bildirgec.org

el yazısı hakkında tüm yazılar

EL YAZISI

ozimer | 22 February 2011 16:21

İlköğretime başlayan çocuğunuza el yazısı konusunda yardım etmekmi istiyorsunuz
Ama üzerinden yıllar geçti nasıl yaparım diye düşünmeyin hem çocuğunuz kolayca öğrensin hemde eğlensin

yazı sanatı için 30 güzel font

ismlyldz | 08 October 2010 14:19

tasarımcılar için fontların ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. farklı ve hoş görünen site tasarımları oluştururken farklı fontlara ihtiyaç duyurur. bu yazıdaki fontlar zarif, web ve grafik çalışmaları için ideal görünüyorlar. her biri ücretsizdir, arşivlerimizdeki yerlerini almayı bekliyorlar..

henrymorganhand script font

blazing script font

40+ Ücretsiz El Yazısı Fontları

siriusbee | 11 March 2010 19:16

Bir süredir web sitelerimize istediğimiz yazı tiplerini @font-face ve sIFR gibi özellikler yardımı ile ekleyebiliyoruz bildiğiniz gibi. Dolayısıyla web sitelerinde font kullanımı öncekine oranla çok daha önemli oldu. Ve tasarımcılar font kullanımı ile de özgün çalışmalar ortaya çıkarmak için daha fazla gayret etmeye başladılar.

İşte bu noktada web tasarımcıların işine yarayacağı 40 adetten fazla el yazısı fontları devreye girerek özgün tasarımlar yapmak için yardımcı oluyor. Bu yazı tiplerini kullanarak tasarımlarınızda elle yazılmış gibi bir etki oluşturabilirsiniz.

Başlıyoruz…

Hand of Sean Font

Pappo’s Blues Band Font

Christopher Hand Font

Dali Font

El yazısı font ismi

spain | 24 July 2009 19:48

arkadaşlar orada burada linkler verliyor..siteler söleniyor ama hiçbirinde sitediğim gibi bi el yazısı bulamadım. elinde gerçekçi el yazısı fontu olan varmı?? varsa isimlerini paylaşabilirmi??

Müzik Aşkıyla Kör Olan Deha : Johann Sebastian Bach

nacak | 09 June 2009 10:29

21 Mart 1685‘ te Almanya’ nın Eisenach kasabasında doğar. Alman klasik müzik bestecisi ve orgcusudur. Barok tarzında eserler icra edip, bu tarzı zirveye taşır .Bach’ ın aile fertlerinin büyük çoğunluğu müzikle ilgilenir. Kimisi org çalar, kimisi koro şefliği, kimisi saray müzikçiliği yapar. Vitus Bach, oğlu Hans Bach (çalgıcı lakabıyla bilinirdi , ailenin asıl ceddi) ve Christoph Bach (Mozartın uslubunu hazırlayanlardandır) Bach ailesinin ünlü müzisyenlerinden. Bu ailenin tarihi Orta Almanya’ nın Thüringen eyaletine kadar uzanır. Halk Bach ailesinin müzisyenlerinden BACH’ LAR diye söz ederdi. Bach adeta müzik aşkıyla dünyaya gelip müzik aşkıyla dünyadan göç etmiştir.

doğduğu ev
J.S. Bach ile müzik tarihi en şatafatlı dönemlerini yaşar. Bach geçmiş zamanlardaki müzik anlayışı ile gelecek nesil müzik anlayışını birleştiren bir köprü gibidir. Kendisinden önce geçen müzisyenleri inceler , onların fromlarını daha da geliştirir ve kendisinden 3 nesil sonra başlayacak yeni bir oluşumun da fikir babası olur.

Başlarda kendi çabasıyla müzik çalışmasını sürdürür. 25 yaşından itibaren Lueneburg Michaelis Schule für Musik okulunda çalışmalarına devam eder. Bir müddet sonra buradan ayrılarak Hamburg’ a gider. Çeşitli orkestralarda çalışır. Org çalar. Anstadt kilisesinde org çaldığı dönemlerde kilise idarecileri ile bir takım sorunlar yaşar. Bach’ ın kilisede org çalmaya başlamasıyla koronun uslubu bir anda değişir. Kendine has değişik bir uslubu vardır Bach’ın. Kilise idarecileri bu durumdan hoşnut olmaz. Onlara göre Bach’ ın müziği, koro müziğinin arasına garip sesler sokan, ilahinin havasını değiştiren bir müziktir. Bu adamın kutsal müziğin havasını değiştirmesine tahammülleri yoktur kilisedekilerin.

10 tane bedava el yazısı fontu

Cnyt | 27 May 2009 18:24

El yazısı bu yıl web tasarımlarında kullanılan bir eğilim. Tasarımlarınızda kullanabileceğiniz 10 tane bedava el yazısı fontu aşağıda sıralanmıştır.

Christopher Hand [ indir ]

Dali [ indir ]

Daniel [ indir ]

Hand of Sean [ indir ]

el yazısı ile hazırlanmış logolar

lok | 16 March 2009 18:44

ben logo tasarlayamam, çünkü bende öyle katı cisimleri değiştirme yada yeniden yaratma yeteneği yok, üstelik resim çizme kabileyetimde çok düşük seviyelerde diyorsanız buyrun; Yazımızda ünlü şirketlerin el yazısı(handwritten) kullanarak tasarlanmış logolarına sizlerin ve logo tasarımcıların bir göz atmasını öneririm.Tüm logolar içinse buraya tıklayınız

Davidoff

Disney

Kellogg’s

Yazdıklarınızı Okuyamıyorsanız

Chat Noir 1 | 16 October 2008 15:57

Sizde derslerde sıkça not tutan öğrencilerden misiniz?Eminim bazen o kadar hızlı yazıyorsunuzdur ki sonradan kendi yazınızı bile okuyamıyorsunuzdur. Gelişen teknoloji burada da imdadınıza yetişiyor.Bu ürün el yazınızı gerçek zamanlı olarak dijital ortama kaydediyor ve yazdıklarınızı bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz.Böylece yazdıklarınız sonrasında okunabilir olarak bilgisayarınızda kayıt altına alınmış oluyor. Normalde 80-100 dolar arasında bir fiyata sahip olan bu ürün ekimin 18’ine kadar 60 dolara satın alınabiliyormuş. Umarım ülkemizde de satışa sunulur.

El yazısını kaydeden kalem!

kalsiyum sandoz | 27 September 2008 22:55

Zpen
Zpen

Dane Digital‘in geliştirdiği kalem ile herhangi bir yüzeye yazılan yazıları kaydedip bilgisayara aktarmak mümkün. 1GB USB hafızası olan kalemin mürekkebi bittiğinde sıradan mürekkeplerle doldurulabiliyor. Zpen bir kalem bir de alıcıdan oluşuyor, tek 1.2 V NiMH pille 70 saate kadar çalışıyor ve fiyatı 100$.