bildirgec.org

fan hakkında tüm yazılar

sony vaio fan problemi

chirkinordek | 21 Haziran 2011 09:40

Merhaba arkadaşlar,

sony vaio vpc f13 seri sahibiyim. uzun zamandır oyun oynamama rağmen , son günlerde bir heves cod4 oynamaya başladım. fakat, ne zaman xfire’ı yada cod4’ü açsam, bilgisayar yavaş yavaş ısınıyor ve bir zaman sonra fan soğutabilmek için, aşırı derecede yüksek seste çalışıyor.

bu seride bu tür sorunlardan bahseden olmuştu forumlarda. fakat, ne yetkili bir servisten (sony) cevap alabildik ne de çözüm bulabildik.

bu konuda yardımcı olabilen herkese şimdiden çok teşekkürler.

KABLO KARMAŞASINA SON!

Beacool | 29 Ocak 2011 13:20

KABLO KARMAŞASINA SON!

Kfa2 Geforce Gtx 460
Kfa2 Geforce Gtx 460

Bilgisayar ile içli dışlı olan herkesin en büyük sorunlarından biri kuşkusuz kablo karmaşasıdır. Her ne kadar piyasada kablo gizleyici, kablo sarıcı gibi çözümler olsa da hiçbiri kablonun olmadığı bir ortamın rahatlarını bu güne kadar yaratamadı.

Fan sesi problemi ve performans…

obsrch | 03 Kasım 2010 13:34

Masaüstü bilgisayarların ortak sorunu fan sesidir.Bilgisayar ilk alındığında sessiz sakin çalışırken,1 sene sonra farkedilir şekilde sesi artar.Bu ses artışıyla beraber bilgisayarın performansı da düşer.bazı insanlar buna katlanmayı seçer,bazı insanlar ise yüksek ücretler karsılığında bilgisayarlarına bakım yaptırırlar.bu yuksek sese ne katlanmak zorundasınız ne de bi ücret ödemek…
Genelde bilgisayarın içi açılır,fanlara elektrikli süpürge tutulur ve bilgisayar kapatılır.Ben de geçen gune kadar böyle temizliyordum fakat en önemli yeri temizlemeyi unutuyormuşum.İşlemci fanı!işlemci fanına ne kadar süpürge tutsanız da eğer uzun suredir temizlemediyseniz,işlemci fanının altında toz tabakası birikiyor ve işlemcinin çok erken ısınmasına ve akabinde bilgisayarınızın performansının oldukça düşmesine sebep olur.
İşlemci fanını çıkarmak çok kolaydır ve biraz dikkatliyseniz bilgisayarınıza hiçbir zarar vermezsiniz..

işlemci fanı
işlemci fanı

Fanımızı temizlemek için
Fanımızda oklarla belirlenmiş yerlerde ya şekildeki gibi mandallar vardır ya da vidalar.Bunları çıkarıp fanımızın üst kısmını ayırıyoruz ardından altındaki mazgalları güzelce temizliyoruz..Ben bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayrımın sesinde önemli derecede azalma ve performansında artma gözlemledim.bilgisayarımızın diğer fanlarınına da üfleyerek veya elektrik süpürgesiyle temizledikten sonra bilgisayarımızın temizlenme işlemi bitiyor..
umarım işinize yarar…

Popo terine son!!!

Beacool | 21 Ağustos 2010 14:34

Popo terine son!!!

Gülmeyin! Arkanızda gözünüz yok...
Gülmeyin! Arkanızda gözünüz yok…

Yazın yavaş yavaş gülen yüzünü bize ters çevirdiği bu dönemde İzmir gibi sıcak (ve güzel) bir şehirde yaşayanların halen oturdukları yerde terlemeleri devam ediyor. Bilakis iş başında sürekli oturmak zorunda kalan kişilerin başına gelen bu sıkıntı günün ilerleyen saatlerinde pestile dönmüş bir arka tampon daha da ile çekilmez oluyor…

Çalışma şekli...
Çalışma şekli…

Bulunan ortamda klima filan çalışsa dahi sürekli üzerinde oturduğunuz bölgeye çok bir etkisi olmamasının yanında birçok işyeri uzun süreli klima serinliğine bile izin vermemekte. Bu noktada size tanıtacağım ürünümüz belki sizi tamamen serinletemiyor ama en azından hassas bölgelerinizin elma yanaklarının yapısına ters bir şekilde üfleyerek serinletip rahatlık sağlıyor.

FANLARINDAN FİLM YORUMLARI / SEVGİNİN EĞLENCELİ DİLİ

sahaf1976 | 10 Ağustos 2010 15:05

Sinema endüstrisinin geldiği noktayı tekrarlamanın bir anlamı yok. Sadece bu en yeni sanat dalının genç yaşına rağmen kendisinden önceki pek çok sanat türüne açık ara fark attığı da bir gerçek. Tabii bunda kolay tüketilir oluşu ve getirdiği kar marjının çok büyük payı var. En az bu ikisi kadar önemli bir özelliği de çok güçlü bir kitle iletişim silahı oluşu.

Günümüzde artık işgal edilecek bir ülkeye ABD ordusundan önce Hollywood’un girdiğini en apolitik gençlerimiz bile zikretmeye başladılar.

Etki gücü giderek artan sinema bir yandan 3D – 4D ve hatta interaktif filmlere, sanal gerçekliğin fırsatlarına doğru yelken açmışken izleyiciler de gelişen teknoloji sayesinde kendilerine bambaşka kulvarlar açmaya başladılar.

Serinlemek mi? Artık sorun değil!!!

Beacool | 26 Temmuz 2010 17:02

Böyle giderse yakında resimdeki gibi olmamız olası...
Böyle giderse yakında resimdeki gibi olmamız olası…

Sıcaklar geldi geliyor derken derecelerin tavan yaptığı günleri yaşıyoruz. Gerekli önlemleri almadan evden çıkmanın ciddi sağlık sorunlarına gebe olmasının yanında ev içi önlemlerinizin yeterli düzeyde olmaması veya yanlış önlemler hem ekonomik hem de sağlık açısından uygulayıcılara pekte iyi olmayan geri dönüşlerde bulunabilmekteler…

Segula GmbH Double Circulator
Segula GmbH Double Circulator

Daha önceki bir yazımda size kışın ısınmanın alternafif yönelerinden bahsetmiştim. Şimdi ise yaz aylarında klima sevmeyen ya da kullanacak durumda olamayanlar için daha ekonomik bir şekilde serinlemeyi sağlayabileceğine inandığım bir üründen bahsetmek istiyorum.

Isınmak mı? Artık sorun değil!

Beacool | 27 Ocak 2010 15:57

Isınmak mı? Artık sorun değil!

Kış günlerinin en şiddetli yaşandığı şu günlerde en büyük problemlerin başında sanırım ısınma ve maliyet sorunları gelmekte. Artan elektrik, doğalgaz ve yakıt fiyatları birçok insanın ısınamama sorunuyla baş etmeye başlamasına yol açıyor.

Neyse ki yeni teknolojilerle eskiden sorun olan şeyler daha az sorun olmaya başladı. Son zamanlarda Vortex teknonojisiyle üretilmiş bir sürü ürün görmekteyiz. Bu kervana Vortex Whole Room Space Heater da eklendi ki bana soracak olursanız aralarında en alınabilir ve birey için yararlı olanı da bu.

Pervanesiz Fan

dkare | 14 Ekim 2009 16:17

Dyson tarafından geliştirilen ve Dyson Air Multiplier adıyla piyasaya giren fan oldukça ilginç. İlginçliğini ise pervanesinin olmamasından alıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse pervanesi mevcut, yalnız silindir gövdeye saklanmış. Uzun bir uğraş sonunda elde edilen bu fan hava akımını 15 kat yükselterek üflüyor. Sağa, sola, öne ve arkaya doğru hareket kabiliyetine sahip. Pervanesiz oluşu yaralanmalara karşı ciddi avantaj sağlıyor. Özellikle meraklı çocuklar için biçilmiş kaftan ama çalışırken oldukça yüksek ses çıkarıyor. Ayrıca piyasaya 300 dolar gibi bir rakamla sürülmesi fanın sesinin üstüne tuzu biberi oluyor.

Klavyenize sıcak bir dokunuş: Tavşanlı Usb Eldiven

geceyazankedi | 20 Eylül 2009 21:09

Usb teknolojisi sizi yazın yalnız bırakmadı; fanların her türlü kullanımıyla serinleten cihazlar kışın da yanınızda. İşte bu da onlardan birisi: Klavye tuşlarına sıcak bir dokunuş için tasarlanmış tavşan biçiminde ısıtıcılı eldivenler.

Usb bağlantısı ile 43 dereceye kadar ellerinizi ısıtabileceğiniz bu eldivenleri kullanmak için bağlantı da şart değil; yünlü yapısı sayesinde sıcaklığı koruyabiliyor. En azından yılbaşı hediyelerinde ilk sıralara girmesi muhtemel bir ürün gibi gözüküyor.

Airplane USB Hub

goddrawme | 03 Ağustos 2009 10:29

Yaz günleri için birebir ürün. Hem 4 adet USB girişibulunuyor hem de güçlü pervanesiyle serinletiyor. Uçağın kuyruk tarafında bulunan mavi LED aydınlatma ile de hoş bir görünüm sağlıyor. Çok mühim bir şey gibi bilgisayara takarken 5 saniye boyunca uçak sesi çıkartıyor.