bildirgec.org

fen hakkında tüm yazılar

Çocuklar için bilgisayar destekli eğitim siteleri – 1

0770 | 23 September 2010 14:18

Çocukların artık okula başlamadan bilgisayar kullanmaya başladığı günümüzde, bu durumu avantaja çevirmek anne babaların elinde. Güvenlik için filtre kullanmak yetmez, aynı zamanda çocukların bilgisayar ve internet başında geçirdikleri zamanı, mümkün olduğu kadar onların yanında olarak, daha kaliteli hale getirmeliyiz. Anne babalar, çocuklarıyla beraber şu sitelerde hem keyifli vakit geçirip hem de çocuklarının eğitimine biraz daha destek olabilirler.

1.Iknowthat :

iknowthat
iknowthat

Sınıf seviyesine göre kategorilendirilmiş, etkileşimli aktivitelerin yer aldığı siteye üyelik ücretli ancak ücretsiz aktiviteler ve demolar da bulunuyor.

MebVitamin

tukuruksel | 29 November 2008 21:17

ttnetvitamin
ttnetvitamin

4-5-6-7 ve 8. sınıf Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler konularında “internette vitamin var” sloganıyla verilen “mebvitamin” faaliyete geçti. peki öğretmenler bu hizmetten yararlanmak için ne yapmalılar?

Öncelikle öğretmenlerin buradan kayıt yaptırmaları gerekiyor, ancak burada dikkat edilecek bir husus var ki kayıt işleminin öğretmenin görev yaptığı okulun adsl hattından yapılması gerekiyor. Kayıt olurken sadece T.C kimlik ve ilsis şifresi gerekiyor, daha sonra ise branş seçimi, e-mail ve telefon bilgileri girildikten sonra artık ttnetVitamin‘i kullanabilirsiniz.