bildirgec.org

elizabeth banks hakkında tüm yazılar

Açlık Oyunları; The Hunger Games (2012)

elizabethtaylor | 04 December 2011 12:35

Ülkemizde de en çok okunan kitaplar listesinde yer alan bir yazar olan Suzanne Collins’in romanından uyarlanan sinema filmi “The Hunger Games“, “Pleasantville”nin yönetmenliğini de yapmış olan yönetmen Gary Ross tarafından çekildi. Senaryosu yine Ross tarafından yazılan filmde 90’lı yıldız Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Wes Bentley, Emmy adaylığı bulunan Amerikan aktris Elizabeth Banks, aktör Woody Harrelson, Stanley Tucci, usta aktör Donald Sutherland, Willow Shields, Isabelle Fuhrman, Alexander Ludwig ve Toby Jones gibi isimler rol alıyor.

The 40 Year Old Virgin (2005)

queennothing | 13 April 2011 11:00

1967 senesinde dünyaya gelen Amerikan yönetmen Judd Apatow‘un yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “The 40 Year Old Virgin“, 2003 senesinde vizyona girdi. Senaryosu yine Apatow tarafından yazılan yapım, Amerika’da gerçekleşen altı festivalde çeşitli ödüllere layık bulundu. 26 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle çekilen yapım, dilimize ’40 Yıllık Bekar’ olarak çevrildi. Amerikan aktör/ komedyen Steve Carell, Paul Rudd, Catherine Keener, Seth Rogen, Elizabeth Banks ve Romany Malco rol alıyor.

Andy Stitzer, 40 yaşında bir adamdır. 40 yaşında ve bekar olan her erkeğin sahip olmak isteyeceği maddi varlıklara sahip olan Andy’nin hayatı, ergenlik döneminde halletmesi gereken bir durumla derttedir; Andy henüz hiçbir kadınla ilişkiye girmemiştir ve bu sorun en yakın zamanda çözülmelidir.

Russell Crowe’la aksiyona devam:The Next Three Days (2010)

dnz81 | 16 January 2011 16:15

The Next Three Days (2010),film afişi
The Next Three Days (2010),film afişi

(2007) In the Valley of Elah (hikaye ve senaryo yazarı,yönetmen),(2006) Letters from Iwo Jima(senaristi),(2006) Casino Royale (senaristi),(2006) Flags of Our Fathers (senaristi),(2006) The Last Kiss (senaristi),(2004) Million Dollar Baby (senaristi) ve (2004) Crash (hikaye ve senaryo yazarı,yönetmen) olan Paul Haggis‘in suç,polisiye ve aksiyon dolu yeni filmi The Next Three Daysyakında Türkiye’de de gösterime girecek!

Swept Away

queennothing | 25 February 2009 10:05

1926 doğumlu İtalyan yönetmen Lina Wertmüller‘in 1974 yılında yazıp yönettiği “Travolti Da Un Insolito Destino Nell’Azzurro Mare D’Agosto” adlı filmde Giancarlo Giannini ve İtalyan aktris Mariangela Melato başrolde yer alıyordu.

2002 yılında yönetmen Guy Ritchie, filmi kendi kameralarıyla ve farklı oyuncularla tekrar çekmek istedi ve ortaya Madonna ile Adriano Giannini‘nin (filmin ’74 yılındaki versiyonunda yine aynı rolde yer alan Giancarlo Giannini’nin oğlu) başrollerini paylaştığı “Swept Away” çıktı.

Oldukça varlıklı olan Tony, eşi Amber‘i mutlu etmek için Yunanistan’dan başlayan uzun bir tekne gezisi düzenler. Fakat Amber, başta Tony olmak üzere, kendisi için yapılan hiçbir şeyden memnun olmayan, şımarık ve parasına güvenen bir kadındır. Kendilerine eşlik eden arkadaşları da dahil, tekne çalışanlarını kaprisleriyle bıktıran Amber, teknedeki balıkçı Giuseppe‘ye özellikle takmıştır. Giuseppe‘nin tuttuğu balıklardan, giydiği tişörte kadar karışan Amber, O’na kendince isimler takarak dalga geçmektedir.

The Uninvited – davetsiz

nazokiraze | 15 January 2009 10:18

İlkbaharda gösterime girecek filmlerden biri The Uninvited. Gerilim, korku, dram türünü bir arada izlemek isteyenler için uygun diye düşünüyorum. Biri pskiyatrik tedavi görmüş iki kız kardeş, hayaletlerle dolu bir ev ve garip bir kadın olan Rachael (babalarının nişanlısı) ekseninde dönen filmin başrollerinde Elizabeth Banks, Danny Bristol ve Emily Browning yer alıyor.
Filmin müzikleri Christopher Young tarafından yapılmış.
Film bir Kore filminin yeniden uyarlanması.