bildirgec.org

extacy hakkında tüm yazılar

İlaçlı Google – Eğlencelik Arama Motoru

electro | 19 February 2008 21:54

ilaçlı google
ilaçlı google

Küçük Google‘dan esinlenilerek yapılan bir eğlenceli googletürevi ile daha karşı karşıyayız. İlaçlı Google eğlencelik olarak kendine eski gazoz hap ustalarından, extacy nin olmadığı zamanlarda en iyi kafayı güzel yapma yöntemini seçen üstad Nuri Alço‘yu seçmiş. Yazılar ve linkler ayrıca arama sonuçlarındaki anlatımlar hepsi hap, ilaç, alkol ve karışımı üzerine kurulmuş durumda. Bence bi bakılmalı.buradan, Sanırım yeni bir ferrari alıcam tarzı bi zincir oluşuyor.

KAFAM İYİ AĞABEY!

EUQON | 15 August 2007 16:08

Chinese Opium Smokers
Chinese Opium Smokers

Sümerlerin “zevk”, “tazelenme” anlamına gelen“HUL”kelimesiyle ifade ettikleri ideogramları, ilk defa afyonun kullanımından bahsetiğinde M.Ö 5000 yılı imiş. Bundan 1500 yıl sonra bir mısır papirüsü, alkolün icat edildiğini yazmış. Tahmin ediliyor ki, alkolden 500 yıl sonra çinliler çay içmeye başlamış. M.Ö. 2500 yılında Dwellers Gölü etrafında yaşayan İsviçreliler haşhaş çiçeği çiğnemeye başlamışlar. En eski mısır yasaklarından biri olarak kabul edilir; bir rahip öğrencisine “Ben, senin efendin, sana tavernalara gitmeyi yasaklıyorum. İblisler kadar aşağılık olmaya başladın!” diye yazdığında, tarih M.Ö 2000 imiş. M.Ö. 350 yılından kalma bir özdeyiş, “Ölmek üzere olanlara güçlü bir içki verin, Huzursuz olanlara da şarap; bırakın içip hallerini unutsunlar, ve acılarını bir daha asla hatırlamasınlar” diye öğütlemiş. Theophrastus, haşhaş suyu hakkında tartışmasız ilk referans olarak kabul edilen kayıtları M.Ö 300 yılında tutmuş. “Sürüler için çimenleri, ve insanlar yetiştirsinler diye bitkileri getirdin ki topraktan yiyecek sağlayabilsinler, ve kalplerini rahatlatmak için şarap yapabilsinler”diye yazmılmış Zeburda, M.Ö 250 yılında. Bu sıralarda Konstantinapol Piskoposu Aziz John Chrysostom (M.Ö. 345-407) şöyle serzeniyormuş halkına: “Ağlayanları duyuyorum; ‘ Artık şarap yok mu?! Ahmaklık bu! Delilik! Bu istismara yol açan şarap mı ki?! Sorarsanız ‘hayır’ derim. ‘Jurnalciler var diye ışık yakmayacak mıyız, ya da zina var diye kadınlar olmasın mı?!” Gene M.Ö 450 yılında, Babil Kutsal Kitabında “Şarap tüm ilaçların başındadır. Şarap olmazsa başka uyuşturuculara gerek duyulur” yazmış. 1. yy ın başında Çin ve Uzak Doğunun birçok yerinde afyonun kullanıldığı biliniyormuş. İstanbul’un fethinden 40 yıl sonra Amerika Kıtası’nı keşiften dönen Christof Kolomb, tütünü Avrupaya tanıtmış. “Bir parça domuz eti alın, bir yahudinin yatağında 9 gün bekletin. Sonra toz haline getirip bunu sarhoşa içkisiyle karıştırıp içirin. Bir yahudinin domuzdan köşe bucak kaçtığı gibi alkolden kaçacaktır.”1500 yılında bir ingiliz tıp tarihçisi olan J. D. Rolleston sarhoşluğa karşı bu tedaviyi önermiş. 1525 de Paracelsus, afyon ruhunu farmakoloji literatürüne kazandırmış, adına da Laudanum demiş.

extacy alan birinin hayata bakış açısı.

ozguradam | 26 December 2006 15:40

Her geçen gün uyuşturucu kullanımı artış eğilimi içinde.
İnsanlar nasıl bir acı çekiyorsa artık bu acıyı dindirebilmek için her türlü yola baş vuruyor.

Aklınıza gelmeyecek ilaçlar bir uyuşturucu haline getirilebiliyor.

Toplumsal baskılar ve ekonomik sorunların getirisi olan uyuşturucu madde kullanımı yeni yetişen genç nesilin etik anlayışınıda farklılaştırıyor yada değersizleşmesine neden oluyor.

Grup seks,biseksüel ilişkiler toplumda sapkın olarak nitelendirilebilecek bir sürü bir sürü şey daha.

Gençliğin uyuşma arzusu taşımasının sebebi yaşadığımız kötü koşullardır tabiki.