bildirgec.org

elektronik hakkında tüm yazılar

Sadece Güneşi Engelleyen Güneş Gözlüğü!

Kreston | 29 November 2010 11:28

Elektronik devresi sayesinde sadece güneşi engelleyen sistem
Elektronik devresi sayesinde sadece güneşi engelleyen sistem

Güneş gözlükleri, bugüne kadar üretilmiş en “cool” icatlardan biri. Şimdi bu icat bir adım daha ileriye giderek daha “cool” bir hale gelmiş.

İndirimler ve kampanylar burada

misterial | 15 October 2010 11:40

Bilindiği gibi vaktimizin çoğunu bilgisayarımızın başında,internetteki yenilikleri,haberleri takip ederek geçiriyoruz.Ben de bu takiplerim sırasında,sizlerinde çok faydalanacağını düşündüğüm bir internet sitesiyle karşılaştım. Hem hediye kazandıran, hem indirim haberlerini sunan hem de markaların kampanyalarından bahseden çok faydalı bir site burası.
….”fırsatvitrini” adını taşıyan bu site alışveriş dünyasının bir çok indirim ve kampayalarından sizleri haberdar ediyor. Haftasonu indirimleri,markaların tanıtım yarışmaları,güncel kampanyalar gibi bir sürü bildiri ayağınıza geliyor. alışveriş-gıda, bilgisayar-elektronik, giyim-ayakkabı ve turizm-seyahat gibi farklı branşlardan istediğinize tıklayıp,bilgi alabiliyor ve o branşla ilgili tüm indirimlerden haberdar olabiliyorsunuz. Televizyon reklamlarının yetişemediği tüm reklamlar bu sitede! mutlaka bir göz atın derim.

Elektronik deri sayesinde robotlar da artık hissedebilecek

sCoRPionTR | 15 September 2010 14:46

Robotlar git gide insanlara benziyorlar. Fakat henüz hislerin bir çoğuna sahip değiller. Görme, etrafındakileri algılama, duyma gibi yetenekleri gelişmiş olsa da halen dokunma ve tatma gibi becerileri pek gelişmiş değil. Fakat yeni üretilen bir elektronik deri sayesinde artık robotlar da hissedebilecek.

Güneş Enerjili Çevreci Sırt Çantası

codernemesis | 16 August 2010 09:41

Güneş Enerjili Sırt Çantası

Bir sırt çantasından çok daha fazlası. Üzerindeki panel sayesinde güneş enerjisini depolayarak cep telefonu, MP3 Player, CD Player, IPod gibi cihazları şarj edebilen çevreci sırt çantası…

Güneş Enerjili Sırt Çantası
Güneş Enerjili Sırt Çantası

Taşınabilir aletlerin en büyük sorunu şarj olayıdır Şarj biteceği zaman ipodunuz,telefonunuz,laptopunuz şarjım bitiyor diye sinyal vermeye başlar.Bu durum teknoloji severlerin en nefret ettiği durumdur.sırt çantasının üzerinde bulunan solar celler yardımıyla güneş ışığını enerjiye çevirerek depoluyor.

 solar celler
solar celler

Elektronik musluk

Spx | 24 July 2010 15:25

Daniel Dobrogorsky isimli tasarımcı tarafından tasarlanan bu ürün, banyo ve mutfak gibi alanlarda, suyu kullanırken yaşadığımız sıcaklık ayarlama problemini çözecek gibi gözüküyor. “Koolhaus” adını verdiği bu üründe günümüzde kullanılanlardan farklı olarak üzerine entegre edilmiş elektronik sıcaklık göstergesi bulunmakta. Ayrıca kullanım alanına göre önceden tanımlanmış seçenekler hazır olarak gelmekte. Konsept olan bu ürün hakkında henüz bir fiyat öngörülmemiş.

Koolhaus
Koolhaus

HAVALI GİYSİYLE MOTORLAR DAHA GÜVENLİ!!!

Beacool | 01 May 2010 10:50

Resimdeki siz olursanız, büyük ihtimalle o sizin son fotoğrafınızdır...
Resimdeki siz olursanız, büyük ihtimalle o sizin son fotoğrafınızdır…

Konsept haberlerini sevmem. Bir çoğu gerçeğe dönüştürülemeyecek genelde sansasyon amaçlı balon haberlerdir. Buna bağlı olarak ne yazık ki ayrım yapmayan (yapamayan) bazı yazarlarımız da dizayn haberlerini bile prototipi üretilebilecek konseptler diye duyurabilmekteler. Sonuç teknoloji sitemizde magazindeki asparagas benzeri haberlerin dolması oluyor. (bkz eleştirisel yazı sonu notu)

Alpinestars Logo
Alpinestars Logo

Ama bazı konsept dizaynlar teknoloji ve mantık kurallarına uygun bir şekilde yaratılarak prototipinin üretilmesine olanak verecek şekle bürünebiliyorlar. Bunlardan biride önceden duyurduğum özel yapıdalı kask haberimdi. Şimdi ise yine aynı yıllarda konseptinin duyurulduğu ve prototipinden önce ülkemizde dahi işe yaramaz versiyonlarının satıldığı (önce çıkarayım parayı ben kapayım mantığı) hava yastıklı koruma giysisi var.

Tech Air Race Motorsiklet Giysisi
Tech Air Race Motorsiklet Giysisi

Alpinestars gibi bir motor devinin destekleriyle üretilen bu prototip Tech Air Race motorcycle suit olarak adlandırılmış. Kendisi daha önce satışa çıkmış işe yaramaz model gibi motora bir iple değil (ip kopmazda sürüklenirseniz giysi bir işe yaramıyordu ya da bağı ayırmayı unutup motordan indiğinizde hava yastığının patlaması ile mahallenin maskarası oluyordunuz) aksine tamamen bağımsız, elektronik bir şekilde (şu yazımda değindiğim giyim ve teknoloji birlikteliğini hatırlatırım) sürekli mikroçiplerin kontrolünde olan bir giysi.

Evcil Hayvanınız için Elektronik Künye

Lorilleux | 24 April 2010 16:12

Flexi PC Pet ID Tag
Flexi PC Pet ID Tag

Pet Vision camera‘dan sonra yine evcil hayvanlar için yazmaya devam ediyorum. Günümüzde her alanda teknoloji, etkinliğini artırmaya başladı. Her alanda teknolojik çözümler eski mekanik çözümlerin yerini alıyor. Bu değişimlerden biri de evcil hayvanlardaki künyelerde yaşandı. Flexi PC Pet ID Tag ile küçük dostunuzun bilgileri artık elektronik ortamda korunacak. Evcil hayvanınız kaybolduğunda onu bulan kişinin tek yapması gereken, Flexi PC Pet ID Tag’i bilgisayarına takıp sizin iletişim bilgilerinize ulaşarak sizle iletişime geçmek.

kobo ereader

schizophrenia13 | 26 March 2010 14:53

kobo ereader
kobo ereader

sayısal kitap mağazası kobo’nun sayısal kitap okuyucusu ereader, 150$ fiyatla satılacak. 200gr ağırlığındaki ereader, diğer cihazlarla usb ve bluetooth yoluyla iletişim kuruyor. tam dolu pille 8000 sayfa çevirebiliyor ya da 2 hafta kullanılabiliyor.

kobo ereader
kobo ereader

bazı özellikleri:

  • 6 inç boyutlu ekran
  • elektronik mürekkep
  • 1gb dahili hafıza
  • sd kart yuvası
  • ePub, PDF, Adobe DRM
  • usb, bluetooth
  • 120mm x 184mm x 10mm
  • 200gr