bildirgec.org

fasil hakkında tüm yazılar

Bikupletweet ile Mesajlarınız Bestelensin

efec89 | 06 February 2011 10:18

Ünlü Tekirdağ Rakısı’nın yapmış olduğu bikupletweet isimli websitesinde 4-14 Şubat tarihleri ve 16:00-22:00 saatleri arasında kullanıcıların twitter hesaplarından tweet’lenen tweet mesajları bikupletweet fasıl ekibi tarafından bestelenip çok değişik müzikler ortaya çıkabiliyor.

Bikupletweet
Bikupletweet

Ayrıca en çok beğenilen besteleride süpriz ödüller bekliyor.
Siz de kendi tweet mesajlarınızı yazarak bestelenmesini istiyorsanız bikupletweet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fofo & Engin

semazem | 05 October 2009 15:59

Ali Bey Adası’nın bilmem kaç yıllık sokaklarından birinde, sokak taşlarının düzensizliğinden dört ayağı aynı yüksekliğe basamadığı için her harekette sallanan tahta bir sandalye ve dengedaşı bir masada, bilumum deniz ürünleri, bir kaç meze ve tabi ki rakı eşliğinde oturmuş; müziğin güzelliği ve kalitesiyle yaşları arasındaki inanılmaz tezattan hafif hayrete düşmüş bir halde, içiyor ve 3 genç sazdan fasıl dinliyoruz. Yeri geliyor katılıyorum müziğe, şarkılara eşlik ediyorum; yeri geliyor bir kedinin balık bekleyen bakışlarını görmezden geliyorum, yeri geliyor masada ritim tutuyor parmaklarım; yeri gelsin gelmesin bir rüzgar ortalığı biraz karıştırıyor veya sıcak ekmek geliyor masaya… Ve yeri her dem bâki yar hemen yanı başımda, gecenin her anına mutlaka elim tenine değiyor.

samatya meydanı ve kağıt helva

nazokiraze | 11 May 2009 01:05

Taşınmama az zaman kala İstanbul’un tadını çıkarmaya devam ediyorum, her ne kadar yine İstanbul’da oturacak olsak ta gidecegim yer şimdiki oturdugum yer kadar İstanbul’u hissettirmez biliyorum, istedigim an sevdigim yerlere çabucak gelemem.

Dün çocugu parka götürmek amaçlı evden çıkışımız, onun istedigi birşeyi almak için az daha biraz daha bakınalım diye diye Samatya Meydanı, sahil ,Yedikule demeden fırıldak gibi dolanmaya dönüştü, park mark hak getire bizim gezmemizden çocugun parkı unutuldu.

SABAYA KADAR EĞLENDİK :)

akoni | 29 October 2007 17:31

Herkese merhaba,
Yazmak için ancak fırsatım oldu. Benim için gerçekten hayatımdaki özel ve unutamayacağım anlardan biri oldu hafif gecesi. Çok güldüm ve sabaya kadar eğlendik 
çilek, euqon, arrogante, buddhala, devilorangel, pilli pati, gonulerdas, sedaflora, expresyon, esrikgemi, guddicini, xogego, zeyynep… Hepsi birbirinden güzel, şeker insanlar. Hepinize bu güzel gece için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Korkarım bu gidişle bende bağımlılık yapacak ve kısa sürede yeni bir organizasyon isteyeceğim.İçlerinde en yaşlı üye olarak gerçekten çok keyif aldım. Gelemeyenleri tek tek yâd ettik hep birlikte. Bir kez de bu geceye gelemeyenler için kaldırdık kadehlerimizi. Umarım bir daha ki sefere onları da aramızda görebiliriz.
Bu gecenin organizasyonunu yapıp son andaki rahatsızlığı dolayısıyla aramıza katılamayan nicholai hel’e de geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.

HAFİFTEN İÇMEYE GELEMEYENLER İÇİN…

akoni | 27 September 2007 09:17

Merhaba,
Bu yazım hafiften içmeye gelemeyenler için. sizlerden ayrı olmak, bir arada olamamak sizlere haksızlık olur diye düşündüm. Lütfen sizde 27/10/2007 Cumartesi akşamı bu sayfadaki sizler için hazırlanmış ortama girmek için eğer ki 18 yaşından büyükseniz (içki ortamı olduğu için 18 yaş sınırı) eveti sonra da böyle buyurun yazısını tıklıyorsunuz. Artık gerisi size ait. İsterseniz ilk önce gramafonu tıklayın 1- hüsnü fasıl 2- fidayda 3- kumsalda parçalarını dinleyebilirsiniz. o arada rakı şişesini tıklayarak içecekler hakkında bilgi edinebilir, yiyeceğiniz mezelerden hangisini seçerseniz tarifinide alabilirsiniz. Penceredeki manzarayı, duvardaki belgeyi, tv’yi ve asılan örümceği de tıklamayı unutmayın ki içim rahat olsun. Sizler de bizlerle olmuş kadar olacaksınız .Hemde zahmetsiz…

HAFİFTEN İÇMEYE GİDİYORUZ-2

| 12 September 2007 10:27

Sevgili Hafif Apartmanı sakinleri,
Daha önceki “hafiften içmeye gitme” organizasyonumuzu bilenler bilir. Çok eğlenmiş, çok hoş paylaşımlar yaşamıştık.
Efendim, genel istek üzerine (vallahi atmıyorum! Birçoğunuz bana özelden mesaj attı, çilek bir organizasyon daha yapsan, diye)…Evet, ne diyordum?…Genel istek üzerine yine bir fasıl gecesi düzenlemeye karar verdik.
19 Ekim 2007 Cuma akşamı toplanıyoruz yine Nevizade taraflarında. Mekan henüz ayarlanmadı. katılıma göre konuşulacak adamlarla. Bol katılım bekliyorum bu sefer. Geçen seferki gibi geliyorum deyip de gelmeyeni yolmaya kararlıyım:)
katılmak isteyenler bir zahmet buraya yorum düşüversinler.
biz de sayıya göre yer ayarlayalım.
bekliyoruz.

HAFİFTEN İÇMEYE GİDİYORUZ:)

| 29 April 2007 09:22

Mayıs’ın ilk haftası Cumartesi akşamı Nevizade’ye gidelim diye bir fikir atıyorum ortaya!
Gidelim, kuralım rakı sofrasını, fasıl ince ince bir yandan, bahar akşamı İstanbul sefası…Ne dersiniz?
kimse gelmese de ben o akşam oradayım kesinlikle.
gelmek isteyenler bi zahmet yazıverin.
hadi hadi, o kadar düşünecek bişey yok canıııımmm…alt tarafı içmeye eğlenmeye gidiyoruz.
“seni ben ellerin olsun diye mi sevdim?”
“duydum ki unutmuşsun gözlerimin rengini…”
“sen kimseyi sevemezsin, sevmeyeceksin..”
“sevmekten kim usanır, tadına doyum olmaz…”
“Dönülmez akşamın ufkundayız, vakit çok geç…”
“bir bahar akşamı rastladım size…”

eee hadi ama, bu kadar şarkı dizdik, hala mı düşünüyorsun???