bildirgec.org

elektrikli bisiklet hakkında tüm yazılar

Elektrikli bisikletinize tüm zeminlerde binin

sCoRPionTR | 30 May 2011 13:45

Bisiklet, kimileri için bir spor aracı, kimileri için ise bir ulaşım aracı. Fakat herkes için ortak sorun bisikletlerin değişik zemin koşullarında gidemiyor olması.
Şehir içinde binmek için aldığınız bir bisiklete, arazi koşullarında binmek oldukça zorlayıcı. Mühendisler bu sorunu görmüş olacaklar ki tüm zemin türlerinde gidebilen All Terrain Electric Bicycle ‘ı icat etmişler. Üstelik bu bisiklet adından da anlaşılabileceği gibi elektrikli.

Solowheel: Bir tekerlekten çok daha fazlası…

GonuR | 17 February 2011 16:08

Hep hayal ederdim bir yere giderken, basit ve kullanışlı bir şey icat edilse, onun sayesinde daha çabuk ve daha eğlenceli gidebiliriz. Yani kısa mesafeler katederken araba kullanmaktan ziyade benim düşündüğüm çok daha mantıklı olurdu. Bu ürünü görünce hayalimin bir nevi gerçekleşmiş olduğunu anladım.

Conway’den elektrikli dağ bisikleti

sCoRPionTR | 13 September 2010 10:00

Bu yılki Eurobike fuarından elektrikli bisiklet tanıtımları arka arkaya geliyor. Bu firmalardan biri de Alman firma Conway. Conway Eurobike’da elektrikli dağ bisikletini tanıttı.

Bosch ve Cannondale’dan elektrikli bisiklet

sCoRPionTR | 12 September 2010 16:14

Elektrikli arabaların hızla yaygınlaştığı bu günlerde bir yandan da elektrikli bisikletler yaygınlaşıyor. Bosch ve bisiklet üreticisi Cannondale’da bu duruma ayak uyduranlardan.

Hem bisiklet hem pazar arabası

sCoRPionTR | 11 September 2010 14:02

Teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde birçok ürün birden fazla işi yapabiliyor artık. Ama böylesini daha önce görmediniz. Tasarımcısı Natacha Lesty tarafından Bag or Bike olarak adlandırılan ürün normalde bir elektrikli bisiklet. Fakat istediğinizde bir pazar arabasına dönüşüebiliyor.

İki çeyreklik bisiklet

mturkmen | 07 July 2010 12:00

İki çeyreklik gerektiğinde katlanabilen bir elektrikli bisiklet. Gücünü bisikletin arkasındaki siyah kasadaki lityum bataryadan alıyor. Elektrik özelliği yokuş yukarı tırmanırken devreye giriyor ve yokuş aşağı inerken kendini şarj ediyor. Ayrıca bataryayı sökerek evde de şarj edebiliyorsunuz. Yazlığa tatile giderken veya asansörle eve çıkarmanız gerektiğinde yarıya katlanabiliyor ya da arabanın bagajına veya çatı arasına konulabileceği zaman dörde katlanabiliyor.
Genelde normal katlanan bisikletleri katlayacağınız zaman oturak gibi parçalarını ayrı katlamanız gerekiyor. Fakat iki çeyreklikte bu parçalar aynı anda katlanabiliyor.
Kaynak 1, 2, 3,

Gelişmiş Karbon Fiber Elektrikli Bisiklet

axanc | 14 March 2010 14:12

Size biraz süre tanıyorum, zira bu tür bir başlığı anlamak zaman alıyor. Öyle bir bisiklet düşünün ki, çok gelişmiş bir teknolojinin ürünü. Ayrıca karbon fiber’den yapılmış. Diğer yandan da elektrikli. İşte HMK 561 böyle bir bisiklet.

Bilindiği gibi karbon fiber son derece iyi bir iletken, bu sayede tasarımcılar herhangi bir kablo kullanmak zorunda kalmamışlar. Bütün elektrik iletimini, özel tasarlanmış gövde üzerinden gerçekleştiriyorlar.

Elmoto : Temiz, Sessiz, Ucuz ve Hızlı

zabun | 06 June 2009 02:29

İki Alman mühendisin yönetiminde geliştirilen dağ bisikleti ile motorsiklet karışımı Elmoto isimli bu araç, 2KW’lık bir elektrik motoruyla (55Nm) çalışıyor. Motoru neredeyse sıradan bir bisiklet kadar sessiz çalışan araç, tam şarjla 70km (tam şarj maliyeti 1$’ın altında) erime ulaşabiliyor. Çerçevesi alüminyumdan yapılan Elmoto, sadece 45kg ağırlığında ve saatte 45km hız yapabiliyor. CO2 salınımı olmayan aracın kullanımı için, sürücü ehliyetine sahip olmak gerekmiyor (şimdilik sadece Almanya’da). Elmoto’nun piyasaya 5700$ fiyatla çıkması bekleniyor. Elmoto şehir içinde temiz, sessiz, ucuz ve hızlı bir ulaşım için tercih edilebilir.

[crunchgear] [video]

en hafif elektrikli bisiklet “GoCycle”

noname1 | 08 May 2009 15:07

Gocycle, 16,2 kg ağırlığı ile dünyanın en hafif üretim elektrikli bisikleti. Sarj etmek için önce 20 millik bir hareket gerektiren bisikletin son hızı 15mhp ve 3,5 saat sarj edilebiliyor. Ayrıca süspansiyon sistemi, zincir ve üç vites bulunan bisikletin hafifliğinin yanında en önemli özelliği £1,158 lık fiyatı. Almak için değil bakmak için yapılmış gibi. Merak edenler için elektrikli bisiklet çalışma sistemi burada

sanyo eneloop bike

schizophrenia13 | 02 December 2008 15:43

sanyo eneloop bike
sanyo eneloop bike

sanyo’nun uzun süredir piyasada var olan enerji markası eneloop’un japonya gibi bisikletin oldukça yoğun kullanıldığı bir ülkede bisiklet sektörüne el atmaması beklenemezdi: eneloop bike.
şubat 2009 yılında 1400$ fiyatla satışa sunulacak bisiklet 3.5 saatte tam dolu hale gelebiliyor, 22.8kg ağırlığı ise şehir bisikletlerinin ortalama 9-12kg arasında olduğu düşünüldüğünde elektrik sisteminin kattığı ek yük görülebiliyor. otomatik seçenekte 100km yardımcı olan pili ise 25.2V 5.7Ah gücünde. power-up seçeneğinde ise sürücüne 1:2 oranında yardımcı oluyor.