bildirgec.org

ege üniversitesi hakkında tüm yazılar

TÜRK SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ

emre2050 | 02 May 2011 21:03

Yabancı sosyal paylaşım sitelerinin üstünlüğü olan ülkemizde yavaş yavaş türk sosyal paylaşım siteleri de canlanmaya başladı. Çıkış yakalayan Türk sitelerine bir yenisi daha eklendi: Egesosyal.com. İsminden de anlaşıldığı gibi Ege Üniversitesi öğrencilerine yönelik bir site olan Egesosyal ileride herkese açılır mı bilinmez. Fakat büyümek için açılması gerekir.
Egesosyal: www.egesosyal.com

bisiklet bir ulaşım aracıdır!

aygen | 18 March 2009 17:14

Ege Üniversitesi Kampüs Kültür Merkezinde düzenlenen kitap günlerinin ilk üçünü kaçırmışım. 4.sünün düzenlendiğini duyunca bu sefer kaçırmaya niyetin yok, dedim ve etkinliklere katılmaya karar verdim. Ilk etkinlik Gizem Altın Nance ile söyleşiydi. Bilenler bilir Gizem işten çıkarıldığında bunu gezmek, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak için bir fırsat olarak görür ve “Bir Bilet Alır”. Gezmekle görmekle kalmaz yaşadıklarını anlatan Türkiye’nin ilk interrail gezi kitabını yazar. Ama hikayesi burada bitmez. Green card piyangosu çıkınca Amerika’ya gider. Ilk günler zorluk çekse de imdadına Pasifik yetişir. Sabahın erken saatlerinde Pasifik’in hiç de pasif olmayan dalgalarında sörf yaparken kendisine eşlik eden yunus ailesi ona evrenin bir parçası olduğunu, o anda Pasifikle, yunuslarla, denizdeki her bir damlayla bir olduğunu anlatır. Amerika deneyimlerinden oluşan “Dostum Pasifik” adlı ikinci kitabını yazar.

gizem altın nance kitapları
gizem altın nance kitapları

toksik bilgisayar artıkları güvenli ürünlere dönüştürülecek

Banned | 13 May 2008 15:45

bilgisayarlar yeni çevresel sorunları da beraberinde getiriyor
bilgisayarlar yeni çevresel sorunları da beraberinde getiriyor

bir gün bilgisayar parçaları arabanız için yakıt olabilir. romanya ve türkiye‘deki araştırmacılar ortak bir çalışma ile bilgisayarlar için çevreyle dost ve verimli bir geri dönüşüm metodu buldular. bu metoda göre bilgisayar devre kartları; yakıt, plastik, kullanışlı tüketim malzemeleri vs… gibi ürünlerin hammaddesi olabilecek.

II. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu

matasoy | 23 April 2008 10:15

Ege üniversitesi ev sahipliği ile Kuşadası PineBay Otelde 16-18 Nisan 2008 de gerçekleştirilen sempozyum başarı ile sonuçlandı. Dünyadan ve yurdumuzdan teşviki olduğu sempozyum katılımcıları fazlasıyla memnun etti.

İlki Çanakkale 18 Mart üniversitesinde gerçekleştirilen sempozyumun 3.’sü Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)’de gerçekleştirilecek. Tarih olarak Eylül 2009 hedeflendi. 2010’a ise Konya Selçuk Üniversitesi talip oldu.

Rahmetli, Böte’lerin babası, Prof. Dr. Cavit Alkan’ın da sıkca anıldığı sempozyumda son gün duygulu anlar da yaşandı.

gökyüzü meraklılarına yeni etkinlikler

tentena | 08 April 2008 16:17

Amatör veya profesyonel Astronomiyle ilgilenen herkes için katılınabilecek güzel etkinliklerden ikisi daha duyuruldu.

Ege Üniversitesi Gözlemevinin düzenlediği “12. Amatör Astronomlar Yazokulu” 30 Haziran – 2 Ağustos 2008 tarihleri arasında 5 dönem olarak gerçekleştirilecek. Genel tanıtım kapsamında etkinlik listesine, konaklama ve ulaşım imkanlarına ve başvuru formuna bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu yıl Prof.Dr.Erdal İNÖNÜ anısına 08-12 Eylül 2008 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ulupınar Gözlemevi‘nde düzenlenecek olan XVI.Ulusal Astronomi Kongresi bünyesinde V.Ulusal Öğrenci Astronomi Kongresi’ni de bulunduracak. Konuyla ilgili detaylı bilgiye ve katılım koşullarına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Java & Python

jamalgs | 07 July 2007 22:32

4. Sınıf tez çalışmamı 3. sınıfın yazından verdiler. Arkadaşımla beraber bir konu aldık. Konu normalde tez listesinde yoktu. Biz önerdik ve kabul edildi. Konumuz : Java ve Python dillerinin karşılaştırılması. Java ve Python’a sıfırdan başlayıp bir şeyler yapmayı düşünüyoruz. Bunun için de bir site açtık : Python-tr.com. Buradan biz gelişme gösterdikçe paylaşmayı düşünüyoruz. Siteyi Wordpress kullanarak oluşturdum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Plastik içiyoruz!

| 16 May 2007 12:12

http://www.iyibilgi.com/index.php?s=dosya&id=14859&k=3

1. Ulusal Böte Öğrenci Kurultayı

jamalgs | 05 April 2007 08:29

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi(BÖTE) Bölümü ve Ege Üniversitesi Bilgisayar Kulübü(Egebk) tarafından ilk kez düzenlenecek olan 1. Ulusal Böte Öğrenci Kurultayı 10-11 Mayıs 2007 tarihinde gerçekleştirilecektir. Web tasarımı, eğitsel yazılım ve bitirme tezleri dallarında ödüllü yarışmalar düzenlenecek olan kurultayda Böte’nin geleceği tartışılacak.