2010 10:31

“Güzelliğin ölçüsü yoktur” sloganıyla öne çıkan bayan hazır giyim markası think+ bedeni ile barışık olan büyük beden bir bayanın, en az normal kilolu bayanlar kadar güzel olabileceğini kanıtlamak için yüzünü arıyor. think plus yüzünü arıyor sitesinde 42beden ve üstü bayanlar yarışmaya katılabiliyor. Halk oylaması ile sonlacak yarışmada 10 aday seçilecek, birinciyi jürinin belirleyeceği yarışmada Think+ tüm katılımcılara %25 online indirim kuponu ve finale kalan 10 adaya Apple i-pod hediye ediliyor.
Yarışmanın birincisi ise bir yıllık profesyonel modellik sözleşmesi, profesyonel modellik kursu ve Çift kişilik Paris seyahati kazanacak.

Internazionale vs. Bayern Münih (CL 2009-2010 Final)

clique X | 22 May 2010 19:47

INTER Mİ, BAYERN MÜNİH Mİ?

Dünya Kupası’na kadar elimizde kalan son heyecan olan Şampiyonlar Ligi Finali olduğuna göre, bu konu hakkında birşeyler karalamak şart oldu. Bu sene farklı bir heyecan olarak bu kupayı uzun süredir isteyen iki takım ile karşı karşıyayız. Yani bir Barcelona, Chelsea, Manchester United, AC Milan durumu söz konusu değil. Son beş yıl boyunca Serie A’da üstüste şampiyon olan Internazionale (namı diğer Inter) ile Alman’ların gözbebeği Bundesliga’da son beş yılda üç şampiyonluk yaşayan Bayern Münih. Her iki takım da 2009-2010 sezonunu kendi liglerinde lider olarak bitirerek bu maça omuzlarında şampiyon apoletleri ile çıkıyor.

Opera, Google Chrome’u Geçti

angelsdemos | 05 March 2010 16:25

Opera; yeni sürümünü olan Opera 10.5‘i tamamlamasıyla beraber, en hızlı tarayıcı ünvanını Google Chrome‘un elinden aldı. Bu hızın altında ise yeni JavaScript motoru Carakan bulunmakta.

Geliştiricilerin yeniden düzenlediği JavaScript motoru Carakan, eskiye göre yedi kat daha hızlı. Ayrıca yapılan değişiklikler sadece JavaScript motoru ile sınırlı kalmadı, görüntü motoru da yenilendi.

12 Adımda Yeni Başlayanlar İçin Erasmus…

cossack35 | 20 July 2009 14:27

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN 12 ADIMDA ERASMUS…

Adım1: Gideceğiniz ülke kesinleştiği gün( Örn: Lizbon/Portekiz) facebook profil sayfanızın yaşadığı şehir kısmına Lizbon/Portekiz yazmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Erasmus takriben 4 aylık bir süreçtir. Bu süreçten 3 ay önce ve erasmustan geldikten 3 ay sonrasında dahi Lizbon/Portekiz kısmını düzeltmeyin. Bu yazının yaklaşık olarak 1 sene boyunca profilinizde kalmasını sağlayın. Kişi listenizdeki herkesin sizin Avrupa görmüş süpersonik bir insan olduğunuzdan yeterince emin olduktan sonra isteğe bağlı olarak yaşadığınız şehir kısmını eski haline getirin.
Adım2: Erasmusa gitmeden önce arkadaş ortamınızı “ ay inşallah Türk’lerin çok olduğu bi yere gitmem! Ben yabancılarla takılmak istiyorum gibi diyaloglara gark edin.” Ortam içinde yeterince itici olduğunuzdan emin olduktan sonra gönül rahatlığıyla erasmus yollarına düşebilirsiniz.
Adım3: Oraya gider gitmez yapacağınız ilk iş kendinize facebook üyeliği bulunan yabancı bir arkadaş edinmek olsun. Çünkü bu arkadaşınızı listenize eklediğinizde “Hede Hödö ve Vladimir Ivanov arkadaş oldular” şeklindeki iletiler tüm arkadaşlarınız tarafından görülecektir.
Adım4: Facebook listenize eklemek yeterli midir? Tabi ki hayır… Mümkün olduğunca fotoğraflarına yorum yapıp, yazdığı saçmasapan manasız iletileri dahi beğenmeye çalışın. Beğenin ki: “Hede Hödö, Juan Pablo Carrusca’nın bağlantısını beğendi” şeklinde iletiler arkadaşlarınızın bültenlerinde yer bulsun…
Adım5: Kesinlikle ama kesinlikle msn iletileriniz Türkçe olmasın. Erasmus sürecinde pek tabi ki İngilizce iletiler kullanın. Türkiye’deki arkadaşlarınız size mesaj attığı zaman kesinlikle cevap vermeyin. Bu sizin için bir eksi puan olur. Tüm dikkat ve koordinasyonunuzu Lizbon’daki yabancı arkadaşlarınıza kanalize edin.
Adım6: Erasmusda edindiğiniz Türk arkadaşlarınızla dahi facebooktaki fotoğraf altı yorumlarında İngilizce mesajlaşın. Türkiye’deki arkadaşlarınızın attığı Türkçe mesajları görmezden gelip katiyen cevap yazmayın. Yeterince vefasız olduğunuzdan emin olduktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
Adım7: Ne kadar parti varsa hepsine iştirak edip, partinin tamamını eglenmeye değil, fotoğraf çektirmeye adayın. Önemli olan eğleniyor olmanız değil, arkadaşlarınızın sizi eğleniyor zannetmesidir. Fotoğraf çekip facebook a koymadığınız sürece gittiğiniz partinin bir ehemmiyeti olmayacaktır. Facebook albümünüzde en az 300 parti fotosunu bulundurmaya dikkat edin…
Adım8: Mutlaka ama mutlaka partilerde yabancı arkadaşlarınızla pek samimi fotoğraflar çektirin. Türk erkekleri/kızları yaptığında “kıroluk/bayağılık” olarak adlandıracağınız hareketleri Avrupalı arkadaşlarınız yaptığında cute, cool, sweet, lovely gibi sıfatlarla kalıplandırın.
Adım9: Eğer İtalya’ya yolunuz düşerse “Pisa Kulesi’nin eğik kısmını düzeltmeli” fotoğraf çektirmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Bunu yaparken çok yaratıcı ve komik olduğunuzu zannedin.
Adım10: Türkiye’ye dönüş zamanı yaklaştığında iletilerinizden “it’s time to move on ” “i will miss all of you so much ” gibi cümleleri katiyen çıkarmayın.
Adım11: Türkiye’ye, komik olduğunu zannettiğiniz bir çok sıkıcı anıyla dönün. Herkesin anıları deli gibi merak ettiğini, dinlemek için can attığını zannedin. Sürekli “burayla” “orayı” karşılaştırın. Arkadaşlarınızın sıkılıp konuyu değiştirme çabalarını görmezden gelin. Mezun olunca ilk işinizin “oraya” yerleşmek olacağı gibi asla gerçekleşmeyecek hayallerinizden bahsedin. Karşı tarafın bayıldığından emin olduktan sonra bir sonraki adıma geçin.
Adım12:En son adım erasmus görmüş bir insan olarak bu yazıyı yazan arkadaşınıza çemkirin. Ne kadar abartılı bir yazı olduğundan söz edin. Yorumunuzu yazıp gönderdikten sonra yaşadığınız şehir kısmında Lizbon/Portekiz yazdığını görüp, hemen değiştirin…

Tebrikler 12 adımda erasmus programını başarıyla bitirdiniz 

Öğrencilerin nesli tükenmesin

rasgon | 28 May 2009 12:22

İnsanın belkide en güzel çağıdır öğrencilik yılları. Hele de üniversite. Özgürlük duygusunu bir türlü bastıramaz insan. Anne babadan uzakta her şey güllük gülistanlıktır onun için. Ama onunda bir zorluluğu vardır. Eve çıkan öğrencieler rahat duramazlar, elbet bir şeylerden saçma sapan, kimsenin aklına gelmeyen, patenti direk olarak öğrenciye ait buluşlar yaparlar. Bu bazen bir ütü, bazen çaydanlık, buzdolabı yada kanepe gibi her şey olabilir. Alkol ve sigara yada evde yaşama zorluğu gibi nedenler ( örnek teşkil etmesin ) her zaman öğrenciyi yaratıcılığa teşvik eden nedenlerdir. Öğrenci sınır tanımaz, öğrenci yaratıcıdır. Fakat bu yaratıcılığı nedense okul yaşamından sonra sona ermektedir. Bunun nedenleri arasında; takım oyununun sona ermesi, emir veren bir şahsın yada gurubun bünyesi altına girme, eski arkadaşlarla iletişim bozukluğu yada tamamen yok olması yada eve dönüş maruzatı sebebiyle anne baba kurallarına alışamama…

Öğrenci zeki, çevik, kurnaz ama bi o kadarda ahlaksız ve tembel olabilir, Kendini bile bile vize, final yada büt haftası gibi zamanlarda bunalıma sokan, depresyona giren bu şahıslar, diğer boş zamanlarında ders çalışmak yerine; siyasi, futbol yada kurtlar vadisi sohbetleri, halı saha maçları, batak yada okey (genelde 101 denen oyun tercih edilir) oynamaları, aylak aylak gezmeleri, sabahlara kadar cepteki son parayla içmeleri ve hocalarla bizzat 1. derece yakınan ailevi ilişkilere girme çabalarıyla ( Bilmem şu hocanın ben… )meşhurdurlar. Türkiyenin reddedilemeyen tek kurnaz varlıklarıdır kendileri. Bu zeka sonucuda işte böyle şeyler ortaya çıkmakadır…

Öğrenci eylem yapar ama onuda kendince yorumlar
Öğrenci eylem yapar ama onuda kendince yorumlar

tüp hep biter ama bir çaresi vardır
tüp hep biter ama bir çaresi vardır

olmazsa olmaz
olmazsa olmaz

e bu kadarda olmaz
e bu kadarda olmaz

Bir Peri Masalından Çok Daha Fazlası!

arago | 17 May 2009 16:31

eurovision 2009 birinciliğini norveç yani sanatçısı alexander rybak’ in kazanması pek şaşırtacak bir sonuç değil aslında google tahminleri de hadise ile alexander’ ın çekişmeli bir rekabet içinde olduğunu gösteriyordu zaten ama şunu söylemeliyim ki gerçek sanatçının kim olduğunu ortaya koyan bir sonuçtu. azerbaycan bizi en çok şaşırtan ülkeydi denilebilir. tahminlerde bile adı bulunmayan bu ülke 3. haketmişse ne mutlu bize. tabi bizde bu pastadan payımızı aldık. paçamızı 5. likten son anda kurtardık ve 4. olduk. norveç 387, Iceland 218 ve azerbaycan da 207 puan ile ilk üç sırada yer alan ülkelerdi.

1+1 Öğrenci Evi

oguzsicimli | 20 March 2009 12:22

evinde anahtar ve kapı kullanılmaz pencereden girilir
sadece dönem başlarında temizlik yapılır
ev kirasını 4 kişi öder ama nedense evde en az 7-8 kişi kalır
yiyecek birşey pek bulunmamasına karşın içecek ki alkollü içecekler bulunur
Okey,tavla ve 52 kağıdında oynanan tüm oyunlar bilinir ve öğretilir
bulaşık ancak kullanacak çatal ve kaşık kalmayınca yıkanır
sabah ekmek almaya gideni belirlemek için geceden batak oynanmaya başlanır oyun uadıkça uzar ve sabah olur
genelde gece oturulur gündüz uyunur
anne baba pek aranmaz kız arkadaşlar daha çok aranır…

PDF Dosyalarınızı Paylaşın

Costello | 06 March 2009 19:07

www.noteslide.com

NoteSlide.com
NoteSlide.com

Youtube sitesinin döküman versiyonunu düşünün. Siteye girenler dökümanlarını yükleyip diğerleriyle paylaşıyor. Döküman dediklerim ödev,sınav,sunum,ders notu,proje,e-book vb… Sitedeki tek kısıtlama dosya tipini pdf olarak kabul etmesidir. Sitedeki dökümanları bilgisayarınıza indirmeden online olarak görebiliyorsunuz. Webmaster, çeşitli blog sahipleri sitelerinde embed code olarak dökümanları yayınlayabiliyorlar. Sitenin kullanımıda gayet kolay upload bölümünden pdf dosyanızı yüklüyorsunuz ardından dosyanıza başlık giriyorsunuz ve dosyanız siteye ekleniyor. Youtube döküman versiyonu dedik ama onun kadar ziyaretçi çekermi bilinmez. 🙂

www.noteslide.com

OpenOffice.org 8 yaşında

serversistemci | 16 October 2008 18:43

OpenOffice.org 8 yaşında. OpenOffice 8 yaşına girmesini düzenlediği partiyle kutlayarak, OpenOffice.org 3’ün final sürümünü açıkladı.

RC4 sürümü yayınyan OpenOffice, final sürümüyle birlikte OpenDocument, Microsoft Office 2007 ve Mac OS X platformu için geliştiriken Office 2008 dosyalarınıda açabilecek.

yeni sürüm OpenOffice.org da ekranın daha geliştirilmiş olduğu ve zoom kontrol fonksiyonlarını da yenilediği söyleniyor. Ayrıca Vistayıda tamamen destekleyecek.