bildirgec.org

email hakkında tüm yazılar

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

10 site keşfedelim

silver530 | 31 January 2011 18:24

1 – anonymouse: iz bırakmadan sörf yapmak isteyenlere

web’de gezinirken bilgilerini gizli tutmak isteyenlere 1997 yılından bu yana ücretsiz hizmet veren anonymouse ingilizce ve almanca arayüzlerini destekliyor.

anonymouse
anonymouse

2- acapela speech: telaffuzunuzun doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

bilindiği gibi ingilizce kelimeler yazıldığı gibi telaffuz edilmiyor. eğer bir ingilizce kelime doğru telaffuz edilmezse anlaşılamıyabiliyor. ingilizce kelimelerin nasıl telaffuz edilidiğini sesli olarak dinleyebilirsiniz. program bu konuda doğru sonuçlar üretmede çok başarılı.

acapela
acapela

E-mail bizleri laboratuar farelerine dönüştürdü.

desmondhume | 08 December 2010 17:26

Uzmanların iddialarına göre email ofis çalışanlarını “sosyal etkileşim” için yalvaran laboratuar farelerine dönüştürdü.

Harvard Business Review’in eski editörlerinden Nicholas Carr’a göre, özellikle bilgisayar ve akıllı telefonlardan sürekli artan miktarlarda akan bilgi insan beyninde “darboğaza” neden olmuş ve düşünce gücü ile iş yapma yeteneğini kısmış durumda.

Carr, The Shallows: What The Internet Is Doing To Our Brains isimli kitabında bu bilgi kirliliğinin verimli düşünce gücüne zarar verdiği ve email’in insan beynindeki yeni bilgiyi araştırma güdüsünü “fazla mesaiye” tabi tutarak insanları adeta gelen kutularına bağımlı hale getirdiğinden bahsetmiş.

imap idle ile push mailler emrinizde

afelaho | 12 October 2010 12:19

anlık mesajlaşmadan sonra anlık e-posta hizmetleri de (push mail) hızla hayatımıza girmeye başladı.

imap idle
imap idle

imap4 kullanıcıları idle özelliği sayesinde e-posta kutularındaki güncellemeleri herhangi bir tuşa dokunmadan anında alabiliyorlar. bu protokolu destekleyen sunucular kullanıcılarına eşsiz bir e-posta deneyimi sunuyor.

popüler e-posta sunucusu gmail servisini imap4 idle destekleyen bir yazılım ile kullandığınızda e-posta kutunuza düşen yeni iletiler 10sn den daha kısa bir sürede size bildiriliyor.

gmail’de gönderdiğiniz e-postayı iptal etme

silver530 | 06 September 2010 13:21

gmail
gmail

gmail‘de gönderdiğiniz e-posta yı anında iptal edebilirsiniz. diyelimki yanlışlıkla birisine e-posta yolladınız ve eyvah dediniz ama üzülmeyin “geri al” özelliğini aktifleştirince gönderimden sonra üstte “geri al” linki çıkacak ve bu linke tıklayarak iptal edebileceksiniz.

gmail‘in bu özelliğini aktifleştirmek için “ayarlar” menüsünden “labs” ayar menüsüne tılıyoruz ve buradan “geri al” ayarını aktif konuma getiriyoruz. hepsi bu kadar.

daha iyi html emailler için 13 ipucu

acemimuhendis | 03 September 2010 17:20

html emailler tasarlamak ve göndermek bazen biraz kalitesiz olabilir. email programlarındaki html çıktıları hala web tarayıcılarına göre çok kısıtlı. yani sizin tasarımınız bir web tarayıcısında çok güzel görünebiliyor ama bir email programında açıldığı zaman o kadar da güzel bir görüntüsü olmayabiliyor. böyle olunca da göndereceğiniz html emailleri email programlarında düzgün gözükecek şekilde ayarlamanız gerekiyor. aşağıda bu işi yapmak için işinize yarayacak birkaç ipucu bulunuyor.

1. satıriçi css’ler kullanın

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.